• Merhaba Ziyaretçi.
    "Yapay Zeka Objektif " Fotoğraf Yarışması başladı. İlgili konuya  BURADAN  ulaşabilirsiniz. Sizi de bu yarışmada görmek isteriz...

Kanada´ya Taşınan Mersinli´nin Günlüğü

wien06

V.I.P
V.I.P
sevgili arkadaşlarım lütfen artniyet aramayın
mersinli arkadaşlarıma sevgiler,saygılar..

Sevgili Günlük

12 Agustos
Kanada´daki yeni evime tasindim.çok heyecanliyim. Burasi çok güzel.Daglarin manzarasi muhtesem. Onlarin karlarla kapli halini gorebilmek için sabrimi zorluyorum.

14 Ekim
Kanada dünyanin en güzel yeri.Yapraklar kirmizi ve turuncunun tonlarina dönmeye basladi.Bir atla kir gezintisi yaptim ve bir kac
geyik gördüm.çok güzeldiler. Muhtemelen yeryüzündeki en harika hayvanlar. Burasi cennet olmali.Burayi çok seviyorum

11 Kasim
Geyik avlama sezonu kisa bir süre sonra basliyor. Böyle harika hayvanlari öldürmeyi nasil olurda isterler anlamiyorum. Umarim yakinda kar yagisi baslar. Burayi seviyorum.

2 Aralik
Dün gece kar yagdi.Heryerin beyaz bir örtü ile kaplanisini seyretmek için gece kalktim.Tipki karpostal gibi. Disari çiktik merdivenlerdeki ve garajin önündeki karlari kürekle temizledik. Kartopu oynadik(ben kazandim). Kar temizleme makinasi (belediye´nin)gelince,garajin önündeki karlari tekrar temizlemek zorunda kaldik.Harika bir yer.Kanada´yi seviyorum.

12 Aralik
Dün gece biraz daha kar yagdi. Kar temizleme makinasi ile garajin önündeki karlari tekrar temizledik. Burayi seviyorum.

19 Aralik
Dn gece biraz daha kar yagdi.Ise gitmek için garajdan cikamadim.Burasi ok güzel bir yer fakat kürekle kar temizlemekten yoruldum. Kar temizleme makinesina Lanet olsun!

22 Aralik.
Bu beyaz boktan dün gece biraz daha yagdi.Kürekle kar atmaktan ellerim su topladi ve belim agrimaya basladi. Kar temizleme makinasinin ben garajin önün kürekle temizleyene kadar yolun kösesinde gizlendigini düsünüyorum. ********...

25 Aralik
S....ttigimin yilbasisi.Yine yagdi.Eger kar temizleme makinasini kullanan ********i bir elime geirirsem yemin ederim o pustu gebertecem. Yollardaki lanet buzlari eritmek için neden daha fazla tuz kullanmadigini anlamiyorum.

27 Aralik
Allahin belasi dün gece yine yagdi.Kar temizleme makinasinin en son gelisinden beri 3 gündür karlari kürekle atamadigim için eve hapsoldum.Hi bir yere gidemiyorum.Hava durumunu sunan spiker bu gece 25 santim daha yagacagini söyledi. 25cm karin kaç kürek edecegini Biliyormusun ?

28 Aralik
Kusbeyinli spiker yanilmis.83cm daha yagdi.Bu gidisle karlar yazdan önce erimez. Kar temizleme araci kara saplandi ve hiyar oglu hiyar sürücü benden küregimi ödünç istedi. Karlari temizlerken tam alti kürek kirdigimi ve sonuncusunu da onun kalin kafasinda kirmaktan zevk duyacagimi söyledim.

4 Ocak
Nihayet evden cikabildim.Markete gittim ve yiyecek aldim. Dönüste lanet geyigin biri arabamin önüne atladi. Arabamda yaklasik 3000 dolarlik hasar var. Bu hayvanlarin hepsini gebertmek lazim.Lanet yaratiklar her yerde varlar. Umarim avcilar hepsinin kökünü kurutur.

3 Mayis
Arabayi sehirde bir tamirciye götürdüm.Yollara dökülen bas belasi tuzlar yüzünden arabamin kaportasi çürümüs.

10 Mayis
Türkiyeye kesin dönüs yaptim ve Mersin´e birdaha ayrilmamak üzere tasindim

[ALINTI]