Kadın Olmak - Erkek Olmak

YoRuMSuZ

Biz işimize bakalım...
Kadınlar hep çiçek, erkekler hep öküz! başlıklı yazıda bahsedilen durumların olmaması gerektiği gibi şu aşağıdaki bakış açısı da olmamalı toplumda...

Bir toplum;

* Kadında olmayan sadece bir et parçası farklılığını “güç” ve “iktidar”la bağdaştırmaya devam ederse,

* Kadının regl olmasını ondan gizlemesini beklerken, bir erkeğin sünnet oluşunu her yerde kutlarsa,

* Her ikisi de karaktersizlikken, kadının aldatmasını “namussuzluk”, erkeğin aldatmasını “çapkınlık” sayarsa,

* Kadının bakireliğini kutsar, bakiresizliğini ayıplar, erkeğin bakirliğini eziklik olarak görüp, ilk deneyimini “milli oldu” diyerek kutlamaya devam ederse,

* Dört duvar arasında yaşanan kötü şeyleri, kadını susturarak gizletmeye devam ederek, konuşmayı isteyen kadınları “öldürürler seni, kocan o senin, otur katlan” diyerek susturmaya devam ederse,

* "Sever de, döver de!" diye bir deyimimiz varsa,

* Siyasi alandaki temsil edilen erkek sayısıyla, kadın sayısı arasındaki uçuruma kimsenin sesi çıkmazsa,

Ve

‪Bir toplumda, bir erkek kendi gücünü sadece paradan ve vücudundaki kuvvetten alıyorsa...

O toplumda daha çok kadın ezilir. ‬ ‪“Paran ve kuvvetin olmazsa sen kimsin?” Bir erkek bu cümleye ne kadar uzun cevap veriyorsa, aslında o kadar erkektir.

Alıntıdır.

Enda

Neylersin!!!
V.I.P
Ben zamanında bu yazıyı nasıl kaçırmışım burada yazılanlar o kadar doğru ki ama ne var ki böyle gelmiş böyle gidiyor değişeceğini hiç zannetmiyorum kim anasından babasından ne görüyorsa veya çevresinden onu yapmaya devam ediyor
Biz kadınlar sustukça hiç bir şey değişmeyecek ama sesimizi çıkardıkça da susturulmaya devam edecez

GüLüCüKツ

Tatlım tatlım 👶🏻
V.I.P
Ben zamanında bu yazıyı nasıl kaçırmışım burada yazılanlar o kadar doğru ki ama ne var ki böyle gelmiş böyle gidiyor değişeceğini hiç zannetmiyorum kim anasından babasından ne görüyorsa veya çevresinden onu yapmaya devam ediyor
Biz kadınlar sustukça hiç bir şey değişmeyecek ama sesimizi çıkardıkça da susturulmaya devam edecez
Işte analar evlatlarini eşlerinin kendilerine davranmasini istedigi gibi egitip, büyütürse bence kadin cinayetleri de tüm sorunlar da ortadan kalkar canim.

yesim434

Hırçın Karadeniz Kızı Biricik Yeşim
AdminE
Bu Ayın Lideri
Aslinda Bence bizim toplumda erkek hep üstün görünüyor ama yanlis bence bana göre kadin erkek kesinlikle esittir artik kadinlar daha cok calisiyor erkeklerden ama eskiye bakinca kadinlar cok calismazdi simdi malesefki bu gecerli degil