İşinize Yarayacak MSN Bilgileri

YoRuMSuZ

Biz işimize bakalım...
1-) Birisi sizi herhangi bir nedenle kendi kişi listesinden silmişse bunu bilebilirsiniz. Yani karşı tarafın MSN listesinde adınız silinmişse, silindiğini öğrenebilirsiniz. Nasıl mı?
  • Msn Messenger > Araçlar > Seçenekler'i tıklayın.
  • Açılan yeni pencerenin sol tarafında "Gizlilik" başlığına tıklayın.
  • Burada gördüğünüz isimlerin üzerine sağ tıklayın.
  • Açılan menüde "Sil" aktifse karşı taraf sizi MSN listesinden silmiştir.
2-) Msn Messenger'in Otomatik Açılmasını Önlemek.
Bunun için farklı seçenekler uygulanabilir.
* Başlattan çalıştır a tıklayın, açılan komut satırına aşağıdaki satırı yazın (kopyala yapıştır da yapabilirsiniz), sonra da tamam deyin. Artık windows messenger kendi kendine açılmaz.​
RunDll32 advpack.dll,LaunchINFSection %windir%\inf\msmsgs.inf,BLC.Remove​
*Windows messenger'i açın. Seçenekler/genel sekmesindeki bütün işaretleri kaldırın. Onaylayın ve çıkın. Bir dahaki açılışta Windows Messenger otomatik olarak kendi kendine açılmaz.​
* Başlat/ayarlar/denetim masası/yönetimsel araçlar/hizmetler i açın. Açılan pencereden messenger 'i bulup bunun üzerine çift tıklatın. Açılan pencerede "devre dışı"nı tıkla. Sonra da Hizmet durumunu "durdur" yap. Onayla ve çık. Windows Messenger bir daha artık siz istemeden açılmaz.​
3-) İşyerinizde Msn programları yasaksa ve Msn programları yüklü değilse Msn programı kurmadan internet üzerinden girebilirsiniz.

Bu adreste internet üzerinden MSN Messenger ve Yahoo Messenger programlarınızı bilgisayarınıza kurmadan da kullanabilirsiniz. Ama bu şekilde programı kurmadan internet üzerinden girerseniz bütün özelliklerinden tam olarak faydalanamıyorsunuz. Bu yöntem işyerinde msn yasağı olan kişiler için çok iyi.

4-) Diyelim ki kameranız var ve Msn de karşı tarafın kameranız olduğunu bilmemesini istiyorsunuz.

Msn de, Araçlar > Seçenekler 'e gelin ve açılan kutunun altındaki gördüğünüz "Web kameramın olduğunu başkalarının görmesine izin ver" seçeneğindeki işareti kaldırın. Böylece kameranız olduğunu siz söylemeden karşı taraf göremez.

5-) MSN Messenger Sözlüğü
Microsoftun güzel hizmetlerinden birisi olan Encarta ansiklopedisini en güncel haliyle MSN ninizde görebilirsiniz. Aklınıza takılan her türden soruyu derli toplu bir kaynaktan elde edebileceğiniz gibi her konuyu en güncel şekliyle ekrana getiriyor.

İşin eğlenceli yanı tıpkı bir arkadaşınızla msn den konuşuyormuşsunuz gibi hissediyorsunuz. Sürekli online olan ve arada espri bile yapabilen bir sözlük ansiklopedi karşınızda duruyor.

Yapacağınız işlem çok basit. Msn den kişi ekleye giriyoruz.

Ve Encarta bütün sorularınızı cevaplamak için artık kişi listenize ekleniyor. Sorun sorabildiğinizi...
Önce bir Hi deyin karşılık alacaksınız Sonra sorularınızı sorun bakalım.
(Türkçe olarak kullanılamıyor İngilizce bilmeniz lazım.)

merakettim

Homo Sapiens Sapiens
Özel üye
eyv.bi soru msn çoklu açma konusuna da yazdım.pek bakan yok galiba.bide buraya yazayım dedim.+özel msj gönderdim.neyse sorum geliyor.
msnplus kendi özelliğini kullanarak nasıl çoklu msn açacağız?