Karadeniz kadını

yesim434

Hırçın Karadeniz Kızı Biricik Yeşim
AdminE
Bu Ayın Lideri
Karadeniz gibi hırçın ve sert dalgalı.. sabırsız olduğu halde sabreden kadın. deli dolu dobra şeffaf ve sıcakkanlı..
özetle;
çok çalışkandır. diğer bölgelerin kadınına benzemez. saksıda toprak ver, eker-biçer, yetiştirir. durmak nedir bilmez. temizdir. evini, yurdunu temiz tutar. üretkenliğinden dolayı ailede daima söz hakkı vardır. ani kızar, ağzına geleni söyler. :v

yesim434

AdminE
Bu Ayın Lideri
Karadeniz kadını,
"Karadeniz kadını, toprağı evladı gibi sever. Eşini sahiplenir. Yavrularını helal rızık ile besler. O emeğinin haricinde başka bir şey istemez. Tereyağını kendi yapar, Sütünü kendi alın teriyle ortaya çıkarır. .Yalanı yoktur, zorda olsa bile gerek duymaz. Çocuklarını okutmak ile kalmaz, torunlarına kadar gelecek hazırlar. Erkek yanı var Karadeniz kadınının. O eşi olmadan dahi evinin nöbetini tutar. Silahını kuşağından eksik etmez. Gurbette olan eşinin para göndermesini beklemeden emeğiyle çalışır. Kara lahanasını, Sütünü ve tereyağını satar. Çocuklarına kimseyi muhtaç etmeyen Anadolu'nun bu asil kadını, içinde yaşadığı bir çok kırılganlık ve hayal kırıklarını kendiyle beraber götürür. O alın terinde emek saklar. Toprak onu almadan çabası bitmez Karadeniz kadınının. Evde her daim onun sözü geçer. Güneşi bile her sabah büyük bir saygıyla bekler, yağmuru aynı duygular ile kabullenir.
O Anadolu'nun kendine yüklediği bir çok özelliği şahsında barındırır.Karadeniz demek "Kadını" demek! O olmadan bu topraklar asla filiz vermez...
🖋️
Selçuk Adem Özdemir

BaYBiLgE

Özel Üye
Özel üye
aslında bu çizilen anadolu kadını figürünü sadece karadenize mal etmek diğer bölgelerimizin vefakar analarına haksızlık olur diye düşünüyorum ,adı üstünde bu topraklar ANADOLU daha söze ne hacet,

yesim434

AdminE
Bu Ayın Lideri
aslında bu çizilen anadolu kadını figürünü sadece karadenize mal etmek diğer bölgelerimizin vefakar analarına haksızlık olur diye düşünüyorum ,adı üstünde bu topraklar ANADOLU daha söze ne hacet,
Yazar karadeniz kadini diye aciklamis :))) bende öyle yazdim çünku dogru karadeniz kadinlari gercektende öyle
Anadolu Kadini

yesim434

AdminE
Bu Ayın Lideri
Bir Karadeniz Kadini derki :))
Sanılmasın ki; ne o kadar uysalımdır, ne de herşeyi yutacak kadar geniştir sinem. Benim de sert sözcüklerim vardır, iplemez tavırlarım ve yanınca canım, kimseyi görmez deli hallerim. Ancak iki şeye dikkat ederim. Birincisi; öfkemin kontrolü bendedir. Eğer patlayacaksam birine, bunun zamanını ve yerini ben belirlerim. İkincisi ise; öfkeme bile değmeyecek insanlar vardır şu hayatta. Onlara da güler geçerim. Sevgimi ve öfkemi, tavrımı ve sabrımı, mutluluklarım gibi acımı da, sadece hakedenlere gösteririm...