Kadınlar Neden Daha Kolay Kilo Alır?

yaren*

Herşey olması gerektiği gibi ;)
Özel üye
Yapılan bir araştırma kadınların zayıfken bile şişman hissettiklerini ortaya koydu

Yapılan bir araştırma sağlıklı kiloya sahip her 17 kadından birinin zayıf olduğunu düşündüğünü 38 beden kot pantolonu içinde arkadaşlarına eşine karşı mutlu ince ve kendine güvenli göründüğünü belirtirken aynı kadının aynaya baktığında durumun değiştiğini ortaya koydu.​
Araştırmaya göre aynı kadın aynaya baktığında gördüğü resim bozuluyor. Buna göre kadınlar kendilerini beğenme konusunda rahatsız edici bir kavrayışa sahip.


Araştırmaya katılan gönüllülerden aynaya bakmaları nasıl hissettiklerini ve nasıl göründüklerini ifade eden 12 sıfat seçmeleri istendi. Gönüllülerin ağırlık verileri de kaydedildi.


Kilo ve boy orantıları doğru ve sağlıklı olan kadınların sadece yüzde 13'ü gördüklerinden mutlu olduklarını belirtirken sadece altısı zayıf olduklarını düşündüklerini ifade etti.


Sağlıklı kilolarına rağmen kadınların yüzde 17'si kendisini 'şişman' diye nitelerken çoğu aynaya baktıklarında morallerinin bozulduğunu belirtti.

Araştırmada erkekler de yer aldı. Sağlıklı boy-kilo oranına sahip olan erkeklerin sadece yüzde altısı kendilerini şişman olarak niteledi.

Fazla kilolu olanlarda da bakış açıları kadın ve erkek arasında farklılık gösterdi. Kilolu kadınlar erkeklerden iki kat daha fazla vücutları nedeniyle 'utanç' hissediyor.


Erkekler fazla kilolarından alkollü içki tüketimini sorumlu tutarken kadınlar için çikolata en büyük suçlu.


2 binden fazla kişi arasında yapılan araştırmayı gerçekleştiren Slimming World adlı şirketin yöneticisi Caryl Richards bu verilerin kadınların özgüvenleriyle kilolarının yakından bağlantısını ortaya koyduğunu belirtiyor.
Erkekler vücutları konusunda pragmatik hissetme eğilimi gösterirken kadınlar erkeklerden daha fazla insanların fiziksel görünümleri hakkında ne düşüneceğini dert ediyor ve görünüşlerinden erkeklere göre daha fazla nefret ediyor.diet.jpg
 
Top