• Merhaba Ziyaretçi.
    "Yapay Zeka Objektif " Fotoğraf Yarışması başladı. İlgili konuya  BURADAN  ulaşabilirsiniz. Sizi de bu yarışmada görmek isteriz...

Ispanaklı Gözleme

Paradoks

... Elif ...
Özel üye
ispanakli-krep-bohcalari-kalori-1.jpg

içindekiler
Yarım kg ıspanak yaprağı (iyice ayıklanıp yıkanmış)
4-5 taze soğan
250 gr beyaz peynir
4 yufka
Teflon Tava İçin :
Zeytinyağı

hazırlanışı
Temizlenmiş ıspanakları ve soğanları doğrayıp karıştırın. Beyaz peyniri ezip ıspanaklara ilave edin.
Bu harcı dört eşit parçaya bölün. Bir yufkayı açıp bir kenarını diğerinin üçte ikisini kapatacak şekilde katlayın.
Harcın dörtte birini yufkanın üzerine yayın. Yufkanın diğer kenarlarını da fırça ile su sürerek kapatın.
Gözlemeyi zeytinyağı ile yağlanmış teflon tavaya alıp arada çevirerek önlü arkalı pişirin.

arz-ı hal

şşşşştttttttt
Özel üye
çok seviyorum sık sık yaparım:) taze soğan yerine kuru soğan,dil peyniri yerine ise lor peyniri tercihimdir :)

arz-ı hal

şşşşştttttttt
Özel üye
Hımm hımmm ve hatta hımmm diyorum canım ya:) harikasında bugün sanat sokagını gezerken yedim ıspanaklı ama senin tarifle aynı değildi.

benim tarif bana özgü..ıspanağı bol olucak,lor peyniri daha az,kuru soğan küçük küpler halinde doğarnıp tuzla ovulup yıkanacak.pul biber,tuz çok az sıvıyağla karıştırılan ıspanaklı harç,yufkaların arasına koyularak tava da gözleme gibi pişirelecek,sonra ben ve eşim hepsini yicez:D