İphone Cihazlarında Zil Sesi

İphone Cihazlarında Müzik Zil sesi Yapabiliyoruzmu acaba programla bilen varmı acaba yardımcı olursa çok teşekür ederim..
 

YoRuMSuZ

Biz işimize bakalım...
iPhone Zil Sesi Oluşturma

Eğer iPhone kullanıyorsanız zaten iTunes bilgisayarınızda yüklüdür...

Bilgisayarınızda iTunes bulunması gerekmektedir. Öncellikle zil sesi yapıcaksanız müziğinizi belirleyin daha sonra müziğin hangi kısmını zil sesi yapmak istiyorsanız o kısmı iyi seçin bunu yapmanızdaki amaç iPhone, zil sesini en fazla 40 saniye kadar desteklemektedir.

Zil sesi yapmak istediğiniz müzik iTunes da ise direk zil sesi oluşturmaya geçebilirsiniz. Eğer değilse zil sesi yapmak istediğiniz müziği iTunes Arşivine eklemeniz gerekmektedir.

iPhone için Zil Sesi Oluşturma

1– Zil sesi yapmak istediğiniz müziğe sağ tıklayıp Bilgi Ver seçeneğine tıklayınız.

Bc4w4iQ.png2– Açılan pencerede üst tarafta Seçenekler‘e tıklayınız ve gelen ekranda alt tarafta zil sesi yapacağınız müziğin kırpma aralıklarını belirliyoruz en fazla 40 saniye aralık oluşturabilirsiniz. Bu sebepten dolayı seçeceğiniz müziği iyi dinleyip kesmek istediğiniz saniye aralıklarını belirleyiniz.Sonra Tamam‘a tıklayınız.

94IoVDv.png3– iTunes’de seçmiş olduğunuz müziğe sağ tıklayıp AAC Sürümünü Yarat seçeneğine tıklayınız.

47k0s6h.png4– Seçtiğiniz müziğin AAC sürümü iTunes’e gelicektir. Buradan AAC sürümünü seçip Masaüstüne veya bir klasöre kopyalayınız.

u8l0rq4.png5– iTunes’deki AAC(kesmiş olduğunuz zil sesini) siliniz.

QdzoEmC.png6– Şimdi Masaüstündeki zil sesinize gelip dosya formatını .m4r yapınız. Bu işlemi zil sesinize sağ tıklayıp Bilgi ver seçeneğini seçiniz. Buradan aşağıda İsim ve Uzantı bölümünü .m4a yerine .m4r yazınız.

5hYLE6l.png7– Masaüstündeki zil sesinizi iTunes’daki Ses Tonları’na atınız. Daha sonra Cihazınızı Bilgisayarınıza bağlayınız ve iTunes’dan cıhaznıza girip yukarıdan Ses Tonlarını seçip sağ alttaki Uygula butonuna basınız.

Sdd86Hc.png8-Uygula dedikten sonra artık zil sesi cihazınızda. Şimdi cihazınıza girip zil sesi ayarlarınızı yapınız.

Ayarlar >Sesler > Zil Sesi ne girip Atmış olduğunuz zil sesini seçiyoruz ve zil sesiniz artık hazır.

aJZakt0.pngAlıntıdır...
 
Top