• Merhaba Ziyaretçi.
    "Yapay Zeka Objektif " Fotoğraf Yarışması başladı. İlgili konuya  BURADAN  ulaşabilirsiniz. Sizi de bu yarışmada görmek isteriz...

İzmir Çiğli Şehit Ali Karaoğlan Lisesi

Mc_ÖRGE

Kaptan
Özel üye
T.C.

MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI

ŞEHİT ALİ KARAOĞLAN LİSESİ

İzmir bugün türkiyenin en kalabalık ili , en büyük ihraç ve ikinci büyük ithal limanıdır.Ülkenin ve özellikle Ege bölgesinin endüstri ,turizm ve kültür merkezidir.Güzel İzmir'imizin şirin ilçelerinden biri olan Çiğli'de okulumuz ŞEHİT ALİ KARAOĞLAN LİSESİ ulu önder ATATÜRK'ün yolunda pırıl pırıl gençlerimizi geleceğe hazırlamak için hizmer veren ortaöğretim kurumlarından biri olarak 2000-2001 yılında eğitim-öğretim hayatına başlamıştır. Okulumuz ŞEHİT ALİ KARAOĞLAN adını , kars'ın selim ilçesi , Yukarıdamlapınar köyünde öğretmen olarak görev yaparken 19.09.1990 tarihinde şehit edilen öğretmenimiz ALİ KARAOĞLAN'dan almıştır. Eğitim şehidimiz ALİ KARAOĞLAN 1964 yılında kütahya'nın simav ilçesine bağlı olan kalkan köyünde dünyaya gelmiş ,ilkokulu kalkan köyünde okuduktan sonra eğtim hayatına Balıkesir Savaştepe'de devam etmiştir. Ortaokul ve lise eğitimini Savaştepe öğretmen lisesinde tamamlayan ALİ KARAOĞLAN , Çanakkale Eğitim Fakültesinden mezun olduktan sonra askerliğini yapmış ve öğretmenlik görevi için Kars'ın Selim ilçesi yukarıdamlapınar köyüne İlköğretim öğretmeni olarak atanmıştır. Burada eşi Zeliha hanım ile evlenmiş ve kızları Çiğdem KARAOĞLAN dünyaya gelmiştir. üç yıl Kars'ta görev yapan öğretmenimiz 1990 yılında yine aynı köyde teröristlerin saldırısı sonucu 26 yaşında şehit düşmüştür. İşte böylesi erdemle görevi sırasında şehit edilen bir öğretmenin adı alan okulumuz ŞEHİT ALİ KARAOĞLAN gurur ve onurla daha nice gençlerimizi vatanımıza ,milletimize faydalı eğitimli bireyler olarak yetiştirebilmek için çaba göstermektedir.

DÜNDEN BUGÜNE OKULUMUZ

Eğitim-Öğretim hayatına ilk başladığı dönemde geniş ve boş bir arsa üzerinde yer alan bahçe duvarı bile bulunmayan okulumuzun eksikleri fazlaydı.16 öğretmen ,2 idareci , 1 memur ve 150 öğrenci ile eğitim öğretim hayatına başladı. Sınıfları , kütüphanesi ve laboratuarı bomboş , ulaşımı çok zor ,imkansızlıkları içinde eğitim vermekte iken açıldığı yılın ikinci döneminde okul müdürü olarak atanan Eser BABA'nın bu zorlu görevi devralmasıyla ,daha iyiye , daha güzele doğru gelişmesi yönünde atılımlar başladı. Okulumuzun sosyal çevre tarafından tanınması , eksiklerin tamamlaması , zor şartlar altında bir çok imkansızlıklara rağmen gelişimini hızla sürdürmesi kolay olmadı doğrusu. Önce bahçe duvarımız yapıldı , ardından duvarların üstüne eklenen demirlerle okulumuz daha güvenli bir hale getirildi. En önemli sorunlarımızdan biri olan , öğrenci ve öğretmenlerimizi çok zorlayan yolumuz artık çamurlu bir patika olmaktan çıkıp asfalt atılmış , normal yürünebilir bir yol haline geldi.

Düzenleyen yönetici: