Kadınlar Neden Birbirini Kıskanıyor?

kAşİf

Düşünmek lazım..
Özel üye
Kadınların birbirine karşı içten içe kin beslemesinin nedeni hala bir muamma. Sosyal ilişkilerimizde kadınlardan çok erkekleri daha güvenilir buluyoruz.
kadinlar-neden-birbirini-kiskaniyor-6278697_3770_o.jpg

Kadın kadının hem en yakın dostu, hem de en ezeli rakibi. Bir kadına hemcinsleriyle uyum içerisinde olmak ve yok etmeden rekabet etmek güç kazandırır. Bunu yapabilmenin yolu ise hemcinslerimizle kurduğumuz ilişkinin boyutuna bağlı...
Kadınların birbirine karşı içten içe kin beslemesinin nedeni hala bir muamma. Sosyal ilişkilerimizde kadınlardan çok erkekleri daha güvenilir buluyoruz. Konsoluslukta, devlet dairesinde, sınavlarda hep “umarım karşıma erkek çıkar” diye dua ediyoruz. Kadınlarla karşı karşıya gelmeyi tıpkı bir boks maçı gibi algılıyoruz...
Kadınlarla iyi geçinmek gerekiyor
Kadın tabiatı aslında birbirine güvenmeye meyilli. Çünkü kadını hayata getiren, bakıp büyüten de bir kadın. Zaman içinde ne oluyorsa oluyor ve kadınlar arası rekabet başlıyor. Bu yüzden hemcinslerimizle araya mesafe koymak zorunda kalıyoruz. Oysa kadınların hem fiziksel hem de ruhsal sağlık bakımından birbirlerine ihtiyacı var. Uzmanlara göre, hemcinsleri tarafından kabul edilip, doğrulanan kadınların stresleri azalıyor ve kolestrolü de makul seviyelerde oluyor. Sağlıklı ve güvenilir sosyal ilişkiler kuran kadınların beyin fonksiyonları daha gelişmiş oluyor ve hafıza kaybı azalıyor.
Dostluk, en iyi ilaçtır
Kadınların birbirine karşı nedensiz kompleksleri zamanla teselliyi erkeklerde aramaya itiyor. Erkekler, daha az komplike ve daha az detaycı olduğundan gerçek arkadaşlığı karşı cinsle yaşayabiliyoruz. Biz kadınlar, sözsüz olarak kendi aramızda bir dil kullanıyoruz. Erkeklere bizler gibi detaycı ve planlı hareket etmedikleri için bizi anlamaları biraz zor olsada erkeklerle kadınlardan daha iyi anlaşıyoruz. Kadınlar birbir ile ya çok iyi anlaşıyor ya da birbirine düşman kesiliyor. Bunun bir ortası yok. Kadınların birbirlerine verdikleri zararın boyutunu ifade etmek gerekirse; aşk acısı bile kadınlara daha az çektiriyor diyebiliriz... Erkeklerden gelen darbeler, alışıldık ve kanıksanmış acılar. Bu yüzden paylaşınca ya da aradan zaman geçince yaşadığımız acıları unutuyoruz. Ancak hemcinslerimize güvenirken, hesaba katmamız gereken bir detay var: “Kadın kadının kurdudur.”
 
Top