Kadayıf Dolma

Suskun

V.I.P
V.I.P

kadayif-dolma.jpg

Malzemeler​

• 1 kg tel kadayıf
  • 300 gr ceviz içi
  • 10 adet yumurta
  • 1 kg şeker tuzu
  • 1 kg yağ

Yapılışı​

Tel kadayıf içerisine ceviz içi katılarak sarılır. Çırpılan 10 adet yumurtaya batırılıp çıkarılır. Yapılan dolmalar kızgın yağa atılarak kızartılır. Hazırlanan şerbete atılıp 10 dakika bekletilir. Şerbetten çıkarılan dolmalar üzerine az miktarda ceviz dökülür ve servs edilir.

Neomisin

Özel Üye
Özel üye
Bu üsttekiler tepsi kadayıf ama dolması şöyle.Bol cevizli.Annem çok güzel yapıyo bu tatlıyı.Bizim davetlerin olmazsa olmaz tatlısıdır.??

Neomisin

Özel Üye
Özel üye
Piştiginde yumurta tadi olmuyor mu ? Ben ne kadar yediysem hep o tadi aldim maalesef
Benim annem şey yapıyo:Yumurtaya buluyo dolmayı sonra iyice süzüyo yumurtayı (dolmayı sıkmadan ama).Bir de kızgın yağda kızartıyo.(Az önce sordum da böyle yapıyormuş)?Kim yese anneme 10 puan veriyo?Hiç yumurta kokusu almıyor yiyenler.?

GüLüCüKツ

Tatlım tatlım 👶🏻
V.I.P
Benim annem şey yapıyo:Yumurtaya buluyo dolmayı sonra iyice süzüyo yumurtayı (dolmayı sıkmadan ama).Bir de kızgın yağda kızartıyo.(Az önce sordum da böyle yapıyormuş)?Kim yese anneme 10 puan veriyo?Hiç yumurta kokusu almıyor yiyenler.?
Hmm biz demek yumurtaya bulayip hemen kizartiyoruz bi dahaki defa boyle deniyeyim ? annenin ellerine saglik ?