• Yazarlık... E-COZUM.NET
    Fikirlerinizi/yazılarınızı yayınlayabileceğiniz elit bir platform arıyorsanız; E-COZUM.NET doğru adres! Detaylar BURADA ...
  • Merhaba Ziyaretçi.
    Kazandığınız her 1000 ÇTL birikiminizi 5 TL ile değiştirip ödeme alabilirsiniz...

Kadınlar Tarafından En Çok Kullanılan 20 Beden Dili

AybüKe

İnsanın Sahip Olduğu Tek Şey Kendisiymiş
V.I.P
Kadınlar Tarafından En Çok Kullanılan 20 Beden Dili
Bu konunun özellikle erkekleri ilgilendirdiğini düşünüyorum. Kadınları tanımak istiyorsanız, sözlerden ziyade vücut diline bakmalısınız. Çünkü kadınlar her şeyi apaçık dile getirmezler. İncinmekten korkarlar veya ilk adımı sizin atmanızı beklerler.

Tabi aksi de mümkündür. Ne istediğini bilen, aradığını bulduğuna inanan güçlü kadınlar doğrudan konuşmayı tercih ederler. Zaten bu durum güçlü kadınların özellikleri arasında öne çıkar.

Son olarak; aşağıdaki hareketleri yorumlarken karşınızdaki kadını doğru gözlemlemeniz gerektiğini unutmamalısınız.

1) Kadınların Göz Bebeklerinin Büyümesi
Kadınların Göz Bebeklerinin Büyümesi
Bir kadının gözünün içine bakarak, sizden hoşlanıp hoşlanmadığını kolaylıkla anlayabilirsiniz. Eğer ki göz bebeklerinin içi büyüyor ve ışığı fark ediyorsanız; bu sizden hoşlandığı anlamına gelir. Sözlerimizi bir şekilde seçerek konuşabiliriz. Fakat gözlerimizi kontrol etmemiz gerçekten zordur. Bu nedenle sözsüz iletişimde gözler önemli!

Kadınların beden dili konusunda kendilerini ele verdikleri ilk nokta da gözlerdir. Fakat bu ortama, ışığa bağlı olarak değişebilir. Çünkü karanlık ve loş ortamda göz bebeklerimiz istemsiz olarak büyür. Bu yüzden ışıktan emin olmanız gerekir. Göz kontağı kurmak, vücut dilinde önemlidir.

Eğer karşınızdaki kadın sizinle göz kontağı kuruyor ve gözlerini kaçırmıyorsa, buradan size karşı olumsuz bir his beslemediğini anlayabilirsiniz.

2) Kadınların Selamlaşma Tokalaşma Merasimi
Kadınların Selamlaşma Tokalaşma Merasimi
Biliyorsunuz ki selamlaşmanın binbir çeşit yolu vardır. Sadece merhaba diyerek, eli belirsiz bir şekilde sıkarak yahut tutulan eli bırakmak istemeyerek…

Tokalaşma şekilleri de duyguları ele veren ikinci önemli konu. Karşınızdaki kişi siz elinizi çekene kadar bırakmıyorsa sevinebilirsiniz. Ancak tamam diyebilmek için iletişimde önemli olan diğer unsurları da önemsemeniz gerekir.3) Kadınların Parmaklarının Duruşu
Kadınların Parmaklarının Duruşu
Kadınların en güçlü silahlarından birisi de parmaklarıdır. Çünkü narin ellerindeki bu parmak uzantıları, doğru şekilde kullanıldığında, kolayca istenen etki bırakılabilir. Parmakların duruşu da tamamen size karşı duygularımızı gösteriyor. Çünkü biliyorsunuz ki ellerimizi, kollarımızı hareket ettirmeden duramayız. Hareket ettirmiyorsak bir sorun var demektir.

Parmaklarımızı saçlarımıza götürüyorsak bundan iyi anlam çıkartabilirsiniz. Çünkü bunun anlamı karşımızdaki erkeğin ilgisini çekmek istememizdir. Hızlı veya gergin bir şekilde parmaklarını saçları arasında dolaştırıyorsa da karşınızdaki kişi utangaç olabilir.

4) Kadınların Ellerinin Duruşu
Kadınların Ellerinin Duruşu
Çoğu kadın sıkıldığında, utandığında veya kızdığında ellerine bakar. Tabii ki bu kişiden kişiye değişiklik gösterebilir. Karşınızdaki kişi utangaç ise ilgisi ilk olarak elleri üzerine yoğunlaşır. Çünkü yüzünüze bakmakta güçlük çeker. Bu nedenle de gözleri ellerine gider. Tabii karşınızdaki utangaç olmayabilir.

Sizin yaptığınız bir davranışa veya günlük yaşadığı bir olaya sinirlenmiş olabilir. Bu durumda kadınlar masanın üzerinde elleriyle ritim tutarlar.

Kadının elleri çenesindeyse ve düşünceli bir şekilde hayallere dalıyorsa bilin ki ilgisi sizin üzerinizde değildir. Bu sırada genellikle düşünülen husus, karşımdaki kişi beni hak ediyor mu tarzında sorulardır.5) Kadınların Dudaklarının ve Ağzının Duruşu
Kadınların Dudaklarının ve Ağzının Duruşu
Karşınızdaki kadın dudaklarını ısırıyor veya ıslatıyorsa bu erkekler için iyiye işarettir. Çünkü dudaklar istemsiz bir şekilde kendini ele verir ve kadınların hoşlanma hareketleri sıralamasında zirvede yer alır. Kadının hislerini anlamak istiyorsanız dudaklarına bakabilirsiniz. Tabii ki burada abartıya kaçmamanız gerekiyor. Bu durum aksi anlaşılmalara sebep olabilir.

En çok kullanılan beden dili hareketlerinden olan ağız hareketleri ise kadının karşısındaki kişiyi beğenip beğenmediğini, isteyip istemediğini anlamanızı sağlar. Özellikle kadın ruj sürüyormuş gibi işaret parmağını dudağında gezdiriyorsa ilişki konusunda bocalıyordur. Ağzını sıkı sıkı kapatıyorsa, dişlerini dahi göstermiyorsa hislerini gizlemeye çalışıyordur.

Aksine ağzı açıksa sizden hoşlanıyordur. Hatta ağzı açık bir şekilde alt dudağını ısırıyorsa, kafasından acaba beni beğendi mi, tarzında sorular dolaşıyordur.

6) Kadınların Ayaklarının Duruşu
Kadınların Ayaklarının Duruşu
Karşınızdaki kadının ayakları ve oturuş pozisyonu size doğru dönükse buradan kadının size ilgi duyduğunu anlayabilirsiniz. Aksine size doğru dönük değilse, hoşlanmadığını anlayabilirsiniz. Burada büyük pay size düşüyor. Kadının ilgisini çekmeyi başarabilirseniz, yönünü size döndürebilirsiniz. Düşüncelerinin değişmesini sağlayabilirsiniz.

7) Kadınların Elini Çeneye Koyması
Kadınların Elini Çeneye Koyması
Kadınların flört hareketleri ve anlamları üzerine bilmeniz gereken en önemli noktalardan birisi, çeneye dokunuş şeklidir. Eğer bir kadın elini çenesinin altına koymuş düşünceli gözlerle size bakıyorsa, daha sizin için karar vermemiş demektir.

Bu gibi durumda asılında kadın beni ikna et, sana inanıyım mesajı veriyordur. Tabii ki anlayabilene. Bu durumu doğru bir şekilde kullanmalısınız.

8) Kadınların Öne Doğru Eğilmesi
Kadınların Öne Doğru Eğilmesi
Kadın size karşı boş olmadığını öne doğru eğilerek anlamanızı sağlar. Aksine tavır takınıyor, arkasına yaslanıyorsa da aranıza mesafe koyduğunu anlayabilirsiniz.

9) Kadınların Yüz Hareketleri ve Bakışları
Kadınların Yüz Hareketleri ve Bakışları
Her kadın sevdiği adama daha başka bakar. Tabii önemli olan bunu anlayabilmek. Bunu anlayabilirseniz, karşınızdaki kişinin sizinle ilgilenip ilgilenmediğini kolaylıkla çözebilirsiniz.

Eğer ki kadın, çenesini kenetlemiş ve çene altına (gıdık kısmı) koymuş size bakıyor ise sizden ilgi bekliyordur. “Yüzüme bak, güzel miyim, bana bir şeyler de” gibi içten içe kendiyle konuşuyordur. Kısacası bu duruş, karşısındaki tarafından beğenilmek için sergilenmiş bir harekettir.

10) Kadınların Erkeği Taklit Etme Halleri
Kadınların Erkeği Taklit Etme Halleri
Her hareketinizi taklit ediyorsa bilin ki sizi ya çok seviyor ya da ailesinden biri gibi görüyordur. Ama daha çok birinci seçenek ağır basacak diye düşünüyorum.

Saçınızı kaşırken, kadının da saçını kaşıması, bacak bacak üstüne attığınız aynı şekilde kadın da oturuş pozisyonunu sizinki gibi değiştirdi bunların hepsi yansıma hareketleridir. Ve sizi kendine yakın gördüğünün göstergesidir.

Uzmanlar bunu mimetizim olarak adlandırırlar. Farkında olmadan kadının veya erkeğin sizi taklit etmesi, size güveniyor anlamına gelir.

11) Kadınların Saçlarının Duruşu
Kadınların Saçlarının Duruşu
Saçlara göre de beden dili olur mu demeyin. Çünkü saçlar, aşkın beden dili olarak görülür ve birçok bilgi verir. Kadın, elleriyle saçlarıyla oynuyorsa bu iyiye işarettir.

Kadın saçlarını kulağının veya kafasının arkasına almışsa güzelliğini göstermek istiyordur. Saçından bir tutam yüzüne bırakmışsa kendine seksilik katmak istiyordur.

Saçını topuz yapıyorsa da durum biraz daha erotikleşmektedir. Ortadan ayrılmış saçlar ise beğenilmek isteyen fakat kendine güvenmeyen kadınları işaret eder.

12) Kadın Bacaklarının Duruşu
Kadın Bacaklarının Duruşu
Bacakların duruşu özellikle kadının etek giydiği zamanlarda belli olur. Çünkü bacaklarının aldığı şekil, o kadının cinselliğe ve toplumun tabularına karşı tutumunu ortaya koyar.

Kadınların flört hareketleri ve anlamları konusunda bacaklar önemli mesajlar taşır. Örneğin; kadın, bir bacağını altına almış diğerini rahat bir şekilde uzatmış oturuyorsa bu kendine güveni olduğunu gösterir. Ve bilirsiniz ki erkekler kendine güvenen kadınlardan hoşlanır.

Aynı şekilde bacak bacak üstüne atması da kadının rahat olduğunu gösterir. Eğer ki bu tarz otururken bacaklarını paralel bir şekilde size sergiliyorsa bu da bir davettir.

13) Kadınların Kollarının Duruşu
Kadınların Kollarının Duruşu
Kadınların hoşlanma belirtileri konusunda kollar da büyük bir mesaj taşır. Kadının kollarının duruşu da size karşı nasıl bir tavır takındığını anlamanızı sağlar. Eğer ki bir kadın kollarını bağlamış ve geriye yaslanmışsa bu size kızdığının işaretidir.

Bu duruma kadını yumuşatmanız gerekir. Ya da olay mahallinden uzaklaşmayı düşünmelisiniz. Kadının sinirinin geçtiğine emin olduğunda ufak bir hediyeyle kalbini alabilirsiniz.

14) Kadınların Temas Hali
Kadınların Temas Hali
Kadın sizinle konuşurken sürekli olarak size dokunmak için fırsat kolluyorsa, bilin ki sizden hoşlanıyordur. Yeşil ışık yakmıştır ama siz anlamıyorsunuzdur.

Duygusal bir beklenti içinde olan kadınlar karşısındaki erkeği etkilemek için temas halinde olmak isterler. Bacağınıza veya herhangi bir yerinize çaktırmadan dokunurlar.

15) Kadınların Yalan Söylediği Durumlardaki Hali

Kadınların Yalan Söylediği Durumlardaki Hali
Kadınlar sevdikleri erkeklere dürüst olmayı isteseler de bazı durumda beyaz yalanlara başvurabilirler. Eğer ki normalden daha farklı bilinçsizce hareket ediyorlarsa yalan söylüyorlardır.

Konuşurken burnu ile oynuyor veya ağzını kapatıyorsa, saçı-başıyla oynuyorsa bilin ki size yalan söylüyordur söyleyecektir. Kısacası kadın yüzüne, başına elini ne kadar çok götürüyorsa yalan söyleme ihtimali yüksek. Çünkü dikkat ettiyseniz yalan söyleyen kişiler ellerini daha çok kullanır.

16) Kadının Başını Sola Doğru Yatırması
Kadının Başını Sola Doğru Yatırması
Başını sola doğru yatırarak sizi izleyen bir kadın, aslına bakarsanız ne konuştuğunuzu dinliyordur ne de anlattıklarınızdan bir haberdir. Çünkü dalıp gitmiştir.

İstediğiniz kadar anlatır, o çoktan sizi dinliyormuş gibi yapıp hayal alemine dalmıştır bile. Tabii bu arada başını sola doğru yatırıp sizin gözlerinizin içine bakması gerekiyor. Bu ayrıntıyı atlamamak gerek.

17) Kadının Ensesini Okşaması
Kadının Ensesini Okşaması
Kadın eğer ki size bakarak kendi ensesini okşuyor veya ön kolu ile oynuyorsa yaşadığınızın resmidir. Çünkü bu gibi durumda kadın karşı taraftaki kişinin onu okşadığını hayal eder.

Bu hareket bilinçaltı bir tavırdır ve kadınların hoşlanma belirtileri arasında yer alır. Psikologların çoğu da bunu doğrulamıştır. Kısacası size benimle ilgilen mesajı veriyordur.

18) Kadınların Kollarını Göğüs Bölgesinde Birleştirmesi
Kadınların Kollarını Göğüs Bölgesinde Birleştirmesi
Kolları göğüs bölgesinde birleştirmiş bir kadın, karşısındaki kişiyi dinliyormuş havası verse de aslına bakarsanız rahat olmadığı anlamına gelir.

Bu gibi durumlarda vücut savunmaya geçerek, kapanma hareketi yapar. Yani aranıza bir bariyer koyar. Aynı şekilde önüne kahve fincanını, meyve tabağını vs. eşyaları koyuyorsa da savunmada olduğunu bilmelisiniz.

Aksine önünüzdeki yığınları bir kenara itiyor ve ellerinize bakıyorsa bu iyiye işarettir.

19) Kadınların Gülümseme Hali
Kadınların Gülümseme Hali
Kadınlar için gülümsemek güçlü bir silahtır. Kızdıklarında, öfkelendiklerinde dahi kadınlar kendini güçlü göstermek için gülerler. Ama işin içine sevgi girdiğinde bu pek böyle değildir.

İstemsiz bir şekilde kadın etrafa mutluluk saçar. Özellikle aşık ve aşkı yaşayan kadın bu şekilde olur. Güç gösterisi için gülümseme ile bu durumu kolaylıkla ayırt edebilirsiniz.

20) Kadınların Vedalaşma Hali

Kadınların Vedalaşma Hali
Eğer bir kadın vedalaşırken ellerini boynunuza kenetlemiş ve sarılma sürecini uzun tutuyorsa bilin ki o kişinin sizde gözü vardır. Yanağınızdan dahi öpüyor olsanız bile kadın bu tarz bir eğilim içinde ise sizi apaçık sevdiğini belli ediyordur.

Size sarıldığında hem bırakmak istemiyor hem de kalbinin atışını size hissettirmek için iyice size sokuluyorsa da kadının sizden hoşlandığını anlayabilirsiniz.

Alıntı
 
Top