Kablosuz İletişim

YoRuMSuZ

Biz işimize bakalım...
Yakın zamana kadar şirket ağı ya da internete bağlanabilmek için mutlaka bir ağ ya da telefon kablosuna ihtiyaç duyuyorduk. Artık kablosuz ağ teknolojisiyle istediğiniz yerden bunu yapabilmek mümkün. Hatta Paris bu konuda pilot bölge seçildi ve metro istasyonları da dahil olmak üzere her noktasında kablosuz internete bağlanabilir hale geldi.

Strategy Analytics raporuna göre 2008 yılında taşınabilir bilgisayarların yüzde 90'ının kablosuz ağ kartları olacak. Forrester'ın bu konudaki tahminiyse yüzde 80. Elbette en önemli konu, kablosuz erişim noktalarının (hot spot) bu hızla artmaya devam etmesi ve kullanım fiyatlarının düşmesi. Centrino işlemcileriyle bu yapıyı destekleyen Intel, Alvarion adlı firmayla yaptığı anlaşmayla mikrodalga ışınları aracılığıyla internet erişimi konusuna da eğilmeye başladı.

KıRMıZı

TeK BaşıNa CUMHURİYET
V.I.P
Son 10 yılda, Milattan sonraki kadar gelişme yaşandı dünyada :)

Teknoloji inanılmaz ilerledi..200o nin ilk yılları liseye gidiyordum.. Telefonlar yeni yeni yayılıyordu..

Şimdi okula gitmeyen çocuklarda bile var telefon..:)

onu bırak üniversiteye başladığımda yurtta bir arkadaş bilgisayarın nerden açıldığını bilmiyordu..

Şimdi 1 yaşındaki çocuk bırak açmayı dörtdörtlük kullanıyor:)

ZeyNoO

V.I.P
V.I.P
Ama benim hala bir androidim bile yok :P
Ev telefonu olupta, cepte telefonu olmayan insanlar gibiyim :honk:
Evde kablosuz bağlantım var ama cepte yok :))