İyi Yaşamın 17 Kuralı

BIYIKLI

V.I.P
V.I.P
DAHA İYİ YAŞAM İçİN ALTIN 17 KURAL:

Bakalım aşağıdaki on yedi kural arasında sizin için neler bulacaksınız.
Yapmanız gereken çok kolay, ama her şey size kalıyor. Kötü huylarınıza hiç şans tanımayın ve onların üzerine gidin, çok kısa bir süre içerisinde sizi esir almış olan bu huyların yavaş yavaş sizden uzaklaşıp iyi huylara, yaşamınızı değiştiren alışkanlıklara dönüştüğünü göreceksiniz... Peki ya sonra ? Ben nasıl kendimi ve yaşamımı sizlerle paylaştıysam, siz de öğrendiklerinizi başkalarıyla paylaşacaksınız.

İşte o zaman başarının ve yaşamak için daha iyi bir yolun ne demek olduğunu anlayacaksınız.

Daha iyi yaşam için...
KURAL BİR
Elinizdeki nimetleri sayın. Ve aslında ne kadar değerli bir insan olduğunuzu ve nelere sahip olduğunuzu bir düşünün. Gülümsemeler geri gelecek, güneş parıldayacak, müzik çalacak ve Tanrı'ın size bahşettiği yaşamı en güzel, en güçlü, en güvenilir ve en cesur şekilde yaşamaya başlayacaksınız...

Daha iyi yaşam için...
KURAL İKİ
Bugün ve bundan sonraki günler her zamankinden çok daha fazla çalışın. Sizden beklenenden daha fazlasını ortaya koyma sırrını öğrendiğiniz zaman başarının yarısını yakalamış olacaksınız. İşinizde kendinizi çok daha değerli hale getirin ve vazgeçilmez olun. İmtiyazlarınızı da biraz daha fazla kullanın ve aldığınız her ödüle sevinin. Siz buna değersiniz!

Daha iyi yaşam için...
KURAL Üç
Hata yaptığınız zaman veya hayattan acı bir darbe aldığınızda çok uzun süre dönüp arkanıza bakmayın. Hatalar yaşamın sizi eğitmesidir. Hata yapma kapasiteniz hedeflerinize ulaşma kapasitenizle bir bütündür. Hatayı düşünmekle kimse bir şey kazanamaz ve hatalarınız gelişmenizin yalnızca birer parçasıdır. Hatalarınızı üstünüzden silkeleyin. Arada sırada başarısızlığa uğramazsanız hedeflerinizi nasıl bilebilirsiniz ki? Hata yapmaktan kaçış yok. Sizin sıranız da gelecek.

Daha iyi yaşam için...
KURAL DÖRT
Saatler boyu süren zorlu çalışmalarınızı mutlaka ailenizle geçireceğiniz dakikalarla ödüllendirin. Onların size duydukları sevgiyi besleyin. Unutmayın, çocuklarınızın sadece nasihate değil örnek alacakları bir modele de ihtiyaçları vardır ve çocuklarınız için iyi yönlerinizi istikrarlı bir şekilde ortaya koymanız, sizin gelişiminizi de hızlandıracaktır. Bir gün tüm dünyanın gözünden düşseniz bile, eğer sizi seven bir aileniz varsa, kazanan sizsiniz demektir.

Daha iyi yaşam için...
KURAL BEŞ
Gününüzü güzel düşünceler üzerine kurun. Eksiklikler sizi asla endişelendirmesin. Yoksa korkular ilerlemenizi engel olur. Kendinize sık sık Tanrı'nın yarattığı bir varlık olduğunuzu ve düşüncelerinizi genişleterek her tür hayalinizi gerçekleştirme gücünüze sahip olduğunuzu hatırlatın. Uçmaya karar verdiğinizde uçabilirsiniz. Yenilgiyi asla kabullenmeyin. Kalbinizdeki büyük hayallerin yaşamınızı yönlendiren büyük projelere dönüşmesine izin verin. Ve gülümseyin!

Daha iyi yaşam için...
KURAL ALTI
Hareketlerinizin daima sizi ifade etmesine izin verin, fakat yanlış bir gururdan ve ilerlemenizi engelleyecek herhangi bir kibirden dolayı önünüze dikilecek korkunç tuzaklara karşı da önleminizi alın. Övünmeniz için sizi zorladıkları bir sonraki seferde, sadece yumruğunuzu su dolu bir kaba batırın. çıkardığınızda geride kalan boşluk, sizin sahip olduğunuz önemi gösterecektir.

Daha iyi yaşam için...
KURAL YEDİ
Her bir gün, bize Tanrı tarafından verilen özel bir hediyedir. Hayat her zaman adil değildir. Davranışlarınızı, planlarınızı ve geleceğinizi etkileyecek olan ıstıraplara, engellere ve dezavantajlara hiçbir zaman izin vermeyin. Kendinize acıma gibi kötü bir elbise giydiğinizde asla başarılı olamazsınız; sızlanma ve ağlama sesi başarı fırsatlarını daima korkutur ve kaçırır. Bir daha asla buna izin vermeyin. En iyi yol budur.

Daha iyi yaşam için...
KURAL SEKİZ
Günlerinizi ve gecelerinizi bir daha asla sıradan ve önemsiz işlerin peşinden koşturarak geçirmeyin; bu yüzden uğrunda gerçekten uğraşmanız gereken şeyler için vakit bulamayabilirsiniz. Bunu işiniz kadar yaşamınıza da uygulayabilirsiniz. Sadece hayatta kalmak için geçirilen bir günde kutlama yapmak için hiçbir neden yoktur. Bu dünyada rutin yaşamınızda çok ufak bir değişiklik yaparak başarıya ulaşabilecekken değerli zamanınızı boşa geçirmek için bulunmuyorsunuz. Artık onaylayıcı işler yok. Artık başarıdan saklanmak yok. Gelişmek için zamanı bir kenara bırakın, mekanı da bırakın.
Haydi şimdi, şimdi! Yarın değil!

Daha iyi yaşam için...
KURAL DOKUZ
Bugünü sanki son gününüzmüş gibi yaşayın. Unutmayın ki aptallar takvimlerde sadece 'yarın'ı görür. Dünkü hatalarınızı unutun ve yarınki problemlerinizi görmezden gelin. İşte bu kadar. Bugünü bu yıl içinde geçirdiğiniz en güzel gün haline getirin. Ve bir daha şu tarz üzücü kelimeleri asla söylemeyin:
"Eğer tekrar dünyaya gelseydim..." Şimdi bayrağı elinize alın. Ve koşmaya başlayın! Bugün sizin gününüz!

Daha iyi yaşam için...
KURAL ON
Bugünden itibaren karşılaştığınız her insana, ister dostunuz olsun ister yabancı, sanki o bugün ölecekmiş gibi davranın. İlişki kurduğunuz insan ne kadar önemsiz olursa olsun, ona büyük bir ilgi, şefkat, anlayış ve sevgi gösterin ve bunların hepsini hiçbir karşılık beklemeden yapın. Yaşamınız bir daha asla aynı olmayacak.

Daha iyi yaşam için...
KURAL ON BİR
Kendinize ve yaşama sürekli gülün. Bunu alay etme veya kendinize acıma şeklinde değil, bir çözüm olarak, ağrınızı giderecek mucize bir ilaç, depresyonunuz için bir çare olarak yapın. Bu yöntem, o an için çok korkunç bir yenilgi gibi görünen şeylere karşı yeni bir bakış açısı edinmenize yardımcı olacaktır. Sıkıntı, kaygı ve endişeleri içinde bulundurduğunuz kötü duruma gülerek uzaklaştırın. Böylelikle zihniniz çözüm bulma konusunda daha berrak bir şekilde işleyebilecek,rahatlığa kavuşacaktır. Kendinizi çok fazla ciddiye almayın.

Daha iyi yaşam için...
KURAL ON İKİ
Küçük şeyleri ihmal etmeyin. Birkaç dakika fazla harcamaktan, biraz daha fazla çaba sarf etmekten kaçınmayın. Küçük bir övgü ve ya teşekkür, alacağınız en güzel karşılıktır. Başkalarının ne düşündüğü hiç önemli değil. Sizin kendiniz hakkında ne düşündüğünüz her zaman en önemli konudur. Eğer kestirmeden gidiyor ve sorumluluklardan kaçıyorsanız, 'elinizden geleni yapmayı' başaramıyorsunuz demektir. Siz özelsiniz. Bunu yapmalısınız. Küçük şeyleri ihmal asla etmeyin!

Daha iyi yaşam için...
KURAL ON Üç
Her yeni sabahı gülümseyerek karşılayın. Yeni güne her zaman Tanrı'dan size verilmiş özel bir hediye, dün bitiremediğiniz şeyleri bitirebilmek için altın bir fırsat olarak bakın. İlk saatinizi başarıya kurun ve hayata tüm gününüzü etkileyen pozitif bir hareketle başlayın. Bugün bir daha asla olmayacaktır. Kötü bir başlangıçla ya da hiç başlamayarak onu heba etmeyin.
Siz yenilmek için doğmadınız.

Daha iyi yaşam için...
KURAL ON DÖRT
Gün içinde her hangi bir zaman, en büyük hayalinizi gerçekleştirebilirsiniz. Bu nedenle her gün için hedefler belirleyin, öyle uzun ve zor projeler değil. Ancak ufak tefek sizi aşama aşama gökkuşağınıza ulaştıracaktır. Eğer isterseniz bunları yazın,ama listenizi sınırlı tutun, böylelikle yarına yarım kalmış işler bırakmak zorunda kalmazsınız. Unutmayın, piramidinizi yirmi dört saate kuramazsınız. Sabırlı olun. Gününüzün, en önemli hedefinize ulaşmanızı engelleyecek şekilde darmadağın olmasına izin vermeyin. En büyük hedefiniz elinizden gelenin en iyisini yapmak ve daha sonra da
başardıklarınıza sevinmektir.

Daha iyi yaşam için...
KURAL ON BEŞ
Hiç kimsenin sizin önünüze geçmesine izin vermeyin ve bütün gün zaferle dolaşın. Unutmayın ki, hiçbir kabiliyet, hiçbir özveri, hiçbir beyin, hiçbir karakter hata bulmakla yükümlü değildir. Dışarıdaki hiçbir şeyin siz izin vermedikçe, sizin üzerinizde herhangi bir gücü yoktur. Zamanınız, nefret, kıskançlık ve gıpta gibi konularla savaşarak harcanmayacak kadar değerlidir.
Hassas yaşamınızı dikkatlice korumalısınız. Sadece Tanrı bir çiçeğe şekil verebilir, ama aptal bir çocuk onu paramparça eder.

Daha iyi yaşam için...
KURAL ON ALTI
Her zorlukta iyilik tohumları arayın. Bunu kendinize prensip edindiğinizde, geçmek zorunda kaldığınız tüm karanlık vadilerde size yol gösterecek çok kıymetli bir pusulaya sahipsiniz demektir. Kimi zaman yıldızlar bir dağın zirvesinde bile ayırt edilemezken, derin bir kuyunun dibinden kolaylıkla görünebilirler. İşte kimi zamanda zorluklar insana sorunla karşılaşmadığı müddetçe asla öğrenemeyeceği şeyleri öğretir. Daima bir iyilik tohumu vardır. Onu bulun ve başarıya ulaşın.

Daha iyi yaşam için...
KURAL ON YEDİ
Şunu unutmayın ki gerçek mutluluk sizin içinizde yatmaktadır. Boş yere dışınızdaki dünyada huzur, memnuniyet ve zevk aramakla vakit kaybetmeyin. Unutmayın ki mutluluk sürekli elde etmek ve almak ile sağlanmaz; asıl mutluluk kendinden bir şeyler vermektir. İletişim kurun. Paylaşın.
Gülümseyin. Kucaklayın. Mutluluk bir parfümdür. Birkaç damlası üzerinize damlamadan başkalarına dökemeyeceğiniz bir parfüm.
 
Geri
Top