• Merhaba Ziyaretçi.
    "Yapay Zeka Objektif " Fotoğraf Yarışması başladı. İlgili konuya  BURADAN  ulaşabilirsiniz. Sizi de bu yarışmada görmek isteriz...

Kadın Beyni Daha Farklı Çalışıyor

Suskun

V.I.P
V.I.P
Kadın Beyni Daha Farklı Çalışıyor

1- Ön Korteks; Saldırgan dürtüleri kısıtlıyor. Ön korteks kadınlarda daha büyük, bu nedenle erkeklerden daha sabırlı oluyorlar...

2- İnsula; Sezgileri kontrol eden bölge kadınlarda daha üyük olduğu için onlar yüz ifadelerini daha iyi anlıyor.

3- Orta çizgi bölgesi; Stres ve karar merkezi olan bu bölge kadınlarda daha büyük olduğu içim kadınlar endişeye daha açık oluyorlar.

4- Hipokampus; Duygusal hafızanın merkezi olan hipokampus kadınlarda daha büyük, bu nedenle duygusal olayları daha detaylı hatırlıyor.

5- Hipotalamus; Hormonları yöneten bölge kadınlarda daha çabuk gelişiyor.Bu nedenle kadınlar daha önce gelişip hormon dalgalanmalarına hassaslaşıyor.

6- Tükürük Bezi; Annelik güdülerini yöneten bu bölge hamilelikte süt üretimini sağlayıp çocuk bakma duygusunu yönetiyor.

7-Amigdala; Öfke ve korku brada oluşuyor.Kadınlarda daha küçük olduğu için kadınlar daha çok fiziksel risk alıp kavgacı oluyor.
 

Suskun

V.I.P
V.I.P
Kalpsizcim dünyada IQ düzeyi ve neyi nerede nasıl kullanacağını zaaflardan nasıl yararlanacağını bilen başka bir canlı türü varmı ?:)...Yani bir yerde kadınları böyle cin gibi yapanlar siz erkeklersiniz.
 

Top