Kakaolu Islak Kek

DeNiZ-

Forumun Delisi =)
Sizlere denediğim, ve tadını oldukça beğendiğim bir lezzeti sunmak istiyorum, Kakaolu Islak Kek!

Malzemeler:

2 adet yumurta
3/4 su bardağı tozşeker
3/4 su bardağı sıvıyağ
3 yemek kaşığı kakao
1 paket kabartma tozu
1 paket vanilya
2-3 su bardağı arası un

Şerbeti için:

1 su bardağı su
1/2 su bardağı tozşeker
Üzerine:

1 su bardağına yakın hindistan cevizi

Yapılışı:

Şerbet malzemelerini eriyene kadar ufak bir tencerede kısık ateşte karıştırıp ocaktan alın ve ayrı bir kapta bekletin.
Tozşeker, sıvıyağ ve yumurtaları hamur yoğurma kabında elinizle karıştırın.
Kakao, kabartma tozu ve vanilya ile birlikte elenmiş 2 su bardağı unu ilave edip çok katı olmayan, ele yapışmayan bir hamur elde edene kadar un ilavesiyle kurabiye hamurunu yoğurun.
Cevizden ufak parçalar koparıp yuvarlayarak hafif yağlanmış tepsiye aralıklı olarak dizin ve 170C ısıtılmış fırında kabarıp içi pişene kadar pişirin.
Fırından aldıktan sonra sıcakken önce hazırladığınız şerbete batıp çıkarın. Ardından bir kaseye koyduğunuz hindistan cevizine hertarafını bulayıp servis tabağına alın.
Bütün kurabiyeleri aynı işlemden geçirdikten sonra servis yapın.

acORU6i.jpg

AFİYET OLSUN :)

yeşüLL

limitsizsiniz...!
Özel üye
Kakao ve hindistan cevizi . Daha ne olsun. : ) Ama bu kekten ziyade Kakaolu hindistan cevizli top olsun. Bana havuçlu topları hatırlattı.

yesim434

Hırçın Karadeniz Kızı Biricik Yeşim
AdminE
Bu Ayın Lideri

ISLAK KEK (kare borcam) ölçüsü MALZEMELER​

4 yumurta
1, 5 su bardagi şeker
3 dolu yemek kasigi kakao
Yarim su bardagi eritilmis tereyag
Yarim su bardagi sut
1 paket kabartma tozu
1 paket vanilya
1 çimdik tuz
1,5 su bardagi un

Yumurta, şeker ve kakaoyu çırpma kabına koyup iyice çırpalım tereyag ve sütü ekleyelim karıştıralım un, kabartma tozu, vanilya ve tuz da aynı anda döküp havalandırarak yavaş yavaş karıştıralım tereğağıyla yağlanmış tepsiye dökelim 170 de pişirelim 5 dakika sonra kürdanla delikler açalım soguk sosumuzu dökelim servise hazır. SOS 1 su bardagi (250 ml) sütü benmari usulü ısıtıp 1 paket 80,90 gr civarı sütlü çikolayayı sütün içine atıp karıştıralım özleşince tamamen sogutalım ılık kekimizin üzerine dökelim.

yilmaz27

Ne Mutlu Türküm Diyene
Site Yetkilisi
Süper Moderatör
aslinda ben sey yani renk secmem ama cola rengine benzeyen hic bir sey yemiyorum icmiyorum :-))
bunun portakkallisi yokmu ?? :-))