• Merhaba Ziyaretçi.
    "Obje" Fotoğraf Yarışması başladı. İlgili konuya  BURADAN  ulaşabilirsiniz. Sizi de bu yarışmada görmek isteriz...

İstiklal Caddesi'nde bombalı saldırı: 6 ölü, 81 yaralı

yesim434

Hırçın Karadeniz Kızı Biricik Yeşim
AdminE
Bu Ayın Lideri
Beyoğlu İstiklal Caddesi'nde saat 16.20 sıralarında meydana gelen bombalı saldırı Türkiye yasa boğdu. Olayın ardından İstiklal Caddesi'ne giden Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay gazetecilere açıklamalarda bulundu.

"KADIN OLDUĞUNU DEĞERLENDİRDİĞİMİZ SALDIRGAN BOMBAYI PATLATTI"​

Kadın bir saldırganın bombayı patlattığı üzerinde durulduğunu belirten Oktay, "Ne yazık ki, talihsiz bir olayla karşı karşıyayız. Tüm ülkemizin ve milletimizin başı sağ olsun. Şu an itibariyle kadın olduğunu değerlendirdiğimiz bir saldırganın bombayı patlatması sonucu bu kavşakta oluşan bir terör eylemi olduğunu değerlendiriyoruz, şu ana kadar elde edilen bilgiler çerçevesinde. Tabi ki, çalışmalar tüm yoğunluğuyla devam ediyor. Tüm kamera görüntüleri inceleniyor, tanıklarla olayla ilgili görüşülüyor, gerekli değerlendirmeler yapılıyor. Netleşince basınımızla paylaşılacaktır" dedi.

6 ÖLÜ, 2'Sİ AĞIR 81 YARALI​

Son durumla ilgili de bilgileri aktaran Oktay, "An itibariyle 4'ü olay yerinde olmak üzere 6 kişiyi kaybetmiş durumdayız. Allah rahmet eylesin, yakınlarına da başsağlığı diliyoruz. 2'si ağır olmak üzere 81 de yaralımız var. Başta Taksim İlkyardım olmak üzere yaralılarımız çeşitli hastanelerde tedavi altında. Ümit ediyoruz hepsi bir an önce sağlıklarına kavuşurlar. Emniyet birimlerimiz, savcılığımız, tüm adli birimlerimiz çalışmalarını yürütüyorlar. Olay yeri inceleme tüm hızıyla devam ediyor. Burada 8 savcımız var, yine merkezde adli tıpta 6 savcımız ilave çalışmalarını sürdürüyor. Gerektiği takdirde gerekli lojistik destek ve adli çalışmalar yapılıyor ve gerektiği ölçüde yapılacaktır. Son ana kadar olayın takipçisi olacağız" ifadelerini kullandı.
 
Kaynak
https://www.sondakika.com/
Top