• Merhaba Ziyaretçi.
    "Yapay Zeka Objektif " Fotoğraf Yarışması başladı. İlgili konuya  BURADAN  ulaşabilirsiniz. Sizi de bu yarışmada görmek isteriz...

Iş Yerinde Başarı Ve Mizah

Papatya

V.I.P
V.I.P

İş yerinde başarı ve mizah ilişkisi
İş yerinde mizah anlayışı nasıl olmalıdır? Espri düzeyi, şakalaşmalar ne boyutta olmalıdır?
Mizah anlayışımız iş yerinde bile önemli bir husustur.

İş yeri stresli bir maraton olmak zorunda değil.
İşinizi yaparken keyif almak elbette mümkün, ama bu sizin elinizde.

bJRlO0.jpg

Kariyer planlaması sadece yaptığınız işlerle ve başarınızla ingilenmez aynı zamanda insan ilişkilerinizi psikolojik yaklaşımlarınıza da inceler. Severek ve keyif alarak yapacağınız her şey fazlasıyla size geri dönecektir, başarı da öyle. "Motivasyon konuşmalarının bir komik anıyla başlaması boşuna değil” diyen Psychology Today dergisinden işyeri ve kariyer uzmanı Lynn Taylor, her ortamın biraz mizaha ihtiyaç duyduğunu, zekâsını mizahla birleştirenlerinin kariyerinde daha hızlı yükseldiğini anlatıyor.

1. ADIM
Ortamı test etmelisiniz

Bulduğunuz ilk fırsatta bir ufak şaka yapın. Kimse umursamazsa dert etmeyin ama şakaya şakayla karşılık verilirse o ortamdaki beyin fırtınası da daha verimli olur.

2. ADIM
Güven tesis edin, Onlara güven verin ve güvenin

Bir yönetici için en iyi güven tesis etme yöntemi mizah. Takımını güldüren bir yönetici, açık ve dürüst bir iş ortamı da kurmuş demektir.

3. ADIM
Alkışı paylaşın

Belki çok zekisiniz, belki her lafı gediğine oturtuyorsunuz ama ortamı da fıkraya boğmayın; bırakın başkaları da gülsün, güldürsün.

4. ADIM

Başkalarını gücendirmeyin, Kimseyi kırmayın, dara düşürmeyin, utandırmayın!

Ortamı ısıtacağım diye pot kırmayın. "Bu laf acaba gücendirir mi” diyorsanız öyledir.

5. ADIM
Stresi azaltın

Ofisteki o havai hali yakalarsanız, iş yaşamınız daha az stresli hale gelir. Herkes neşeli iş arkadaşı ister.

6. ADIM
İşleri kolaylaştırın

Gergin toplantılarda havayı dağıtmak için anlatılan hoş bir fıkra gibisi yoktur. Problemler bu şekilde daha rahat çözülür.

7. ADIM
Yöneticinizi yönetin

En sert yöneticiler bile mizahla gevşeyebilir. Cesaret etmek zor ama denemeye değer.

8. VE SON TAKTİK
İş görüşmesinde şansınızı artırın

Profesyonel davranmak zorundasınız ama biraz patavatsızlık da iş görüşmelerinde masanın ardında sizi tartan yöneticilere çekici geliyor. Herkes dik duran insanı beğenir sonuçta. Kendinizi kasmayın, rahat olun. (Alıntıdır.)

KaderKatibi

Dürüstlük insanın kartvizitidir, Matbaada basılmaz
Özel üye
Bu zamanda işe girmek bayağı zor.Önceden derlerdi ki ekmek Aslanın ağzında şimdi ise taaa midesinde al alabilirsen.