• Merhaba Ziyaretçi.
    "Yapay Zeka Objektif " Fotoğraf Yarışması başladı. İlgili konuya  BURADAN  ulaşabilirsiniz. Sizi de bu yarışmada görmek isteriz...

Kadınların Cinsel Tacizden Korunmak İçin Yardım Çağırabilecekleri Bir Bileklik Geliştirildi

Enda

Neylersin!!!
V.I.P
Bileğinize yapacağınız tek dokunuşla acil durumlarda yardım çağırmaya yarayan bir bileklik üretildi.

Edinburgh Üniversitesi'nde okuyan ve partilere gittiğinde korktuğunu açıklayan 21 yaşındaki Beatriz Carvalho, kendi gibi hisseden kadınlara çözüm olabilecek bir ürün prototipi geliştirdi. Akıllı telefondaki uygulamaya bağlanan bileklik, kadınları rahatsız edici durumlardan kurtarabilme özelliğini taşıyor.

58bbae996c9c04086d6279b21f8fe1464286d1a7.jpeg

~Carvalho tarafından tasarlanan bileklik, iki defa dokunulduğunda ışık saçıyor.
Lux adı verilen ve tek dokunmayla aktif hâle gelip öncesinde seçilen arkadaşlara, o an uygulama içerisinde olan kişilere, yakınlardaki kişilere ve uygulamanın çalışanlarına bildirim gönderen bileklik; kadınların maruz kaldıkları yabancılar tarafından gerçekleştirilen cinsel tacizlerin (Beatriz Carvalho da aynı duruma maruz kalınca cihazı geliştirmeye başlamış) önüne geçmek için gerçek anlamda başarılı bir cihaz.

Edinburgh Live'a yaptığı bir konuşmada: "Artık kimse dışarı çıkmaktan korkmamalı. Lux birçok kişi için bir fark yaratacak, güvenlik ağı gibi davranacak." açıklamalarında bulunarak Lux'ı kullanan kişilerin birbirlerini koruyabileceğine de değiniyor. An itibarıyla tek renk seçeneğine (siyah) sahip olan bileklik, bir aksesuar olarak takılabiliyor ve rengi sayesinde göze batmıyor. Cihazın her ne kadar kadın odaklı olsa da erkek kullanıcılar için de uygun olduğuna dikkat çekiliyor.

GeceYolcusu

Özel Üye
Özel üye
O yardım gelene kadar yapacaklarını yapıyolar zaten pislikler
Onun icinde ben akilli bir sopa gelistirdim vur dedinki tam kafasinin cok kötü bir yerine vuruyor ve ayni zamanda kana benziyen kirmizi bir sivi fiskirtiyor bu görenler hemen kaciyorlar yada vur oglum vur dedikce kafalara bu sopa iniyor. Simdi kullanim belgesi aldigimda bu Forum Hanimefendilerine bedavadan dagitacagim :D Sayin@TeBeSSüm