İsviçre Zürih ten winkele dogru bir yolculuğa çikalim mı

yesim434

Hırçın Karadeniz Kızı Biricik Yeşim
AdminE
Bu Ayın Lideri
Yaşanılanları, paylaşımları geleceğe taşımak ve gelecekte küçük nostalji yolculukları yapmak için dergi de çıkardık. Bu konuda da gerçekten büyük emekler harcandı ve 8 sayı çıkarmayı başardık. ama ben yetişemedim sıramı bekliyorum.

Köpekler 250 kadar komutu öğrenebilirler, beşe kadar sayabilirler ve basit matematik işlemleri yapabilirler.
Ortalama bir köpek iki yaşındaki bir çocuk kadar zekidir.
Rusya’da köpekler metro sistemini kullanarak şehrin daha rahat yiyecek bölgelerine seyahat etmeyi öğrenmişlerdir.
Köpeklerin burunlarındaki ıslaklık kokunun hangi yönden geldiğini anlayabilmeleri için gereklidir.
Yavru köpeklerin 28 dişi, yetişkin köpeklerin ise 42 dişi vardır.
Köpeklerin kuyruklarını kovalama nedenleri merak, egzersiz, heyecan veya pire olabilir.
Bir köpeği sevmeniz kan basıncını düşürür.
Köpeğinizden uzun süre ayrı kalacaksanız giydiğiniz bir kıyafetin kokusu onun ayrılık sürecinden daha az etkilenmesine yardımcı olur.
Köpeklerin koku alma yetisi insanlarınkinden bin kat daha kuvvetlidir.

Kimse bana dokunmasin ben bu gün ki gazetemi alip gidyorum

yaprak daldan kurup düşer kalbim sana nasıl küser
sensizliğin ertesinde bak bu canım senle biter
içten yazılan bu sözler dilim söyle Patatesten kalbim özler
daha nasıl haykırayım söyle bana sensiz neyleyim

Uğur böceği özellikleri nelerdir?

İyi uçarlar, rahatsız edildiklerinde yere düşerler ve çok defa bacaklarını vücuda toplayarak ölü taklidi yaparlar. Kışı birçoğu bir arada ergin olarak geçirirler. İlkbaharda yumurtalarını yaprakların altına ya da kabukların yarıklarına bırakırlar. Larvaları yumuşak derili, çok defa renkli desenli, çok hareketlidir.

Leylekler, özellikle Türkiye'de en sevilen hayvanlardan biri. Öyle ki, leyleği havada görenlerin o yıl çok seyehat edeceğine, evinin çatısına leylek konanların da yakın zamanda ev sahibi olacağına dair inanışlar mevcut.

Makyaj kapatamıyor artık içimdeki yara izlerini.
Tıka basa dolup taştı anı dolu sandığım.
İçinde çocukluğum bas bas bağırıyor.

Susturmaya çalışıyorum ağzını tutup ellerilmle,
Susturamıyorum...

Ağaç dallarından geçebilen günein son ışıkları cılız cılız yüzlerine vururken, aşağıya doğru inmeye başladılar. Güneşin son ışıkları, dalgalı büyük maviden gelip, dağların tepesine oyuran sis bulutlarını kırmızya boyamıştı. Alttaki yeşil cennetin üstüne, kırmızı bir kurdele bağlanmış gibiydi. Doğa, kendi resmini çok güzel renklendiriyordu.​

Ama Gülnar'ın gördüğü kırmızı bulutlar farklıydı...

Dolunay Zamanlarını Nasıl Değerlendirelim?​

Dolunay zamanları doğru kullanıldığında, olumlu hediyeleri olan bir zamandır. Sizin pozitif enerjinizi yükseltir ya da tam tersi duygularınızın üzerinde bir yıkım oluşturur.
Dolunay çok büyük bir enerji akışı sağlar. Ay’ın okyanus ve sular üzerindeki etkisini hepimiz biliriz. Vücudumuzun yüzde yetmişi sudan oluşmaktadır. Bizler bu evrensel akıştan faydalanabilmek için sakin bir zihin durumunda olmalıyız. Hatırlayalım, ruh, zihin ve bedenimizde her ne varsa bu artacaktır. Eğer öfkeliyseniz, daha da öfkeleneceksiniz, eğer mutluysanız, daha da mutlu olacaksınız. Dolunay zamanlarında okyanuslar yükselir ve hastanelerin acil servisleri daha çok hasta ile dolar.

KAVGA ETMEKTEN VE ÖFKELENMEKTEN KAÇININ

Dolunay sakin kalmanın zamanıdır. Bırakın gitsin, zor anlarınızda derin nefesler alın ve diğerlerini hatalarından dolayı affedin. Önemli görüşmeleriniz varsa, bunları dolunayın iki gün sonrasına erteleyin. Bu zamanda olan her şey artacaktır unutmayın. Evde, işte, günlük hayatınızda mutlu olmaya çalışın.

OLUMLU DÜŞÜNÜN

Dolunay zamanlarında olumlu düşüncenin önemini hepimiz çok iyi biliyoruz. Olumlu tutumunuz adeta sizi ve düşüncelerinizi destekleyecek ve hayatınızdaki pozitiflikler artacaktır. Sadece günde on dakika pozitif düşünceye vakit ayırsanız bile bunun etkisini göreceksiniz. Olumlamalar yapın, minnettar olduğunuz şeylerin listesini yapın, sahip olduğunuz her şey için şükredin. Yaradan size bunu artırarak gönderecektir.
Olumlu bakış açısıyla nasıl yaşayacağımı ve bunun nasıl hissedildiğini biliyorum.

(Evet demeniz yeterlidir, hisler Thetahealing tekniği ile yüklenir)

NİYETLERİNİZE ODAKLANIN

Dolunaylar niyetlerimizin yaratılması için muhteşem zamanlardır. Bizler düşüncelerimizle yaratırız. Hayatınızla ilgili niyetlerinizi bir kağıda yazın. Bir yaratım tablosu da hazırlayıp görseller de ekleyebilirsiniz. Bu tabloyu her gün sık sık görebileceğiniz bir yere yerleştirin. Dolunayda hayallerinize odaklanmak için zaman ayırın, size karşılığı verilecektir.

yesim434

AdminE
Bu Ayın Lideri

Dağ Keçisi

Yaklaşık olarak 9 türden oluşan bir cinstir.
Yaklaşık olarak 9 türden oluşan bir cinstir. Yaban keçisinin evcilleştirilmiş bir alt türüdür. Genel anlamda keçiler, geviş getiren hayvanlardır. 4 bölümden oluşan mideleri vardır. Keçilerin erkeğine teke, kısır erkeğine erkeç, dişi keçilere keçi, keçi yavrusuna ise oğlak denilmektedir.

Bir zamanlar ormanların birinde bir kara karga yaşarmış. nedense halinden hiç mi hiç memnun değilmiş. Hele bir gün tilkinin güzel sözlerine kanıp ağzındaki peyniri ona kaptırdığından bu yana iyice dertliymiş. “Tüylerim kapkara. Onları düzeltmem olanaksız. Sesim desen, evlere şenlik, bet mi bet. Akıldan yana da şanssızım. Çoluk çocuk bile, ‘karga karga gak dedi, çık şu dala bak dedi, çıktım baktım o dala, şu karga ne budala’ diye alay ediyor benimle” diyormuş da başka bir şey demiyormuş. Dedikçe de dertleniyormuş. Bu yüzden de kendini geliştireceğine hep başkalarını taklit etmeye çalışıyormuş. Sözgelimi bir ara, tavus kuşunun tüylerinden bulup takıp takıştırmış. Ama öyle komik olmuş ki, önüne gelen onunla alay etmiş. Üstelik bir de rüzgar çıkınca, tüylerinin her biri biri yana uçup gidince ortalıkta kalıvermiş.

Hayat bir tren yolu gibidir. Biz rayda giden trenleriz. Her trenin kendi varış yeri ve yolu vardır

yesim434

AdminE
Bu Ayın Lideri
gagali.jpg

yesim434

AdminE
Bu Ayın Lideri
Sahile vuran dalgalar yaşanan iyi veye kötü anıları silmez..
Dalga sesi deniz kokusu insana yol gösterir.. huzur verir sadece
Çünkü sakin ve tenha bir ortamda insan kendi benliğine daha kolay ulaşıp, acısıyla tatlısıyla yaşadığı şeyleri kendi kendine daha doğru bir şekilde analiz etmeye başlar