Kamu’ da Taşeron Sonrası 7 Bin Personel Alımı

Enda

Neylersin!!!
V.I.P
Kamu’ da Taşeron Sonrası 7 Bin Personel Alımı
Kamu kurum ve kuruluşları taşeron düzenlemesinin ardından personel eleman alımlarını hızlandırdı. İlanlar İŞKUR ve Devlet Personel Başkanlığı üzerinden yayınlanmaktadır.

Taşeron düzenlemesi sonrası kamu kurum ve kuruluşları personel ve eleman alımları başladı. Yayınlanan ilanlara göre Temmuz ayı içerisinde 7 bin kişi kamuya alım oluyor. Kurumların en çok ihtiyaç duyduğu şoför, büro personeli ve çevre temizlik elemanı olduğu görülmektedir.

Kamu kurumlarına alınacaklar çeşitli kurumlarda istihdam edilirken en çok milli eğitim bakanlığı ve Belediyeler olarak yayınlanmıştır. Yayınlanan ilanları görmek için sayfamızda bulunan memur alımı ve işkur iş ilanları kısımlarını inceleyerek görebilirsiniz. Bu alımlara KPSS şartlı, KPSS şartsız, İlköğretim, ortaöğretim, lise ve yüksekokul mezunları başvurabilecek.

Son yayınlanan ilanlara bakıldığında bütün kurumlar bu alımlarla ihtiyaç görmekteler. En çok İŞKUR, TYP, Belediye Başkanlıkları, Milli Eğitim Bakanlığına Bağlı Milli Eğitim Müdürlükleri, Valilikler ve Kaymakamlıklar nezdinde bulunan kamu kurum ve kuruluşları personel alım ihtiyaçlarını bu alımlar ile sağlamaktadır.

Bu ay yayınlanan bin 500 kişi ile Milli Savunma Bakanlığı yapacak. Ayrıca belediyeler engelli ve eski hükümlü işçi alımı da yapacak. Belediyelerin en çok aradığı elaman ise temizlik işçisi, büro personeli ve şoför olarak yayınlanmıştır
 
Son düzenleme:
Top