• Merhaba Ziyaretçi.
    "Yapay Zeka Objektif " Fotoğraf Yarışması başladı. İlgili konuya  BURADAN  ulaşabilirsiniz. Sizi de bu yarışmada görmek isteriz...

İstanbul Bahçeşehir İMKB Anadolu Teknik Lisesi ve Endüstri Meslek Lisesi

Mc_ÖRGE

Kaptan
Özel üye
Okulumuz; Bahçeşehir İMKB Anadolu Teknik Lisesi ve Endüstri Meslek Lisesi İstanbul ili Büyükçekmece ilçesi Bahçeşehir beldesinde 2280 m2 kapalı alan olmak üzere toplam 8000 m2 alan üzerine 2006-2007 öğretim yılında açılmıştır. İstanbul Menkul Kıymetler Borsası tarafından yaptırılan ve Bakanlığımız emrine sunulan binada Erkek Teknik Öğretimi Genel Müdürlüğüne bağlı olarak eğitim ve öğretimini sürdürmektedir.

Endüstri Meslek Lisesi olarak eğitim ve öğretime başlayan okulumuz 2007-2008 öğretim yılında Anadolu Teknik Lisesi ve Endüstri Meslek Lisesine dönüşmüştür.

Okulumuzda Anadolu Teknik Lisesi bünyesinde Bilişim Teknolojileri Alanı ve Endüstri Meslek Lisesi bünyesinde ise Bilişim Teknolojileri, Kimya Teknolojisi ve Makine Teknolojisi olmak üzere toplam üç alanda eğitim verilmektedir.

2008-2009 öğretim yılına eğitimi verilen alanlarda Ağ İşletmenliği, Veri Tabanı Programcılığı, Kimya ve Bilgisayarlı Makine İmalatı dallarının açılabilmesi için Millli Eğitim Bakanlığına teklifte bulunulmuş ve teklif bakanlıkça onaylanmıştır.
Okulumuzda mevcut alanlar bünyesinde Bilgi Teknolojisi sınıfı ile Makine ve Kimya Atölyeleri bulunmaktadır.

ADRES
Bahçeşehir 2.Kısım Mahallesi Turgut Özal Bulvarı Adnan Kahveci Caddesi No:3