Kadınlarla Konuşma Sanatı

dderya

kOkOşŞ
V.I.P
Kadınları anlamak zor, onlarla aynı dili konuşmak daha da zor. Dünyanın en büyük iletişim uzmanları, kadınların kalbini kazanmanız için var güçleriyle çalışıyor. Haydi şimdi ipuçlarını okuyun ve doğru uygulayıp uzmanları mahçup etmeyin. Artık kadınların kalbini kazanmak sizin için daha kolay olacak.

Uyum sağlayın

O: “Sizinle tanışmak bir zevkti.”

Siz: “Sizinle tanışmak da harikaydı.
Size bir kahve ısmarlayabilir miyim?”

Neden? Eğer sizinle yukarıdaki gibi
resmi bir şekilde konuşuyorsa sizin daha da resmi bir yolla cevap vermeniz gerekir. Dilbilimciler buna
‘iletişimde uyum teorisi’ adını veriyor. ABD’li Dr. Erez Levon “Teorinin temeli benzerlerin birbirini
çekmesi prensibinden doğuyor. Yani beğendiğiniz insana ne kadar benziyorsanız o da sizden o kadar
hoşlanacaktır” diyor.
Satır aralarını okuyun

O: “İsmini hatırlamıyorum ama bu kırmızı şarabı geçen yıl İtalya’da denemiştim.”

Siz: “İtalya’nın neresine gitmiştin?”

Neden: Aslında kırmızı şarap bahane. Onun derdi İtalya seyahatinden bahsetmek. O yüzden
ilgilenmeniz gereken orası. ABD’li davranış bilimci Dr. Emma James “Yanlış iletişimin en büyük
sebeplerinden biri, düz ve dolaylı anlatım arasındaki farktır” diyor. Malum, erkekler daha düz,
kadınlar ise dolaylı anlatımı tercih eder. Mesela bu örnekte onun amacı gerçekten şarabın adını
hatırlamak değil yaptığı tatilden bahsetmek. O yüzden konuyu o tarafa doğru çekin. Gerçi bir kadeh
daha şarap ısmarlamaktan da zarar gelmez.
Onunla aynı dalgalarda yüzün

O: “Tatile gittiğimde kumsala yayılıp güneşin doğuşunu izlemeye bayılıyorum.”

Siz: “İşlerden bu kadar sıkılmışken hayal etmesi bile harika.”

Neden: Onunla aynı ‘temsil’ boyutunda olduğunuzu göstermek için ‘hayal etmek’ ya da ‘kafada
canlandırmak’ gibi görselliği çağrıştıran kelimeler kullanın. Zira nöro dilbilimci Dr. Robert Steinhouse
“Herkes bir ‘temsil sistemi’ içindedir. Kimisi görsel, kimisi işitsel kimisi de tenseldir” diyor. Sonuç
olarak aynı tercihlerde bulunan insanlara doğru çekiliriz. Bu yüzden eğer o işitsel sisteme aitse
‘işitmek’ ya da ‘duymak’ gibi kelimeleri, eğer tenselse ‘sıcak’ ya da ‘hissetmek’ gibi kelimeleri
kullanın.
Cesur olun

O: “Hafta sonu ne yapıyorsun?

Siz: “Sana bağlı. Suşi mi yemek istersin, bara gitmek mi?”

Neden: Bir ‘çifte açmaz’ yaratın. Böylece hem ona psikolojik olarak bir seçim illüzyonu sunmuş
olursunuz hem de her iki durumda siz kârlı çıkarsınız.

YoRuMSuZ

Biz işimize bakalım...
Şimdi de bunu mu türettiniz :D Ya ne sanatı niyetimiz sadece konuşmak, sanat nereden çıktı afedersiniz nooluyo size :D

dderya

kOkOşŞ
V.I.P
Şimdi de bunu mu türettiniz :D Ya ne sanatı niyetimiz sadece konuşmak, sanat nereden çıktı afedersiniz nooluyo size :D

konuşmak başlı başına bir sanattır, bizler de bu şekilde dallara ayıriyoruz :D
vee, her biri naif birer çiçek olan kadınlarla iletişimde de, apayrı bir nezaket göstermelisinizdir siz erkekler :P