• Merhaba Ziyaretçi.
    "Evden Kareler" konulu fotoğraf yarışması başladı. İlgili konuya BURADAN ulaşabilirsiniz. Sizi de bu yarışmada görmek isteriz...

İzlediğiniz En Güzel Filmler

YoRuMSuZ

Biz işimize bakalım...
12 Yıllık Esaret

Az önce izlemeyi bitirdim arkadaşlar. Özgür bir zencinin kaçırılarak köle yapılmasını anlatan film tam anlamıyla muhteşem bir film. Kesinlikle herkese öneriyorum.


Filmi konunun en sonunda full izleyebilirsiniz. 2 saat 14 dakikalık bir film...

72808


Özet:
12 Yıllık Esaret, özgürlüğünü geri kazanmaya çalışan bir adamın hikayesini anlatıyor. 1841'de New York'ta yaşayan Solomon Northup, kendisini müziğe adamış siyahi bir adamdır. Ailesiyle birlikte yaşayan Solomon, özgür yaşayan ve istediği şeyleri yapabildiği için mutlu bir adamdır. Fakat bir gün bir müzik işi için 2 adam ile tanışır ve çalışmak için Washington'a gider. İnandığı medeni dünya alt üst olur çünkü kendisini kaçırıp Güney'de bir çiflikte köle olarak çalışması için satarlar. Özgürlüğünü korumak için verdiği tüm emekler ve mücadele yerle bir olmuş, hayatı kabusa dönmüştür. Bu cehennemde Solomon acıyı, şiddeti, küçük düşürülmeyi yeniden öğrenecek ve isyan etmeye cesareti olmayan br grup insanın umutsuzluğuna şahit olacaktır. Sevdiklerini ve hayatını geri almak için ne yapması gerektiğini kesinlikle bulmuştur...

İngiliz sinemacı Steve McQueen'in yönetmenliğini ve John Ridley ile birlikte senaristliğini üstlendiği filmin oyuncu kadrosunda Michael Fassbender'ın yanı sıra Brad Pitt, Benedict Cumberbatch, Paul Giamatti gibi yıldızlar da yer alıyor.

Film fragmanı:
 

YoRuMSuZ

Biz işimize bakalım...
Akıl Oyunları (A Beautiful Mind)

Filmi bugün izledim arkadaşlar. Daha önce de ilk 10 dakikasını izleyip yarım bırakmıştım. Ünlü matematikçi John Nash'in yaşamının birebir anlatıldığı film bu türü sevenler için harika bir örnek....

Konu:
Akıl Oyunları, asosyal bir matematikçi olan John Nash'in hayatını konu ediyor. John Forbes Nash azandığı bir bursla Princeton Üniversitesi'nde öğrenim görmeye başlar. Bu süreçte parlak zekasını her daim hissettiren ve çevresindekilerle uyum sorunu yaşayan dahi Nash, inanılmaz bir teoriyi ortaya sürüp kanıtlama aşamasına kadar gelir. Böylece matematik çevrelerince ününü yayan dahi adam zamanla şizofrenik belirtilerle mücadele etmeye başlar. Nash artık kendi kurgusal gerçekliklerinden oluşturduğu dünyasıyla asıl gerçekleri ayırt edemeyecek bir aşamaya gelir.

Önemli başarılarından uzunca yıllar sonra Nobel Ödülü'ne layık görülen ünlü matematikçi John Nash'in gerçek hayat hikayesine odaklanan 'Akıl Oyunları', iki önemli dalda kazandığı Oscar ödülüyle başarısını kanıtlamıştı...

Akıl oyunları
 

YoRuMSuZ

Biz işimize bakalım...
Şanslı Per (Lykke-Per )

Dün akşam izlediğim bir film. 2 saat 47 dakikalı süresi var. Bu tür tarih filmlerini sever misiniz bilmiyorum ama ben gerçekten beğendim. Tarzınızla örtüşmüyorsa sıkıcı gelebilir.

Şanslı Per


Konusu:
Dini bir kuşaktan gelen yetenekli bir mühendis bulunduğu ortamı terk ederek yetenekleri ile Kophenaglı elitler arasında servet ve nüfuz elde etme çalışmaları içine girer. Bu sırada yaşadığı dini çatışmalar ve psikolojik engellerle karşılaşır.

Ancak fazlasıyla onurlu biridir.....

Buradan Türkçe Dublaj sekmesini tıklayarak türkçe olarak izleyebilirsiniz.
 

YoRuMSuZ

Biz işimize bakalım...
Diriliş

İzlediğim en güzel filmlerden biriydi. Bu gece ikinci kez izledim..

Diriliş - Leonardo DiCaprio


Konusu
İskoç kökenli bir avcı olan Hugh Glass (Leonardo DiCaprio) bugün Dakota adıyla bilinen bölgede gerçekleştirilen bir av gezisinde bir ayının saldırısına uğrayarak ölümcül bir şekilde yaralanır. Hayatta kalma umudu çok zayıf olan Glass, ekipte yer alan John Fitzgerald (Tom Hardy) tarafından vahşi doğada ölüme terkedilir, oğlu da öldürülür. Müthiş bir dayanma gücüyle hayatta kalmayı başaran Glass, oğlunu öldüren Fitzgerald'dan intikamını alabilmek için zorlu bir yolculuğa başlar.

Fragmanı izlediğinizde bana hak vereceksiniz.
 
Top