Kadınlar ilişkisi olan erkeklerden daha çok hoşlanıyor

Papatya

V.I.P
V.I.P

Kadınlar sevgilisi veya evli olan erkeklerden daha fazla hoşlanıyor, bir ilişkisi olan erkekler onlara daha çekici geliyor!

Amerika’da bulunan Oklahoma Üniversitesi’nde yapılan araştırmaya göre, kadınlar “zor veya elde edilmesi imkansız” erkeklerden daha fazla hoşlanıyor. Uzmanlar buna “Angelina Jolie sendromu” adını verdi.

Erkekler için ise, bir kadının “evli ya da bekar” olması farketmiyor…

Oklahoma Üniversitesi tarafından yapılan araştırmaya yaklaşık 500 kadın katıldı.
İki gruba ayrılan kadınlara aynı erkeklerin fotoğrafları verildi.
Bir gruba baktıkları fotoğraflardaki erkeklerin evli olduğu, diğerlerine de bekar olduğu söylendi.
Araştırmanın sonucuna göre, ortalama bir erkek “bekar” olduğu söylendiğinde kadınların yüzde 60′ı tarafından beğenildi.
Ancak bu erkeğin evli olduğu açıklandığında, bu kez kadınların yüzde 90′ı aynı erkeği çekici bulduklarını açıkladı.
Uzmanlara göre, kadınların evli erkeklerin peşinde koşmasının nedeni tamamen evrimsel. Buna göre eğer bir erkek bir kadın tarafından “seçilmişse” diğer kadınlar, bu erkekte “bir şey” olduğunu düşünüyor.
Bir kadının bir erkeği seçmesi, diğer kadınlardan tarafından “Bu erkek bekarlardan daha değerli” hissi yaratıyor.

AsiA~

Katılımcı
Yanlış bunlar yanlış, en azından öyle ummak isterim :) Sonra neden Angelina Jolie sendromuna tutuldum deriz :P

kAşİf

Düşünmek lazım..
Özel üye
yukarıdaki yazıya göre kadınlar sürü psikolojisine göre hareket ediyor fikri var,kadınların erkek seçmesi yaradılış fıtratına aykırıdır,kadın seçilendir,zaten ahlaki değerleri olan hiç bir kadın böyle bir söylemi kabul etmez,bu durum amerikalı kadınlarda normal olabilir , bizde çok şık olmayan ve kabul görmeyen bir davranıştır

dderya

kOkOşŞ
V.I.P
Aslında bu, ezilmişlik psikolojisiyle alakalı bence.
evli bir erkeğin dikkatini çekmek o kadına eşsiz olduğu hissini yaşatır, halbuki o igrenc erkegin tek düsündügü sey egosu olur.
yani bu o kadını yücelten değil, aşagılayan bir durumdur.

bivatandaş

İnşirah İnşirah İnşirah
Özel üye
çüşş hatta çüşşşşşşşşşşşşş.. bu bence ahlaki değerleri yozlaşmış aile değerleri sıfırlanmış batıya özgü bir durum.ülkemiz insanıyla kıyaslanacak bi durum değil..

Son düzenleme:

dderya

kOkOşŞ
V.I.P
Batıya özgü demek yanlış olur, bizim toplumumuzda çok daha sık yaşanıyor bu durum hatırlatırım.
Sadece çok konuşulmadığı için farkında olmuyoruz.

Bizde erkek aynı anda ne kadar çok kadınla olursa kendini o kadar iyi hisseder. Oturup da beynini kullanamaz, madem ben bu kadını istemiyorum başkasını istiyorum, niye ilişkiyi bitirip diğerine gitmiyorum da ikisini aynı anda yürütüyorum? Diye sormaz kendine.
sinirlendim bak...

bivatandaş

İnşirah İnşirah İnşirah
Özel üye
Batıya özgü demek yanlış olur, bizim toplumumuzda çok daha sık yaşanıyor bu durum hatırlatırım.
Sadece çok konuşulmadığı için farkında olmuyoruz.

Bizde erkek aynı anda ne kadar çok kadınla olursa kendini o kadar iyi hisseder. Oturup da beynini kullanamaz, madem ben bu kadını istemiyorum başkasını istiyorum, niye ilişkiyi bitirip diğerine gitmiyorum da ikisini aynı anda yürütüyorum? Diye sormaz kendine.
sinirlendim bak...
çokmu sinirlendin :D

dderya

kOkOşŞ
V.I.P
Evet çok sinirlendim
madem başkalarını alacaksın hayatına, niye evleniyorsun? Niye ilişkiye başlıyorsun?
Keşke dünyadaki bütün kadınlar bilinçli olsa. aldatılmaya göz yummasa, 2. kadın olmayı kabul etmese.
o pis erkeklerin ekmeğine yağ sürüyor böyle tercih edilme psikolojisindeki kadınlar-ki 90% 'ı iflah olmuyor.

_nehir_

Schrödinger'in Kedisi ♕
Özel üye
Aldatmanın ülkesi, milliyeti cinsiyeti olmaz arkadaşlar. Aldatan şerefsizdir önce bunda bi anlaşalım :P
İkinci kadın olmayı "tercih edilme" ve "ego tatmini" olarak gören insanın psikolojisi normal olamaz, bir insanın ikili ilişkiden tek beklentisi nasıl sadece ego tatmini ve heyecan olabilir? Ve bu insanlardan o kadar çok var ki ben gibi saftirikler sorunu kendimizde arayıp ikili ilişkilerden soğuyoruz. Geçen gün Okan Bayülgen'in eski eşinin bir röportajına denk geldim. Uzun süreli evliliklerde heyecan kayboluyor falan gibi şeyler sormuşlar. O da "insanların ilişki yürütmedeki kişisel başarısızlıklarını evlilik kurumuna yüklemek doğru değil, bir anne olarak çocuğumun böyle düşünüp aile kurumundan soğumasını istemem" demiş. Çok hoştu bence.