ISO 9001 Belgelendirme

ZeyNoO

V.I.P
V.I.P
ISO 9001 Belgelendirme

Günümüzde işletmelerin kurumsallaşmasının en önemli göstergelerinden birisi olarak iyi bir Kalite yönetim sistemine sahip olmak gösterilmektedir. İşletmelerin pekçoğu kurumsallaşma için harekete geçmekte , bu yolda vakit ve finans ayırarak ciddi bir emek vermektedir. Bütün işletmelerin kendine göre plan, program ve stratejilere sahip olduğu bilinmektedir. Kurum / kuruluşların herbirinin işleyen bir yapılarının olduğu ancak bu yapının çokda sistematik olmadığı görülmektedir.Ancak daha yüksek niteliklere sahip bir Kalite yönetim sistemi kurmak ISO 9001:2008 Kalite yönetim sistemini kurup uygulamaktan sürekliliğini sağlamaktan geçmektedir denilmesi son derece uygundur.

ISO 9001:2008 Kalite Yönetim Sistemi işletmelerin kurumsallaşmaları için iyi bir başlangıç sayılmaktadır. ISO 9001:2008 işletmelerin kendilerini geliştirip bir düzen ve disiplin içinde sistemetik çalışmalarının önünü açmaktadır.

İşletmelerin kurum içinde kurdukları ISO9001:2008 Kalite Yönetim Sistemini uluslararası akreditasyona sahip kuruluşlarca belgelendirerek; uluslararası Kalite yönetim sisteminin belirlenmiş şartlarına uyduğu güvencesini kamuya ve ilgili tüm taraflara rahatlıkla ispatlamış olurlar.