• Kazandığınız her 1000 ÇTL birikiminizi 5 TL ile değiştirip ödeme alabilirsiniz...

Kalori Tablosu-Tüm Besinler

sherry

V.I.P
V.I.P
Kalori Tablosu - Tüm Besinler
Besinlerin Kalori Tablosu


Birçoğumuz, tükettiğimiz ürünlerin kalori değerini bilmeden rejim yapıyoruz. Peki, hangi besin kaç kalori? İşte cevapları...

Size önerimiz eğer diyet yapmaya karar verdiyseniz, aşağıdaki listeyi yazdırın ve buzdolabınızın üzerine asın. Böylece dolabı her açtığınızda, yemek istediğiniz besinin kaç kalori olacağını bileceksiniz…

KALORİ CETVELİ
Besinler (100 gr)Enerji (K.Kalori)Protein (gr)Yağ (gr)Karbonhidrat (gr)
Balıklar....
Alabalık16818.310.0Yok
Kalkan19314.814.4Yok
Levrek9319.201.2Yok
Palamut16824.007.3Yok
Uskumru15921.907.3Yok
Tuzlanmış balık30518.525.1Yok
SakatatlarEnerji (K.Kalori)Protein (gr)Yağ (gr)Karbonhidrat (gr)
Beyin12510.408.60.8
Kuzu Böbrek10516.803.30.9
Dalak (Dana)10418.13.0Yok
Dil13018.505.30.9
Karaciğer14019.204.704.1
Yürek12415.005.701.8
Kümes ve Av HayvanlarıEnerji (K.Kalori)Protein (gr)Yağ (gr)Karbonhidrat (gr)
Tavuk21518.615.1Yok
Hindi16002.48.0Yok
Tavşan16221.008.1Yok
Sülün18122.709.3Yok
Bıldırcın19219.812.1Yok
Yumurta15812.111.2Yok
Sebzeler ve BaklagillerEnerji (K.Kalori)Protein (gr)Yağ (gr)Karbonhidrat (gr)
Bakla7205.20.409.8
Bamya3602.40.307.6
Bezelye8406.30.414.4
Börülce1279.00.821.8
Asma Yaprağı9703.801.115.6
Yeşil Biber2201.20.204.8
Domates2201.10.204.8
Salatalık140.60.103.2
Ebegümeci4804.40.604.3
Enginar533.00.207.8
Fasulye3201.80.27.0
Havuç4201.10.210.0
Kabak261.00.106.6
Karnıbahar2702.70.205.2
Kereviz4001.80.308.5
Kıvırcık salata2001.70.104.1
Beyaz Lahana2401.30.205.4
Ispanak2603.20.304.3
Marul1401.20.202.5
Mantar2802.70.304.4
Maydonoz4403.60.608.5
Nane655.001.307.9
Patlıcan2501.20.205.6
Patates7602.10.117.0
Soğan (Kuru)3801.50.108.7
Pırasa5202.20.311.2
Sarmısak13706.20.230.0
Semizotu322.00.503.9
Yer elması7502.30.116.7
Turp190.90.104.2
Kuru Fasulye34022.301.661.3
Nohut36020.504.861.0
Mercimek34024.701.160.1
Soya Fasulyesi40334.017.833.5
Bakla (İçi)33825.101.758.2
Barbunya35023.001.263.7
MeyvelerEnerji (K.Kalori)Protein (gr)Yağ (gr)Karbonhidrat (gr)
Ayva570.70.415.3
Armut610.70.415.3
Çilek370.70.508.4
Dut930.901.119.8
Elma580.20.615.0
Erik750.80.219.7
Greyfurt410.50.110.6
İncir8001.20.420.4
Karpuz260.50.206.4
Kavun330.80.306.4
Kayısı511.00.212.9
Kiraz7001.30.317.4
Limon2701.10.308.2
Mandalina460.80.211.6
Muz8501.10.211.6
Portakal501.00.212.3
Şeftali380.60.109.7
Üzüm670.60.317.3
Vişne6001.20.314.4
Süt ve Süt ÜrünleriEnerji (K.Kalori)Protein (gr)Yağ (gr)Karbonhidrat (gr)
Yağlı B. Peynir28922.521.6Yok
Kaşar Peyniri40427.031.801.4
İnek Sütü6103.303.304.6
Koyun Sütü1086.07.005.4
Yoğurt6305.301.67.0
Et ve Et ÜrünleriEnerji (K.Kalori)Protein (gr)Yağ (gr)Karbonhidrat (gr)
Sığır eti22519.415.8Yok
Dana eti15619.78.0Yok
Koyun eti24716.819.4Yok
Pastırma25029.513.9Yok
Salam45023.838.101.2
Sucuk45221.440.8Yok
Baharat ve Tat VericilerEnerji (K.Kalori)Protein (gr)Yağ (gr)Karbonhidrat (gr)
Defne Yaprağı31307.608.475.6
Dereotu (Kuru)25320.004.456.0
Hardal47025.029.035.0
Hindistan Cevizi52506.436.350.0
Karabiber25511.003.365.0
Kırmız Biber31812.017.357.0
Kekik27509.107.464.3
Kimyon37518.022.344.2
Tarçın2604.003.280.0
Susam59026.555.009.4
Zencefill35009.106.171.1
Unlu MamüllerEnerji (K.Kalori)Protein (gr)Yağ (gr)Karbonhidrat (gr)
Bisküvi46205.416.074.5
Buğday unu36511.801.174.7
Bulgur35710.301.278.1
İrmik37111.40.977.0
Makarna37012.501.275.2
Pirinç36306.70.480.4
TatlılarEnerji (K.Kalori)Protein (gr)Yağ (gr)Karbonhidrat (gr)
Bal3150.3Yok78.4
Dondurma19304.510.620.8
Çikolata55009.336.051.3
Marmelat ve Reçel2750.60.570.0
Helva (Tahin)51610.530.053.5
İrmik Helvası30203.812.543.6
Şeker384YokYok99.5
Muhallebi17305.103.829.8
Sütlaç14003.402.738.0
Kadayıf29004.310.047.0
Şöbiyet30003.508.545.0
Çerez ve Kuru YemişlerEnerji (K.Kalori)Protein (gr)Yağ (gr)Karbonhidrat (gr)
Ayçiçek Çekirdeği56024.047.320.0
Badem60018.654.219.8
Ceviz65015.064.015.8
Fındık63412.662.416.8
Kabak Çekirdeği61030.150.010.0
Kestane19402.901.542.0
Kuru İncir27404.301.370.0
Kuru Kayısı2605.00.566.5
Kuru Üzüm29002.50.277.5
Şam Fıstığı60019.554.019.0
Diğer BesinlerEnerji (K.Kalori)Protein (gr)Yağ (gr)Karbonhidrat (gr)
Et suyu tableti12020.03.05.0
Ketçap1062.00.525.0
Salata sosları450Yok50.102.5
Salça9802.70.421.4
Sirke13YokYok6.0
Turşu100.60.22.0
Yeşil zeytin14401.513.502.8
Siyah zeytin20701.80.22.0
Zeytinyağı884Yok100.0Yok
 

-araz-

EYVALLAH...
V.I.P
TAHILLAR
1 dilim beyaz ekmek 28 gr 90
1 dilim kepekli ekmek 28 gr 60
1 dilim kızarmış ekmek 15 gr 35
1 adet kruasan 200 gr 200
bisküvi 100 gr 470
mercimek (kuru) 100 gr 314
arpa (kuru) 100 gr 367
bulgur (kuru) 100 gr 371
kuskus (kuru) 100 gr 367
mısır (kuru) 100 gr 342
buğday (kuru) 100 gr 364
susam 100 gr 589
makarna (kuru) 100 gr 339
makarna (haşlanmış) 100 gr 85
pirinç (kuru) 100 gr 357
pirinç (haşlanmış) 100 gr 125

SÜT VE YUMURTA ÜRÜNLERİ
yoğurt (yağlı) 100 gr 95
süt (yağlı) 100 gr 68
yoğurt (yağlı,meyveli) 100 gr 125
beyaz peynir (yağlı) 100 gr 275
kaşar peyniri (yağlı) 100 gr 413
parmesan peyniri (yağlı) 100 gr 440
yumurta 1 adet 80
yumurta akı 1 adet 15
yumurta sarısı 1 adet 65

YAĞLAR
tereyağı 28 gr 206
margarin 28 gr 204
sıvı yağ 28 gr 130

ETLER
biftek (ızgara) 100 gr 278
tavuk (ızgara) 100 gr 132
tavuk göğsü (haşlanmış) 100 gr 150
kuzu (yağlı, ızgara) 100 gr 282
kuzu ciğeri (yağda) 100 gr 232
salam 100 gr 446
sosis 100 gr 295

DENİZ ÜRÜNLERİ
midye 1 adet 9
istiridye 1 adet 6
karides 1 adet 144
somon füme 100 gr 171
ton balığı 100 gr 121

SEBZELER

domates 1 adet 14
enginar 1 adet 10
patlıcan 1 adet 28
taze fasulye 100 gr 90
brokoli 100 gr 35
brüksel lahanası 100 gr 35
kabak 100 gr 25
havuç 100 gr 35
karnabahar 100 gr 32
kereviz 100 gr 18
salatalık 1 adet 11
marul 100 gr 15
mantar 100 gr 14
soğan 100 gr 35
bezelye 100 gr 89
taze yeşil biber 120 gr 15
patates (haşlama) 100 gr 100
ıspanak 100 gr 26
lahana 100 gr 20

KURUYEMİŞLER

badem 100 gr 600
hindistancevizi 100 gr 603
fındık 100 gr 650
fıstık 100 gr 560
çam fıstığı 100 gr 600
ceviz 100 gr 549
patlamış mısır 100 gr 478
kabak çekirdeği 100 gr 571
ay çekirdeği 100 gr 578

MEYVELER

elma 1 adet 60
kayısı 1 adet 8
muz 1 adet 100
kiraz 100 gr 40
hurma 1 adet 15
incir 100 gr 41
incir (kuru) 100 gr 59
greyfurt 1 adet 60
portakal 1 adet 50
kivi 1 adet 34
mandalina 1 adet 50
karpuz 100 gr 19
kavun 100 gr 18
şeftali 1 adet 60
armut 1 adet 70
erik 1 adet 8
üzüm 100 gr 57
çilek 100 gr 26
 
Top