Kahkül kestirirken dikkat edilmesi gerekenler

dderya

kOkOşŞ
V.I.P
1. Kahküllerinizin doğru uzunlukta olmasını istiyorsanız, her iki ya da üç haftada bir kahküllerinizi kesmelisiniz.
Een7uXh.jpg

2. Ders çalışırken, spor yaparken, yemek yaparken gözünüzün önüne gelmemesinin bir yolunu bulmanız gerek.

3. Önce evde saçınıza sahte kahküller deneyin böylece sizde nasıl duracağı hakkında bilgi edinebilirsiniz.

4. Kıvırcık saçlara sahip olanlar, siz de kahkül kestirebilirsiniz. Aksini söyleyenlere aldırış etmeyin.

5. Kahküllerinizi ilk kestirdiğiniz zamanlar deneme yanılma yöntemi ile şekil vereceksiniz. Zamanla istediğiniz şekli verebileceksiniz, korkmayın.

6. Kahkülleriniz yüzünüzün en yağlı yerlerine temas eder bu yüzden saçınızın geri kalanından daha fazla yıkamanız gerekebilir.

7. Yüzünüze sürekli değdiği için sivilcelere neden olabilir.

8. İstediğiniz şekli verebilmek için saçınızı yıkadıktan hemen sonra fön çekmelisiniz.

9. Kahkül kestirmede en önemli şey ne tarz bir kahkül istediğinizdir. Tabii ki bunda yüzünüzün şekli de çok önemlidir.

10. Her sabah kalktığınızda kahküllerinizi düzeltmeniz gerekecek.

11. Eğer kahküllerinizi uzatmaya karar verirseniz, muhtemelen farklı yöne giden saçlarla karşılaşacaksınız.

_nehir_

Schrödinger'in Kedisi ♕
Özel üye
Kahkül pişmanlıktır :D
Lise sonda kestirmiştim, sürekli yüzüme değdiği hissi acayip rahatsız etmişti, sonra alnım sivilcelendi zaten..

dderya

kOkOşŞ
V.I.P
ben şu an ne uzun ne kısa kahkül sendromu yaşıyorum 3 ay falan geçti üzerinden... anime'lere benzediğim söyleniyordu ama ben yakıştırmadı kendime pek :P

_nehir_

Schrödinger'in Kedisi ♕
Özel üye
ben şu an ne uzun ne kısa kahkül sendromu yaşıyorum 3 ay falan geçti üzerinden... anime'lere benzediğim söyleniyordu ama ben yakıştırmadı kendime pek :P
Evet ya uzama evresi fena ama tumblrlarda değişik saç modelleri var ordan bakıp şekillendirebilirsin kullanışlı olabilir o boyu da :)