• Merhaba Ziyaretçi.
    "Yapay Zeka Objektif " Fotoğraf Yarışması başladı. İlgili konuya  BURADAN  ulaşabilirsiniz. Sizi de bu yarışmada görmek isteriz...

İstanbul Eyüp Otakçılar Lisesi

Mc_ÖRGE

Kaptan
Özel üye
1977 Yılında kurulan okulumuz, adını, İstanbul’u fetheden, Cihan Padişahı Fatih Sultan Mehmet’in OTAĞ’ını (çadırını) bu semte kurmasından dolayı, “Otakçılar” olarak almıştır.

Ortaokul binası olarak yaptırılan okulumuz, aynı anda Lise olarak açılmış, daha sonra lise bünyesinde Ortaokulla beraber eğitim ve öğretime devam etmiştir. 1995-1996 yılından itibaren Ortaokul kısmı kaldırılmıştır. Aynı yıl, hem Yabancı Dil Ağırlıklı Lise, hem de Genel Lise olarak eğitim ve öğretim vermeye başlamıştır.

Halen bu statüsü devam etmektedir.

Okulumuzun ilk Müdürü Bahattin KURT’tur. Daha sonra Ömer YILMAZ, Mehmet ŞAHİN, M. Ata ÖZER, Mehmet TİRYAKİ, ve Cezmi ERGEZEN sırasıyla müdürlük görevinde bulunmuşlardır.

1999 yılından beri de bu görevi Halil KOKA sürdürmektedir. Okulumuz çok kısa bir geçmişe sahip olmasına rağmen, özverili idarecileri, donanımlı öğretmenleri, kaliteli eğitimi, sosyal ve sportif alanlardaki başarıları ve en önemlisi her yıl daha da yükselen ÖSS başarı grafiği ile İstanbul’un seçkin okullarından biri haline gelmiştir.