Kadınlar Neden Park Edemez?

Suskun

V.I.P
V.I.P
kHlAs.jpg

Almanya'da yapılan bir araştırma, kadınların araç park etme konusundaki "başarısızlıklarını" bilimsel olarak ispatladı.
İtalyan Corriere della Sera Gazetesinde yayımlanan habere göre, Ruhr Üniversitesinde görev yapan bilimadamları, 33'ü kadın 66 kişiden bir otomobili dar bir alana park etmelerini istedi.Kadın sürücülerin, park etmesinin erkeklerden 20 saniye daha fazla sürdüğünü gözlemleyen bilim adamları, bunun, erkeklerin daha hızlı olmalarından değil, hareketlerinde daha kesin ve "berrak" olmalarından kaynaklandığını kaydetti.
Habere göre, İngiltere'de bulunan Sürücülük Standartları Ajansı'nın verileri de araştırma sonuçlarını doğrular nitelikte.

Geçen yıl ehliyet sınavını geçemeyen 170 bin İngiliz kadından 55 bininin başarısızlığının nedeni park ederken yaptıkları hatalar; sınavda ancak 21. denemesinde başarılı olan bir kadın da bunun en iyi örneği.
Yine aynı verilere göre, ehliyet sınavında başarılı olan erkeklerin oranı yüzde 50,7 iken, kadınlarda bu oran yüzde 44,1.
 

Elifa

Üye
kadınların araç park etme konusundaki başarısızlıkları bilimsel olarak ispatladığına sevindim demek ki sorun bende değilmiş bu bir bilimsel gerçekmiş:D
 

yaren*

Herşey olması gerektiği gibi ;)
Özel üye
Bir deli taş atmış kırk akıllı çıkaramamış..Kim demiş bayanlar iyi park edemez diye..Süper park ederim valla...Hiç kazamda yok..
 
Top