kanayan ağaç

yesim434

Hırçın Karadeniz Kızı Biricik Yeşim
V.I.P
Kiaat ağacı, kesildiğinde veya gövdesi yara aldığında kan rengi bir reçine salgılaması dolayısı ile “kanlı ağaç” adı ile de anılmakta. Angola, Mozambique, Namibia, Güney Afrika, Swaziland, Tanzania, Zaire, Zimbabwe ve Zambia'da yetişen bu ağaçlar koruma altına alınmış durumda. 16 m. boya ulaşan kalın kabuklu ve geniş taçlı bu ağaçlar, kene kaynaklı hastalıklar başta olmak üzere saçkıran, kara humma, bıçak yaraları , malarya ve anne sütünü arttırma gibi bir çok rahatsızlığın tedavi edilmesinde kullanılıyor.
Ağaç kurtları ve termitlere dayanıklı gövdesi ve kerestesinin akustik yatkınlığı sebebi ile müzik aletleri yapımında da kullanılan bu büyülü ağaçlardan, aynı zamanda yanmaya da dayanıklı olduğu için orman kabilelerini yangınlardan korumak için canlı yangın çitleri olarak da yararlanılmakta. Ne diyelim, doğanın şaşırtıcı detayları bitmiyor!
i4p1Jsk.jpg

KAN AKITIYOR
Ejder-Dragon Ağaçları, özsuları kırmızı-kan rengi olan ağaçlardır. Gövdeleri yaralandığı zaman sızan kırmızı kan rengi özsıvıları nedeni ile ejder ağaçları olarak adlandırılırlar.
Son yıllarda yapılan bilimsel araştırmalarda, kırmızı rengi veren özsu içinde, insan ve hayvanların kanında bulunan hem’in (hemoglobulin içindeki demir) bulunduğu gösterilmiştir.
okDI1t3.jpg
LY3tiaB.jpg
z0rQeGk.jpg
uRBVnLp.jpg

CİLT İÇİN MÜKEMMEL ETKİSİ VAR
Ejderha Kanı reçinesinin iyileştirici ve tedavi edici gücü Amazon yağmur ormanlarının yerli kabileler tarafından yüzlerce yıldır bilinmekte ve cilt için en etkili bitkisel madde olarak kabul edilmekte.
Bir çok klinik ve bilimsel araştırmalar Ejderha Kanı reçinesinin cilt problemlerinde etkili olduğunu göstermekte.
 
Son düzenleme:

yesim434

Hırçın Karadeniz Kızı Biricik Yeşim
V.I.P
Ağaçtan süzülen kanlı sıvı ise binbir derdin devası olarak görülüyor. Öyle ki bir damlası 3 tam elmadan daha fazla antioksidan içermesi ile biliniyor.
GLIGYN8.jpg
 
Top