• Merhaba Ziyaretçi.
    "Yapay Zeka Objektif " Fotoğraf Yarışması başladı. İlgili konuya  BURADAN  ulaşabilirsiniz. Sizi de bu yarışmada görmek isteriz...

İŞ GÖrÜŞmesİnde Asla Yapmamaniz Gerekenler

Defne

Usta
1. Birisi, işe başvururken, bu işi çok istediğini söyleyerek, yöneticiye rüşvet vermeye kalkışmış!

2. Özgeçmişini yazdığı kağıt imla hatalarıyla doluymuş ve üstelik portakal suyu lekesi varmış!

3. Eski patronunu kötülemek..

4. Hemen, hangi günler işe gelemeyeceğini, neler yapamayacağını söylemek.

5. Ağızda sakız veya şekerle görüşmeye gitmek! Kolları çaprazlayarak kavuşturmak, sinirli olmak!

6. Boş vakitlerinde ne yaptığı sorulunca "evde oturup tv izlerim" gibi cevaplar vermek!

Yukarıdakiler, yapmamanız gereken yanlışlardı. Bir iş yerine gittiğinizde, sadece görüşeceğiniz kişiye değil, çaycıdan, resepsiyoniste kadar, herkese nazik, güleryüzlü, kibar davranmalısınız...sizi izliyor olabilirler...boş vakitlerinizde ne yaptığınız sorulursa, mesleğinizi geliştirmeye yönelik bir şeyler yaptığınız söylemelesiniz, bilgisayar kursuna gitmek gibi, dil öğrenmeye çalışmak gibi, kar amacı gütmeyen bir örgütte (mesela çevre, yaşlılara yardım vs.) gönüllü çalışmak gibi...

Ayrıca, en önemlisi KENDİNİZ OLUN...numara yapmayın, sakin olun, sonuçta karşınızdakiler de sizin gibi insanlar...hanımsanız aşırı, abartılı makyaj ve saç sakın yapmayın, buram buram parfüm kokmayın, açık saçık sakın giyinmeyin...mesela, sade bir ceket-etek veya ceket-pantolon ve giysinize uygun renkte, sade bir fular takın, çok hoş durur...ayakkabılarınız temiz, boyalı olsun...görüşmeye tam saatinde gidin...cep telefonunuzu kapatmayı unutmayın...tam iş görüşmesi yaparken "aaa, hayatım sen misin, ben seni sonra ararım" gibi şeyler hoş olmaz, size puan kaybettirir...