• Merhaba Ziyaretçi.
    "Evden Kareler" konulu fotoğraf yarışması başladı. İlgili konuya  BURADAN  ulaşabilirsiniz. Sizi de bu yarışmada görmek isteriz...

Karalama (katibin aşkı)

OkYaNuS

Moderator
Site Yetkilisi
Moderatör
Neden bilmiyorum ama bu ilk defa oluyor bu konuşmaya ve anlatmaya çok ihtiyacım var.. küçük bir defterim var adı katibin aşkı.. Ona değişik bir şekilde sempati duymuşumdur hep, kimseye anlatamadıklarım onun içinde saklı kalır kimsenin bu defterden haberi yok. Ben şimdi bazı şeyleri (içimde olan ama dışıma vuramadıklarımı) buraya içten bir dille yazmayı düşünüyorum.

Çok saçma işlerle uğraştığım oldu. Sebebini bilmiyorum ama kendime kızıyorum bu konuda insan reelde yapmadıklarını neden sanalda yapar ki iki ayrı insanmışım gibi hissediyorum evet çok yönlü olduğum doğrudur ama bunu yapmamam gerektiğini çok sonra öğrendim. Evet ergenlikten yeni yeni kurtulduğumu hissediyorum. insan arkasına dönüp baktığında gülüyorsa eğer ben ne yapmışım öyle yaa diyorsa işte o insan büyümüştür artık ve kendini geliştirmiştir. En sevdiğim özelliğimdir bu benim çok farklı kılıklar farklı farklı insanlar olabilirim içimde çeşit çeşit insan yatıyor ?
Kendimi her zaman geliştirmeyi ve değiştirmeyi isterim ve bir insan bana bir şeyler katarsa her ne olursa olsun onu unutamıyorum bana böyle demişti deyip gülümserim nasıl ayrılmış olursak olalım. Sanalda takılmayı yeni öğrenmiştim henüz hahaha cahillik işte ? çok fazla takılmışım sanırım sahte profiller sahte insanlar hepsini tanımak istemiştim yanlış yer ve yanlış zaman çok yanlış hemde ? her işte hayır ver derler inanırım bu söze oldu da buraya gelip şu sözleri sarfediyorsam ve gerçekten mutluysam ben doğru yoldayım ? artık geride kaldı eski saçmalıklar ben olgun olmaya söz verdim ve sözümü tutuyorum ve hep tutacağım... İnsanlardan hayattan daha çoooookkk şeyler öğreneceksin demişti değer verdiğim bir inSan çok haklıydı. O şeyleri öğrenirken kaç kez hata yapacaktım kim bilir kaç kez sevdiğim insanları alın o sizin olsun der gibi verecektim bu kadar ağır mı olmalı hatalarımın bedeli ?
 

YoRuMSuZ

Biz işimize bakalım...
Ne kadar içten anlatmışsın kardeşim içinde bulunduğun durumu, çoğu insan itiraf etmese de benzer durumları yaşıyor zaten. Tecrübe yenilen kazıkların bileşimidir der büyüklerimiz. :) Senin adına çok sevindim, hem Ataol Behramoğlu'nun bile en meşhur şiiri "Yaşadıklarımdan Öğrendiğim Bir Şey Var" önemli olan yaşadıklarından öğrendiklerin...

Ama her hata yaşanarak öğrenilmeye müsait değil tabi kulağı göstermek için eli başın üstünden dolaştırmaya gerek yok :P Aldığın karar doğrultusundaki yaşamında kocaman mutluluklar diliyorum sana. :)
 

OkYaNuS

Moderator
Site Yetkilisi
Moderatör
Ne kadar içten anlatmışsın kardeşim içinde bulunduğun durumu, çoğu insan itiraf etmese de benzer durumları yaşıyor zaten. Tecrübe yenilen kazıkların bileşimidir der büyüklerimiz. :) Senin adına çok sevindim, hem Ataol Behramoğlu'nun bile en meşhur şiiri "Yaşadıklarımdan Öğrendiğim Bir Şey Var" önemli olan yaşadıklarından öğrendiklerin...

Ama her hata yaşanarak öğrenilmeye müsait değil tabi kulağı göstermek için eli başın üstünden dolaştırmaya gerek yok :P Aldığın karar doğrultusundaki yaşamında kocaman mutluluklar diliyorum sana. :)
Benim için çoookkk değerli sözler kulağıma küpe teşekkür ederim,?
 

OkYaNuS

Moderator
Site Yetkilisi
Moderatör
Ağlamak Dünyanın en masum işlerinden biridir... bugün epey fazla ağladım galiba ? kalbim bazen sus diyor ama işte o zaman sıcak gözyaşı gözlerinden süzülüyor, ona dur diyemezsin çünkü o senin kalbini yıkar tüm kanları temizler, kalpte ağlar çünkü kalbin söyleyemediklerini gözyaşları anlatır.... O kadar çok sorun vardı ki hayatımda tam umudum suya düştü derken üniversiteye gittim ve karşıma o güzel kalpli insan çıktı iyiki çıktı o benim karşıma o çıkmasaydı bugün kalbimi yalnızca gözyaşı ziyaret ederdi ama o itfaiye gibiydi yaa su serpmeye çalıştı çookkk uğraştı ve başardı da.... Galiba ben hassasım biraz eskiden çok daha fazlaydı bu durum çok kırılırdım çok üzülürdüm şimdi daha toleranslıyım beni ağlatan o kişiye karşı... Sabretmem gerekiyormuş onu öğrendim bugün, kulaklarımı kapatmam gerekiyormuş o konuşunca ben üzülmeyeyim diye onu kırmayayım diye bana öyle söyledi güzel kalpli insan... Çok değişmişim ben cümlelerim bile değişmiş ya ? artık karakterimin oturmaya başladığını hissediyorum, daha düşünceliyim artık bu süper bir şey benim adıma çünkü olması gereken buydu belkide gecikmişimdir.... İyi, çalışkan ruhlu, gezgin, eğlenmesini seven, macera arayan ve her zaman dozunda kimseyi incitmeden karakterimin dahilinde, GÜÇLÜ, SAVAŞMAKTAN VAZGEÇMEYEN, biriyim ben..... Dayan demişti bana o dayanacağım ve eminim hayallerim bana kucak açtı beklesin geliyorum çok bekletmem onu ?
 

OkYaNuS

Moderator
Site Yetkilisi
Moderatör
Hayat benim için çok zor yaaa hep düşünüyorum aç susuz yaşayan insanlar var sabret Esra diye ama zor geliyor hemde çok zor ? kimse anlamıyormuş gibi geliyor beni istemediğim ruhuma çok ters bir yerde yaşamak zorundayım .. Bana dayatılan kurallara uymak zorunda olmak canımı sıkıyor işte... Ah be katibin aşkı her şeyimi sana anlatıyorum develer taşıyamaz seni ? benim katlanmak zorunda olduklarım hayatı zor kılıyor istediğim hiçbir şey gerçekleşmiyor... İnsanlar hep Esra çok mutlu diyorlar buna sadece gülüyorum hahaha ben mi ? Seni kukla gibi gördüler mi hiç, sevmediğin bir hayatı yaşamak zorunda bıraktılar mı, sen hiç şiddet gördün mü çocukluğunda, 5 yaşındayken tam sendrom hallerindeyken anlatamadığım o olayı yaşadın mı daha anlatamadığım neler var neler katibin aşkı, sen benim yaşadıklarımı yaşasaydın hala bana mutlu diyecek miydin? Her şeyin bir bedeli var derler biride bana güzelliğinin bir bedeli var onu ödeyeceksin demişti, ben galiba bunun bedelini ödüyorum .. Güzel bir gelecek istiyorum maddi olarak değil tamamen manevi sevgiye dayalı bir gelecek menfaatçilerin yalancıların dolu olduğu bir dünyada yaşamak istemediğim doğrudur bu nedenle intihara meyilli bir kızım işte, beni anlamak bu kadar zor mu gerçekten bunu ne zaman ve nasıl yaparım be de pek bilmiyorum. sanırım her şeyimi açığa vurdum samimiyiz ne de olsa dimi katibin aşkı bil bunları bil bir gün şahidim olursun ?
 

OkYaNuS

Moderator
Site Yetkilisi
Moderatör
74329
 

OkYaNuS

Moderator
Site Yetkilisi
Moderatör
Bugün bir kitabımın sonunu bitirdim. Bu kitabı bitirene kadarla kaç kez ağladığımı hatırlamıyorum bile daha önce neden okumamışım ertelemişim diye kendime kızdım açıkçası. Öyle fasa fiso bir kitap değil bu tek kelimeyle muhteşemdi... O kadar çok şey öğrendim ki bu kitaptan en önemliside iyi olmanın, temiz kalpli olmanın seni yorduğunu fakat bir ömürlük dostluğun, yeni yeni kalplerin kapısının anahtarının olduğunu öğrendim. Beni çok etkiledi artık HASAN gibi olmayı tercih edeceğim hayatta ezilsemde yorulsamda sadakatli olmakta sınır tanımayan bir yapımın olmasını istiyorum ?
 

GeceYolcusu

Özel Üye
Özel üye
Bak bu kitaptan artik bizimde haberimiz var Ⓜ Aslinda bazen insanlar bazi sorularin cevabini kendileri bulabilirler. Sende sanki arastirmaci bir Gazeteci gibisin. Yasamin , insanlarin en önemli kurgusu bana göre enerjidir Enerjin varmi herseyi yapabilirsin bu uzun sürse bile. Benim icin cok önemli bir söz var bende bunu Nette buldum ve cok hosuma gitmisti simdilerde ise insanlar üzerine konusuldugunda bunu herzaman söylerim. " iki tür insan vardir. 1 Bir sorun yasadiginda soruna özür arayan 2 Bir sorun oldugunda soruna cözüm arayan" insanlar her türlü seyi anlatirlar ama bence herkez ya birdir yada iki. sende kendini biliyorsun bunlardan birisin . Reel ve sanala gelince sanalda ögrendiklerini Reelde gerceklestirebilirsin orada kimselerle konusabilir, yeni seyler ögrenebilirsin. Bir sanal olduguna göre demekki buda bir dünya insanlar oradada yasayabiliyorlar ve oradan bir seyler ögrenebiliyorlar. herkez senin icin bir seyler yazmis bende yazayim dedi simdilik bu kadar :)
 

Top