• Kazandığınız her 1000 ÇTL birikiminizi 5 TL ile değiştirip ödeme alabilirsiniz...

İstiklal Marşımızın Açıklamalı 10 kıtası...

K

Kayıtsız Üye

Ziyaretçi
<div class="bbWrapper">okulun ilk gününde yeni türkçe öğretmenimiz Seçil Hocanın vermiş olduğu ödevi bu site sayesinde başarıyla sonlandırmış oldum.<br /> TENKS.</div>

D

daha kisa

Ziyaretçi
<div class="bbWrapper">Daha kısa ve daha öz...<br /> <br /> 1.Kıta: Şairirimiz kahraman ordumuza sesleniyor.Yurdumuzu düşman sarmıştır fakat korkmamamızı söylüyor.<br /> <br /> 2.Kıta: Şair bayrağa sesleniyor.Kahraman Türk ordumuza bak!Gül ,kızma.Yoksa dökülen kanlar olma sana helal!<br /> <br /> 3.Kıta:Hayatı boyunca hür yaşadığını ve hür yaşayacağını söylüyor.Onu esir alacakların ancak deli olduğunu ön plana çıkarıyor.Milletimizin çok büyük ve güçlü olduğunu hitap ediyor.<br /> <br /> 4.Kıta: Batı ufuklarını zırhlı gemiler sarmıştır ama KORKMAMALIYIZ!!.Medeniyet nedir ki?Tek dişi kalmış bir köpek!<br /> <br /> 5.Kıta: Bize yurdumuzu dünyaları alsak ta vermememiz gerektiğini söylüyor.Allah'ın vaadettiği günler belki yarın belki yarındanda yakın.<br /> <br /> 6.Kıta: Vatan toprağı toprak değildir, mezardır.Altında milyonlarca kefensiz yatan vardır.<br /> <br /> 7.Kıta: Toprağı sıksak şehit fışkıracak adeta!Varımı,varlığımı alsın Allah'ım, fakat beni yurdumdan alı koymasın.<br /> <br /> 8.Kıta: Allah'tan okunan ezanların hiç dinmemesini,göğsüne namahrem (yabancı) elinin değmemesini istiyor.<br /> <br /> 9.Kıta: Göğsüme eğer değmediğse yabancı eli , ölmüşsem ve taşım varsa,bana bin kere secde etsin.Ozaman ruhum fışkırarak göğe çıkar ve belki arşa değer.<br /> <br /> 10.Kıta: Son kıtada artık savaş kazanılmıştır.Herkes huzur içinde yatabilir artık.</div>