İşte en hızlı SMS yazan parmaklar

ABD'de "Cep telefonunda hızlı mesaj yazabilme" şampiyonası düzenlendi. 250 kişinin katıldığı 25 bin dolar ödüllü yarışmayı 13 yaşındaki bir kız öğrenci kazandı.

New York'ta önceki gün düzenlenen ilginç yarışmaya her yaştan Amerikalı ilgi gösterdi. Ellerini arkalarında tutarak bekleyen yarışmacılar zil sesinin duyulmasıyla hızla kısa mesaj yazmaya başladı. Yazılan mesajlar önlerindeki büyük ekranda görüldükten sonra, noktalama işaretlerine uygunluğu kontrol edilerek jüri üyesine ulaştırıldı. En hızlı ve en düzgün mesajı yollayan 13 yaşındaki Morgan Pozgar ve 23 yaşındaki mühendis Michael Nguyen, yarışmanın sonunda finale kaldı. Pozgar, final mücadelesini kazanarak ödülün sahibi oldu. Sevincinden gözyaşlarını tutamayan Pozgar, "Tamamen başparmak işi ve dengeyle alakalı bir olay. Arkadaşlarıma ayda 8 bin mesaj yazarak bu yarışmaya hazırlandım. Aylardır her beş veya yarım dakikada bir mesaj yazıyorum. Cep telefonu operatörünün aylık 10 dolara sınırsız mesaj paketini kullandım." dedi. Finalde kaybeden Nguyen ise "Yeterince hızlı değildim, sinirlerim gerildi ve ellerim titredi. Her şeyden öte 13 yaşındaki küçük bir kıza yenilmek berbat bir duygu." diye konuştu. En hızlı kısa mesaj yazma rekoru Singapurlu 23 yaşındaki Kimberly Yeo adlı kadına ait. Yeo, 2004 yılında 160 karakterden oluşan cümleyi 43,24 saniyede yazmayı başarmıştı.
 

YoRuMSuZ

Biz işimize bakalım...
Eskiden ben de hiç telefona bakmadan oldukça hızlı yazardım ama nerdeee o günler :) Yeni teknoloji ile donatılmış telefonlar yazdırmıyor :)
 
Top