Kamyonlar neden her zaman otoparklara park eder?

yesim434

Hırçın Karadeniz Kızı Biricik Yeşim
AdminE
Bu Ayın Lideri

Warum stehen LKW immer auf den PKW-Parkplätzen?

Heute bin ich auch einer von denen, die quer auf den PKW-Parkplätzen stehen.
🤷🏻‍♀️

Zur Erklärung:
Meine Fahrzeit war so langsam voll. Überziehen wir unsere Zeiten, müssen wir Strafe zahlen. Nach einem langen und knackigen Tag war es schon gegen 20 Uhr und die Parkplätze waren voll. Teilweise standen die LKWs schon in den Aus- bzw Auffahrten. Sowas mache ich nicht, ich hänge an meinem Leben. Also über den Parkplatz gequetscht und wieder auf die Autobahn.. Ein paar Kilometer weiter kam der nächste Parkplatz, auch wieder völlig überfüllt. Meine Zeit, die ich noch fahren durfte, neigte sich dem Ende zu. Ist hier noch irgendwo eine kleine Lücke für mich? Keine Chance! Alsoooo.. Wieder auf die Autobahn bis zum nächsten Parkplatz.. Als ich auf den nächsten Parkplatz einbog, sah ich schon, dass auch da alles voll war. Was nun? Ich darf doch nur noch wenige Minuten.. oh.. Da hinten sind ein paar Pkw-Parkplätze frei. Passe ich da drauf? Das muss passen! Ein Bisschen hin und her und vor und zurück.. Endlich, ich stehe. Geschafft.. Rechtzeitig vor Ablauf meiner erlauben Zeit.
Feierabend!
Und so geht es nicht nur mir sondern jedem, der etwas später am Tag auf der Suche nach einem Parkplatz ist um seine gesetzlich vorgeschriebene Pause zu machen.
Bitte habt Verständnis für uns!
Wir MÜSSEN stehen bleiben und dürfen einfach nicht weiter. Da muss man auch mal auf solche Alternativen ausweichen. Und an manchen Tagen ist man nach 13 oder 14 Stunden auch einfach total im Eimer und froh, wenn man den Motor ausstellen kann.
Wir machen das nicht um irgendjemanden zu verärgern, sondern weil wir keine Wahl haben. Es sind einfach überall viel zu wenig Parkplätze für all die ganzen LKW.

Kamyonlar neden her zaman otoparklara park eder?​

Bugün bende otoparklarda dik duranlardanım.
Açıklama için:
Sürüş sürem çok yavaştı. Zamanımızı aşarsak, ceza ödemeliyiz. Uzun ve çıtır çıtır bir günün ardından zaten akşam 8 civarıydı ve otoparklar doluydu. Kısmen kamyonlar zaten çıkışlarda ya da garaj yollarında duruyordu. Bunu yapmam, hayatıma bağlıyım. Otoparkın karşısında ezilmiş ve otoyola geri döndüm.. Birkaç kilometre öteden bir sonraki otopark geldi, yine tamamen kalabalık. Sürüş sürem sona eriyor. Benim için hala küçük bir boşluk var mı? Hiç şans yok! Yani.. Otoyola geri döndüm bir sonraki otoparka doğru.. Bir sonraki otoparka girdiğimde, onun da dolu olduğunu gördüm. Şimdi ne var? Sadece birkaç dakika daha iznim var.. ah.. Arkada birkaç park yeri mevcut. Bu bana uyuyor mu? Bunun uyması lazım! Biraz ileri geri ve ileri ve geri.. Sonunda ayaktayım Yaptım.. İzin sürem dolmadan tam zamanında.
Bırakma zamanı!
Ve sadece benim için değil günün biraz ilerleyen saatlerinde park yeri arayan herkes için yasal olarak önerilen molası vermek için böyle.
Lütfen bize sabret !
Durmalıyız ve devam etmemeliyiz. Bazen böyle alternatiflerden kaçınmak gerekir. Ve bazı günler 13 ya da 14 saat sonra motoru kapatabildiğinizde tamamen yorgun ve mutlu olursunuz.
Bunu kimseyi üzmek için değil, başka çaremiz olmadığı için yapıyoruz. Tüm kamyonlar için her yerde çok az park yeri var.

Bakalim sizlerin düsüncesi nedir bu konuda​

yilmaz27

Ne Mutlu Türküm Diyene
Site Yetkilisi
Süper Moderatör
aynen ben neler cektim ne cezalar ödedim

bir bilseniz

ama cogu araba sürücüleri gercektende anlamiyor TIR soförlerini sanki hususi yapiyorlarmis gibi algiliyorlar

ama sabah markete gittiklerinde taze yiyeceklerinin olmasini isterler bu yiyecekleri giyecekleri icecekleri TIR şoförlerinin sasyesinde geldigini bilmezler

bu konuda fransaya ve ispanyaya diyecek yok park alanlari süper TIR lar icin özel bölümleri var parklarda WC Dus dinlenmek icin organizasyonlar genellikle yazin
kisinda cadirlarda hafta sonlari soförleri hem spor hemde dinlenmek amacli projeleri var 100 ila 1500 e yakin tIR icin parklari var

Almanya'da değil park yeri bulmak el yüz yikamayi gecin WC bile yok cogu parklarda