Kablosuz Ağ Bağlantı Sorunu

Çağlayağmur

👪
Süper Moderatör
Laptopumu aldım hevesle foruma girdim ama tüm akşam boyunca ağ sorunu yaşadım ve halada yaşıyorum. Modemde mi sorun var diye masaüstü bilgisayarımı da açıp kontrol ettim, masaüstünde bağlanma sorunu yaşamıyorum. Ama masaüstünü kapatıp laptopa geçince çok sürmeden modemde ''PPP'' ışığı sönüyor ve kablosuz ağ bağlantısı kopuyor. Bu sorun neden kaynaklanıyor olabilir?

YoRuMSuZ

Biz işimize bakalım...
Bu tesadüf olabilir mi diye düşünüyorum. Benzer bir problem hiç duymadım. Yani masaüstünde sağlıklı ama kablosuz bağlanınca otomatik olarak bağlantı kopuyorsa bir modem sorunu akla gelebilir.

Çağlayağmur

👪
Süper Moderatör
İşin ilginç yanı ise kopma devamlı olmuyor. Bir süre bağlantı kopuyor sonra yeniden bağlanıyor ve bu ikisinin arasındaki süre ise çok kısa. Yani bağlandığı ile koptuğu bir oluyor diyebilirim. Bu arada telefonda bağlandığımda bu sorunla karşılaşmamıştım. Umarım çözebilirim. Teşekkür ederim ilginize katip ve Yorumsuz.

Çağlayağmur

👪
Süper Moderatör
Ayarları kontrol ettim. Wi_Fi bağlantısıda normal. Bağlanıyor bir süre sonra modemde ''PPP'' düğmenisi sönüyordu ve sonrasında ADSL ışığı sönüyordu. Modemden kaynaklandığını düşüdüm ve modemi pc den silip tekrar yükleyip kurdum ama buda çözüm olmadı. Ve sonunda yaklaşık yarım saat önce Superonline Müşteri Hizmetlerini aradım'' 0 850 222 0 222'' Sorunu anlattım ve ayarlarımda iyileştirme yaptılar. Sorunun minimuma ineceğini söylediler. Şimdilik sorun düzeldi gibi görünüyor. İlgin için teşekkür ederim @Düş canım ;)

YoRuMSuZ

Biz işimize bakalım...
Ben başka bir sorun için çağırmıştım. Hızım çok düşük görünüyodu testlerde. Gelen eleman sorunu çözemedi, aslında sorun çok basitmiş, yeni laptopta antivirüs yazılımını eksik kurduğum için arkaplanda sürekli hattı işgal ediyormuş, evdeki diğer laptopla deneyince sonradan hallettim. Bu arada yeni bir modem verdi yanında varmış. Ben de 4 yıldır kullanıyorum süperonline hattımı. Telefon açık sor bence. Yeni modemler hem görsel olarak hem de işlevsel olarak çok üst.

Çağlayağmur

👪
Süper Moderatör
Benim modemin kullanma süresi oldukça uzun. Bu konuda bir girişimde bulunayım bakalım. Superonlineden talep edeyim vermezlerse kendim değiştireyim modemi. Peki kendim değiştirirsem önereceğin bir modem markası varmı?Şuan kullandığım Aırtıes 205