Kağıt Toplayıcısına Doğum Günü Sürprizi

Papatya

V.I.P
V.I.P
BU TOPRAKLARDA YAŞAYAN HER CAN BİZİM, LÜTFEN SOKAKTA KALMIŞ İNSANLARA KÖTÜ GÖZLERLE BAKIP ONLARI ÜZMEYELİM, KÜÇÜMSEMEYELİM. ONLARA BİR YARDIM ELİ UZATALIM. GÜLÜMSEYELİM. HİÇBİR ŞEY YAPAMIYORSAK BİLE GÜLÜMSEYELİM!

2015'in son gününde, İstanbul sokaklarında kağıt toplarken görüntülen Mehmet Kadir Karamanlı'nın yeni yıldan beklentilerinin yer aldığı video sosyal medyayada büyük yankı uyandırmıştı.

Benim için 2015 de 2016 da aynı

Atık kağıt işçisi olan 59 yaşındaki Mehmet Karamanlı'nın Al Jazeera Türk mikrofonlarını söylediği; "Benim için 2015 de 2016 da aynı ama bizim gibi yaşamayan insanlara daha güzel geçer inşallah yeni yıl” sözleri yürekleri sızlatmıştı. Karamanlı, "Çuvalı doldurabilirsem bugün benim doğum günüm” diyerek ısrarla o günün doğum günü olduğunu söylüyordu.

Facebook'ta toplandılar

Bunun üzerine harekete geçen "İstanbul'da Yapılacak 999 Şey” isimli Facebook grubu "Kağıt Toplayan Adama Doğum Günü Hediyesi Ver” adıyla bir etkinlik oluşturdu. Karamanlı'nın saat 12'ye kadar kağıt topladığını, bir internet kafenin temizliğini yaptığını ve o kafede gecelediğini öğrenen grup üyeleri bu bilgiyi sayfalarında paylaştı.

Sürpriz yaptılar

Paylaşımın ardından bir araya gelen grup üyeleri Mehmet Kadir Karamanlı'yı bulup ona aldıkları hediyeler ve pastayla doğum gününü kutladılar. Yapılan sürprize oldukça şaşıran Karamanlı "Ben bugün ikinci kez doğdum” diyerek sevincini paylaştı.

Allahım herkesin içini böyle temiz kıl, şu okunan ezanların hatrına yarabbim. Amin.