• Merhaba Ziyaretçi.
    "Güzel söz"
    konulu yarışma başladı. İlgili konuya BURADAN ulaşabilirsiniz. Sizi de bu yarışmada oy kullanmaya bekliyoruz...
  • Merhaba Ziyaretçi.
    Artık kazanılan ÇTL miktarları istenildiğinde TL ile değiştirilebiliyor. Konu ile ilgili detaylara BURADAN ulaşabilirsiniz.

İştahınızı Azaltmak İçin Sakız Çiğneyin

cemree

=)=)
V.I.P
DR. GÖNÜL ATEŞSAÇAN, KİLO ALMAMIZA NEDEN OLAN İŞTAHIN KONTROL ALTINDA TUTULABİLECEĞİNİ DİLE GETİREREK, "İŞTAH KONTROLÜ ÇOK ÖNEMLİDİR Kİ BU SİZİN ZAYIF KALMANIZA YARDIMCI OLUR" DEDİ.

lilLv4u.jpg


ÇIKARDIĞI "NEDEN AÇIM NEDEN ŞİŞMANIM" ADLI KİTABIYLA DİKKAT ÇEKEN DR. GÖNÜL ATEŞSAÇAN İŞTAH AZALTMANIN YOLLARI HAKKINDA BİRBİRİNDEN ÖNEMLİ BİLGİLER VERDİ.

DOKTOR GÖNÜL ATEŞSAÇAN, "İŞTAHI AZALTMANIN PÜF NOKTALARINDAN BİRİ OLAN SAKIZ ÇİĞNEME, ÖZELLİKLE ÖĞLEDEN SONRA 1 ATIŞTIRMA YERİNE GEÇER" DEDİ.

UKb9wvN.jpg
 

cemree

=)=)
V.I.P
GÖNÜL ATEŞSAÇAN, İŞTAH AZALTMANIN PÜF NOKTALARINI ÖĞRENEREK SAĞLIKLI KİLO VERİLEBİLECEĞİNİ BELİRTEREK 7 ÖNERİDE BULUNDU.

v56NRrs.jpg


GECE BOYUNCA ORTALAMA 12 SAATLİK BİR AÇLIK YAŞARIZ. UYURKEN AÇLIĞIMIZI FARK ETMESEK DE VÜCUT GECE BOYU ÇALIŞMAYA VE ENERJİ HARCAMAYA DEVAM EDER. GECE UYKUSUNDAN SONRA VÜCUDU VE BEYNİ TEKRAR BESİN ÖĞELERİYLE VE ENERJİ İLE KAHVALTIDA DOLDURMAZSAK HALSİZ VE SİNİRLİ HİSSETMEYE BAŞLARIZ. ÖZELLİKLE OKUL ÇAĞINDAKİ ÇOCUKLARIN OKUL BAŞARISI İÇİN KAHVALTI ÇOK ÖNEMLİDİR.
Kahvaltı etmek

YEŞİL ÇAY VE KAHVE GÜNDE 2 KEZ TÜKETİLMELİDİR. ÖZELLİKLE YEŞİL ÇAYIN ANTİOKSİDAN ÖZELLİĞİ FAZLADIR, KİLO VERDİRİR.
Kafein

ÖZELLİKLE ÖĞLEDEN SONRA 1 ATIŞTIRMA YERİNE GEÇER,HER GÜN 25 KALORİ DAHA AZ ALINIR, BU DA HAFTADA 175 KALORİ AZ ALMAK DEMEKTİR. TARÇIN: KAN ŞEKERİNİ HEM DÜŞÜRÜR HEM DE SABİT TUTAR.
Sakız çiğnemek

YEMEK SONUNDA TÜKETİLEN YAĞ MİDENİN YAVAŞ BOŞALMASINI SAĞLAR, SAFRA SALGISINI ARTIRIR VE BİZİ TOK HİSSETTİRİR. ZEYTİNYAĞI, HİNDİSTAN CEVİZİ YAĞI VE KETEN YAĞI YİYECEKLERDE MUTLAKA OLMALI. FINDIK, CEVİZ DE TÜKETİLMELİ.
Yağ


SAĞLIKLI KALPLER VE FİT BİR GÖRÜNÜM SAĞLAYAN DİYET LİFİ SİNDİRİM SİSTEMİMİZİN DÜZENLİ ÇALIŞMASINA YARDIMCI OLUR, KANDAKİ YÜKSEK KOLESTEROLÜ DÜŞÜRMEYE VE KAN ŞEKERİ SEVİYESİNİ SABİT TUTMAYA YARDIMCI OLABİLİR.
Lifli gıdalar

SİNDİRİM SİSTEMİNİN SAĞLIKLI ÇALIŞMASINI SAĞLAR.MİDE ASİDİ ÜRETİMİNİ ARTTIRARAK SİNDİRİMİ ZOR GIDALARIN (YAĞLI GIDALAR, KIRMIZI ET VB.) SİNDİRİMİNE YARDIMCI OLUR. LİMON SUYU AYNI ZAMANDA KARACİĞERİN SAFRA ÜRETİMİNİ ARTTIRARAK YAĞLARIN SİNDİRİLMESİNİ KOLAYLAŞTIRIR.
Limon


PROTEİNLER KARBONHİDRATLARDAN VE YAĞLARDAN DAHA UZUN SÜRELİ TOK TUTAR. BİRLİKTE KARBONHİDRAT İLE TÜKETİRSEK SİNDİRİM YAVAŞLAR KİLO VERMENİZ ZORLAŞIR. İDEALİ İLK 7 GÜN HİÇ KARBONHİDRAT ALMADAN SADECE PROTEİN TÜKETMEKTİR.
Protein
 
Top