• Merhaba Ziyaretçi.
    "Yapay Zeka Objektif " Fotoğraf Yarışması başladı. İlgili konuya  BURADAN  ulaşabilirsiniz. Sizi de bu yarışmada görmek isteriz...

Kadın Erkek Eşit midir?

Asi Kız

Beşiktaş -asi ama bir o kadar da polyanna
Özel üye
Sözde eşit ama uygulamaya gelince maalesef değil her gün haberlerde kadın cinayeti ? artık insanlarda normal bir şeymiş gibi davranıyor bir duyumsuzlaşma var bu konun tek çözümü idam olduğunu düşünüyorum ama bu ülkede de kadına değer olmadığından daha çok ayşe fatmalar duyucaz ne yazık ki !?

nazenin

MiKRoSKoBiKCaNLı
Özel üye
Ben bu konuyu konuşmayı sevmiyorum :D genel muhabbetler yapmayı da.. insan olarak ele alirsam cinsiyet yitip gidiyor bende ve herkese eşit davranıyorum evlatlarıma kardeşlerime de böyle örmek olmaya çalışıyorum.
Cinayetler eziyetler cinsiyetle alakasız şeyler bana göre bunlar o insanlarin yetiştiği ortamda edindikleri sahte güçten kaynaklanıyor. Bunu bir erkek de yapabilir kadın da çoğunluğun erkek olmasi dinin erkeğe verdiği hakları öğrenmeden ezbere yaşayıp bunu nesile o şekilde geçirmekten kaynaklanıyor bana göre :)
cinsiyeti at bir kenara iyi ve kötü var insan birini seçiyor iyi / kötü adam iyi/ kötü kadın oluyor :D
Soruya cevap vereceksem evet eşit derim ikisine de insan gözüyle baktığım için ama ülkede sunulan haklar falanı filani bunlarrı öne surersem kesinlikle eşit değiliz :D keşke ülkece insan bakabilsek birbirimize :D

Enda

Neylersin!!!
V.I.P
3 kişinin kadınlara kötü davranmaları bütün erkekleride suçlamak hakkını vermiyor bazı arkadaşlara kendimi suçluymuş gibi his ediyorum ??
Siz neden üstünüze alındınız ki genel bir soru sordum sadece
Sizin ki bir haberin altında okuduğum yoruma benzedi
Adamcağız ben bir kadının arkasından yürümeye bile korkuyorum yanlış anlayacak diye yazmıştı

yesim434

Hırçın Karadeniz Kızı Biricik Yeşim
AdminE
Bu Ayın Lideri
Kesinlikle kadın erkek esitliginden yanayım fakat ülkemiz şartlarında bu durum böyle olmuyor . En basitinden bir erkek gece istediği saatte dışarıya çıkabiliyor ama bir kadın aynı durumu gerceklestiremiyor her gün televizyonlar da sosyal medya da görüyoruz olanları bir bayan tecavüze ugradiginda insanların verdiği genel cevap o saatte orada ne işi var mis .
Dünyada ya da yaşanılan toplumda adalet var mıdır? var ise neye göre, kime göre işliyor? olmalıdır. Kadına yapılan ayrımı ve verilen cezaları tekrar bir gözden geçirmek gerekir. Bu ayırım toplumda benimsemiş bir şekilde bebeklikten itibaren işlenir. Farkında olarak ya da olmayarak. Örneğin; kız çocukları için daha az dışarıda daha çok ev içine vakit geçirmesi sağlanır. Anneyi rol model alıp yetişmesi istenir.
Genç kız olduğunda, genç bir erkek hırçın davranabilir delikanlıdır ama genç bir bayan bu şekilde davranamaz. Ya da genç bir erkek kız arkadaş sevgili edinebilir kendine hatta eve getirebilir arkadaşını ama genç bir kız eve getirmek şöyle dursun sevgili anlamında erkek arkadaş bile edinemez. Veya arkadaşlarıyla sık sık buluşup etkinlikte bulunamaz genç bir erkek kadar. Daha yetişkin bir kadın ve bir erkek olmadan roller yapıştırılır üzerine gençlerin. Boyun eğersen sana biçilen hayatı yaşarsın, baş kaldırırsan isyankar olursun. Aslında bir kadın ve bir erkek olmaktan ziyade hepimiz öncelikli olarak birer insanız.

Düzenleyen yönetici:

Enda

Neylersin!!!
V.I.P
Kesinlikle kadın erkek esitliginden yanayım fakat ülkemiz şartlarında bu durum böyle olmuyor . En basitinden bir erkek gece istediği saatte dışarıya çıkabiliyor ama bir kadın aynı durumu gerceklestiremiyor her gün televizyonlar da sosyal medya da görüyoruz olanları bir bayan tecavüze ugradiginda insanların verdiği genel cevap o saatte orada ne işi var mis .
Dünyada ya da yaşanılan toplumda adalet var mıdır? var ise neye göre, kime göre işliyor? olmalıdır. Kadına yapılan ayrımı ve verilen cezaları tekrar bir gözden geçirmek gerekir. Bu ayırım toplumda benimsemiş bir şekilde bebeklikten itibaren işlenir. Farkında olarak ya da olmayarak. Örneğin; kız çocukları için daha az dışarıda daha çok ev içine vakit geçirmesi sağlanır. Anneyi rol model alıp yetişmesi istenir.
Genç kız olduğunda, genç bir erkek hırçın davranabilir delikanlıdır ama genç bir bayan bu şekilde davranamaz. Ya da genç bir erkek kız arkadaş sevgili edinebilir kendine hatta eve getirebilir arkadaşını ama genç bir kız eve getirmek şöyle dursun sevgili anlamında erkek arkadaş bile edinemez. Veya arkadaşlarıyla sık sık buluşup etkinlikte bulunamaz genç bir erkek kadar. Daha yetişkin bir kadın ve bir erkek olmadan roller yapıştırılır üzerine gençlerin. Boyun eğersen sana biçilen hayatı yaşarsın, baş kaldırırsan isyankar olursun. Aslında bir kadın ve bir erkek olmaktan ziyade hepimiz öncelikli olarak birer insanız.
Evlilikte de öyle çoğu kızımız aile baskısından kurtulmak için evleniyor sonra ise kabus başlıyor etrafımda örnekleri de var hatta kocaları ne çalışmasına izin veriyor ,ne dışarı çıkmasına ne de biriyle arkadaşlık kurmasına
Aklıma bir şey geldi yıllar önce yaşadığım bir olay Ortaokuldayım Fen dersindeyiz o zamanlar evlilik öncesi test yaptırma yeni yeni ortaya çıktı
Kadınlarla alakalı bir konuydu ama tam hatırlayamayacağım gördüğümüz
Öğretmen eğer kadın kısırsa çocuğu olamayacaksa o kişiyle evlenmeyin demişti
Öğretmen erkekti okumuş hoca olmuştu ama insan olamamıştı
Bizi yumurtalık olarak görüyordu bunları da öğrencilerine aşılamıştı
Tam olarak kurduğu cümle böyle olmasa da demek istediği buydu işte