kadın

aykan_65

Üye
İster İslam toplumlarında olsun ister diğer toplumlarda kadının her zaman toplumda ve siyasette rolü olmuştur. Kadınlar bazı kurumlarda ya da bazı yönetim birimlerimlerinde ön planda olmamalarına rağmen bu işleri alttan yönlendiren bir misyon yüklenmişlerdir. Tarihimizde de bunun bir çok örneği vardır.
Kadın millet vekilinin az olmasından yakınmışsınız ama T. Cumhuriyeti vatandaşı olan herkes millet vekili adayı olma hakkına sahiptir. Demek ki kadınlar milletvekili olmaya pek yanaşmıyor o yüzden kadın vekil sayısı az diye düşünüyorum. Ayrıca Toplumumuz kadınlara fazlasıyla değer veriyor. Anlamadığım tek şey kadınlar neden hep daha fazlasını istiyor. Oysa ki toplumun hemen hemen her kesiminde kadınları görmemiz mümkün.

ahbeabi

Uzman
Arkadaşlar Aykan_65 Kardeşimizin belirttiği gibi gerek islam dininde gerekse Türkiye Cumhuriyetimizde kadınlara her türlü hak ve hürriyetler sağlanmıştır. Avrupalı sevdası ile yola çıkarak uzakdan davulun sesi güzel gelir misali bağlanmışız. Toz Pembe gösteriyor bu avrupa ülkeleri herşeyi, sormak istiyorum sizlere Allah aşkına bizim kadınlarına verdiğimiz değeri başka ülkeler verebiliyorlarmı. Savaşlara katıldıkları zaman hunharca o savunmasız kadın ve çocukları katleden avrupalılar değilmi?

Bu konuya böyle bir başlık atıp değiştirelim.Hadi siz kadınlar toplanıp bu konuya ülkemizde çektiğiniz sıkıntı ve dertleri açıkça belirtin bakalım sayabilecekmisiniz.Herkese İyi eğlenceler,selam ve sevgiyle

EsteLya

Aktif
Avrupanin neresinde kadin haklari varki??? Tr'de daha çok var bakiyorumda , avrupada sadece bi kadin siginma evi var onuda bizim kadinlar iyi mok sanip oraya siginiyorlar, aradan fazla zaman gecmeden evlerine geri dönüyorlar eeeee sonuc daha çok dayak neden? Adami rezil ettin , kendini rezil ettin ve cocuklarini rezil ettin . Ye dayagini otur evinde :P (burasi saka ) :)

zeka küpü

Katılımcı
Sebeplerin en başında cahillik geliyor her şeyden önce evde oturup da 3. kumasını ve bilmem kaçıncı çocuğu beklemek yerine kişinin kendini eğitmesi şart! Kocasının baskısından kurtulup kendine güvenmeli başını evin penceresinden dışarı çıkartmalı ki dışarıda neler oluyor neler bitiyor haberi olsun. Daha dayak yiyip de nereye gitmesi gerektiğini bilmeyen çok kadın var.Bilgilenmeyen bir anne çocuğuna nasıl iyi bir gelecek sunabilir ki burası da ayrı bir konu..