• Merhaba Ziyaretçi.
    "Yapay Zeka Objektif " Fotoğraf Yarışması başladı. İlgili konuya  BURADAN  ulaşabilirsiniz. Sizi de bu yarışmada görmek isteriz...

Neyse falin çıksın halin Kahve falı çok komik

hayelgözlüm

Katılımcı
Fallar kapanır kapanır, açılır. İçinden binlerce kelime saçılır.

Bu yazımıza bir maniyle başlamamızın nedeni fal bakma ve baktırmanın, özellikle arkadaşlar arasında yapılanın müthiş bir geyik olduğunun kanıtı olmasıdır. Çünkü bir yerlerde, ıssız çöllerin ortasındaki sakin su birikintilerinde bile fal bakılsa falda hep aynı şeyler çıkar.

Sana üç vakte kadar dört, bilemedin beş var. Bir de tabii ki kafan kabarmış, için çömelmiş.

Peki o hep duyduğumuz, hatırlayınca insanda bir kıkırdamaya neden olan o efsane, pelesenk kahve falı replikleri nelerdir?

Sufle veriyoruz, siz devam edin.

Ay bakamam ben bu fala​

Kahveleri içtik, falı kapadık, çevirirken etrafa dökmemek için bin şekle girdik, gerekirse eciş olduk. Şimdi nereden çıktı bu "Ay ben bakamam bu fala" tripleri. Bak işte, açıp bakacaksın. Yok, olmaz. İttirirsin bardağı, o geri ittirir. Üçüncü ısrardan sonra hala bakmıyorsa o fala, kahve fincanlarını yıkama vakti gelmiştir.

Burada bir kısmet var​

Bak bak, tam şurada. Ay nasıl görmüyorsun canım, tırnağımın uç tarafına doğru bak.

Dünya üzerinde herkesin kahve falında bir kısmet çıkıyor ancak içimizde binlerce yalnız var. Kim baş göz edecek bu insanları? Söylesene bize falcı bacı.

Çok göz var sende, ay çok nazar​

Herkes herkesi kıskanıyor, ne şirret bir yaşam formuymuşuz biz. O yılaaağğn, bu donuuuz diye diye etrafımızda insan kalmadı, herkes bize düşman herkes nazarlamaya ant içmiş. Mavi Gözler Nazardan Çatlatma Derneği kurmuşlar da yoldan gelene geçene bile bakıyorlar.

Üç vakte kadar hayırlı haberlerin var
Hangi üç vakit? Üç rekat ya da üç raket de olabilir. Üç gün, üç saat, üç yıl. Kutsal üçlü müdür bu nedir? Hem zaten ne olursa olsun bir üçlük içinde olacağız, ilk üç saniye olmazsa üç dakika içine girmiş oluyoruz. E 3 senelik o geniş fal hacmini düşünün bir de.

Son zamanlarda için kabarmış senin, çok düşünüyorsun​

Kahvesini birazcık fazla koyduk diye dertli, kederli, gamlı baykuş diye bellediniz bizi. Zaten çok potansiyel değil mi içimizin kabarık kabarık olup sıkılması? Android miyiz ki biz ruhsuz bir şekilde hayatımıza devam edelim. Geç bacım, geç.

Ay bakmayı da bilmem ama bak başkasına söyleme he
Bir fal bakanın paniği: Çaktırmamaya çalışıyorum, çaktırmıyorum, ay çaktırdım. Çaktırmadan fal baktığımı çaktırdım.

Dileğin olacak, merak etme​

Çünkü o fincanın içindeki tüm telveyi öyle bir aşağı doğru sallıyorsun ki dünya dışı varlıklar dünyada krater açmaya gelmişler diyeceğiz birazdan.

Ya!

Al işte, sallarken bardağı kırdın.

Devlet kapısında bir işin olacak senin​

Avrupa'ya açılan kapı gibi bu devlet kapısı, herkes gelip bir işini hallediyor. Peki kimse neden sormuyor, devletin kapısı falda ne arıyor?

Yol görünüyor, uzunlu kısalı yollar​

Birisi bakkala, ötekisi büyük bir ihtimalle bayramda el öpmeye. Bu kadar kadar muallakta kalıp aynı anda çok doğru bir şey söylüyormuş hissini nasıl sonsuz bir şekilde verebiliyor ve bu cümleyi bana tek seferde ve tek nefeste söyletebiliyorsunuz?

Düğün gibi bir şey görüyorum, kalabalıklara karışıyorsun​

Askere gidiyorum teyze, ne düğünü. Er gazinosu nedir bilmezsin ki sen!

Gönlünde birisi var senin, yakmışsın abayı​

Her gece neler çektiğimi bir ben biliyordum, bir de sen biliyorsun artık. Ağlayan gül, karanlık sokaklar hep en sevdiğim fotoğraflar şu sıra. Güneş müneş beni mutlu edemez şu saatten sonra.

Başına bir talih kuşu konacak, hadi gözün aydın​

Böyle talih kuşu konmaz olsun.

Arkası dönük, tam göremiyorum şimdi​

James Bond senin kadar iyi kriminal inceleme yapamaz vallahi. Allah razı olsun. Suçlu yaklaşık 1.65 boylarında, 70 kilo, kelli melli bir adam.

Falın fallanmış anam senin​

Bu deyimin bir de devamı var ki yazamıyoruz, elimiz klavyeye gitmiyoruz.

Ama güzeldir fal sohbetleri, geyiktir en tatlı haliyle.

Son olarak: Sana kabaran bir şey var. :D

yesim434

Hırçın Karadeniz Kızı Biricik Yeşim
AdminE
Bu Ayın Lideri

AybüKe evde tek başına oturuyordu. Yoldan arkadaşı

GüLüCüKツ

in geçtiğini gördü.
Hayrola, nereye böyle? diye sordu.
Çarşıya gidiyorum dedi

GüLüCüKツ

]
Çarşıya sonra gidersin. Gel iki çift laf edelim.
İşim var ama...
İş kaçmıyor ya! Bizim gibilerin işi bitmez. Biri bitmeden öbürü eklenir. Gel biraz soluklan. Çarşıya sonra gidersin. Beş on dakika sonra gidersen ne kaybedersin?

AybüKe
durdu düşündü. Ne yapacağını bilemedi.
Köpükleri taştı gel
Gitti yârim gelmedi
Gözyaşlarım oldu sel.

GüLüCüKツ

arkadaşını daha fazla bekletip üzmek istemedi. Hem mis gibi bir dibek kahvesi içmek fena olmayacaktı. AybüKemün yanına geldi. sarildilar hal hatır sordular, gülüştüler, oradan buradan konuştular. AybüKe mis gibi kokan kahveleri getirdi, höpürdete höpürdete içtiler, lale sümbül biçtiler. Kahveyi içtikten sonra sıra fal bakmaya geldi

GüLüCüKツ

fincanını kapatırken, Neyse halim, o çıksın falım dedi.

AybüKe
Öyle demeyeceksin diye itiraz etti.
Ya ne diyeceğim?
Şöyle diyeceksin: İçtiğim kahvedir/ Etrafı telvedir/ Ey kahve perisi/ Gönlümdekini bildir. Anladın mı? Hadi söyle bakalım, yoksa falına bakıvermem.
Ayol bu kahvenin cini, perisi mi var?
Var tabii ya.
Bir yaşıma daha girdim. Peki ne diyor bu cin?
Cin değil peri. Cinlere memiş hoca bakıyor.
Hangi memiş bu, yemiş içmiş, borcunu ödememiş memiş mi?
Tam üstüne bastın. Kaldır ayağını diyen

AybüKe
fincanın içine bakarak konuşmaya başladı. Öyle ciddi bir tavrı vardı ki, gören üniversitede konferans veriyor sanırdı...
Azıcık canın sıkılmış, yüreğin kabarmış. Bir yol görünüyor. Üç vakte kadar eline mektup, para gibi bir şey geçecek. Gönlüne ay doğacak, sıkıntın bitecek gibi bilinen lafları söyledikten sonra arkadaşına döndü, gülerek, Şiirli bir fal öğrendim ben. Söyleyivereyim mi?diye sordu. Başını salladı AybüKe
Söyle kardeş söyle, dedi. İç açıcı bir şey söyle yalnız. Canım sıkılmasın.
Orasını bilemem. Ne görüyorsam onu söylerim ben. Torpil geçemem.

GüLüCüKツ

Senden torpil isteyen mi var? diyecekti ama sustu. Arkadaşını kızdırırsa fal bakmaktan vazgeçiverirdi belki.
Bak bakalım. Bizim hayırsızdan bir haber var mı? diye sordu yalvarırcasına.
AybüKe şiirli falına başladı:
Falın fal olmuş, yediğin bal olmuş
Sen böyle değildin, sana bir hal olmuş.
Gönlünde gül açacak, etrafa koku saçacak,
Koklamasını bilmezsen dikenleri batacak!
Gözünü dört açmazsan, küpünü doldurmazsan
Çeşmen boşa akacak, talih kuşun uçacak.
Eğer onu kırmışsan, dırdır edip durmuşsan
Canını da yakmışsan, kavuşman zor olacak.
Ama sakın üzülme, bir köşeye büzülme.
Cerezforum kahve tadinda ??

Son düzenleme:

yesim434

Hırçın Karadeniz Kızı Biricik Yeşim
AdminE
Bu Ayın Lideri
yilmaz27

Kahveyi hakkını vererek içememişsin Komsum

Fala gelirsek sıkıntıların bir kısmını attmışsın bir kısmı birikmiş kalmış içinde şişmiş duruyor zamanla git cek gibi. 4 tane yolun var hepsi hepsi güzel ama bir çaba sarfettki o güzellikleri gör. Bir tane kuşun var kısmettir yakın zamanda.

2 taner kadın var senin yaptıklarını izliyor ailenden veya çevrenden olabilir. Gözyaşın var ama falza değil. Burdan görebildiğim bu kadar.
Kalbin kırılmış, bir köşeye itilmişsin. Ama bu aşk hayatında değil, aile ya da arkadaş ortamından gelen birsey. Bir tane adam var. yaslı... kundaktaki bır bebegın uzerıne egılmıs kulagına bırseyler fısıldıyor gıbı. Onu cok sevıyor. Onun kormuası bu adam olacak. Zor kararlar aldıgın cok secımlerı olan bır donemdesın. kararların senı bazı yolculuklara cıkartacak. ya tatıl planları ıcerısındesın su an ya da beklemedıgın bır yerden bır yolculukla ılgılı bır teklıf alacaksın. Omuzları hızasında sacları olan kumral bır kadın var. yılan gıbı etrafında dolanıyor. bundan bır kotuluk gormussun (ya da gormek uzeresın) ama bu daha baslangıc... devamı var. alttan alttan kuyunu kazıyor. Yılanın kuyrugu senın ayaklarının altındakı topragı eselıyor resmen. Son olarak. İçindeki boslukları doldurmak ıcın yanlıs ınsanlara guvenıyorsun. ilışkılerınde acele etmemenı tavsıye edıyorum...