ıssız ada...

DELİBALTA Muharrem

Öyle bir geçer zaman ki!
V.I.P
Bazen hasret, bazen öfke , bazen aşk... Bu duygularla dökülür kelimeler sayfalar boyu nereye varacağını bilmeden. Bende yine öylesine karalarken sayfaları, bir anda ıssız bir adada buldum kendimi, yapayanlız, sessiz ve soğuk... Nasıl olduğunu anlayamadım, nasıl olduda ben buradaydım? Kendi kendime soru sormayı bırakıp buradan kurtulmanın bir yolunu bulmalıydım, ama nasıl? Bitmiyor ki, sorular... Yoksa kendim mi istemiştim ıssız bir adada olmayı? Bilemedim, bende koyuldum ıssız adada gezmeye. Etrafta kimseler yok, bir yandan ürperiyordum, sonucunun ne olduğunu bilmediğim bir durum içindeydim. Hayal ettiğim bir şeymiydi, yoksa öylesine bir düşmü, bilmiyordum. Tek bildiğim bir an evvel bu ıssızdan kurtulmamdı. Derin bir offf çektim, bir palmiye ağacının dibine çöktüm(adete yığıldım). Dedim ki kendime, mademki ben buradayım nedensiz, nasılsız, geldiğim gibi de giderim elbet...Nasıl olacaksa. Neyse, vardır bunda da bir hikmet, belkide bir işaret ne bileyim... Usul usul gün geceye bürünürken, iyice kasvetlendim. Bir yolu olmalıydı, ama ne? O da ne, ilerde kayaların üstünde biri var, yavaşça yaklaştım yanına, oda ne bir kadın... Şaşkınlığım iyice artmıştı, ne yapacağımı şaşırdım, aklımı yitirmek üzereydim... Ağlıyordu için için... Belli çok dertli, pardon dedim, burada ne arıyorsunuz, nasıl geldiniz buraya? Acı acı gülümsedi, sen nasıl geldin, ne arıyorsun dedi. Ne yapacağımı ne diyeceğimi bilemedim. Nereden bileyim ki bilmediğim bir durumun tamda ortasındaydım. Off off. Öylede narin öyle de güzel kiÜ; demek ki dedim içimden hiç bir şey güzellikle ölçülmüyor güzellerde ağlıyor, onlarında dertleri var, yaa... Sadece ağladı, bense öylece bakakaldım, bunu yapabildim sadece... Gece tekrar güne yerini bırakırken hala ağlıyordu kısık bir sesle. Neler yaşadığını bilmiyorum ama derdi benden büyüktü sanırım, ona eminim. Geç kaldım yine, hay allah; tam da heyacanlı yerinde kimbilir daha neler olacaktı? Rüya imiş meğer hay allah... Aslında mesajı almıştım, bazen insan ıssız bir adada olmak ve tüm herşeyi(üzüntüleri) orada bırakıp dönmek istiyor yeniden, yenilenerek kendine...( İnsanın ıssızıda adasıda kendisidir. Aslında kendimizden yada herneyden kaçıyor, yada kurtulmak istiyorsakta, bir o kadar da kendimize koşuyor ve sığınıyoruz. Herkesin bir ıssızı mutlaka vardır) Sen ve şen kalın... EMİ...

Çağlayağmur

👪
Süper Moderatör
ıssız adasız kimse yok diye düşünüyorum mutlak o adada bir geziniyoruz belkide bu olması gerek herseyden kaçmak kimsenin ulaşamayacagı yer ıssız adamız ama bu tek başınalık ıssız adada degil elbet bir o kadar kalabalık içindede adamıza cekili verebiliyoruz. önemli olansa orada kendimizi kısa tutmak. Güzel bir paylaşımdı tesekkürler eline saglık.

DELİBALTA Muharrem

Öyle bir geçer zaman ki!
V.I.P
ıssız adasız kimse yok diye düşünüyorum mutlak o adada bir geziniyoruz belkide bu olması gerek herseyden kaçmak kimsenin ulaşamayacagı yer ıssız adamız ama bu tek başınalık ıssız adada degil elbet bir o kadar kalabalık içindede adamıza cekili verebiliyoruz. önemli olansa orada kendimizi kısa tutmak. Güzel bir paylaşımdı tesekkürler eline saglık.

Aynen öyle çok güzel özetledin. Seninde yüreğine sağlık...

yesim434

Hırçın Karadeniz Kızı Biricik Yeşim
AdminE
Bu Ayın Lideri
Çocukluğumuzda anketler hazırlardık, Vazgeçilmez tek soru ise; ıssızz adaya giderken yanına alacağın üç şey ne olurdu ?
Hep derdim; aşkım, müzik ve yiyecek.
Şimdi düşünüyorum da hepsi ne kadar boş.
Siz bana ıssız adayı bulun, ben yanıma vallahi bir şey istemiyorum