İPhone 29 haziranda piyasa

  • Konuyu açan Konuyu açan Melek
  • Açılış tarihi Açılış tarihi

Melek

Özel Üye
Özel üye
APPLE’ın merakla beklenen akıllı telefonu iPhone, kurumun televizyonda verdiği reklamlara göre 29 Haziran’da piyasaya sunulacak.

Apple firması, yeni mobil telefon ve müzik çaları iPhone'u 29 Haziran'da ABD'de satışa sunacak.

6 ay önce bu yeni ürününü Başkanı Steve Jobs ile tanıtan Apple, iPhone'un 29 Haziran'da raflarda yerini alacağını, televizyon reklamları ve web sitesindeki ilanlarıyla duyurmaya başladı.

IPhone'un ABD'deki dağıtımı Amerikan ATT telefon şirketi tarafından yapılacak.

Mobil telefon ile geniş ekranlı bir iPod müzik çalar ve internet erişimli bir aygıtı tek bir cihazda birleştiren iPhone'un, 2008 başında da Avrupa ülkelerinde satışa sunulması bekleniyor.

IPhone'un 4 GB kapasitelisi 499 dolara, 8 GB kapasiteye sahip olanı da 599 dolara satılacak.

Geniş bir dokunmatik ekran ve yeni bir yazılım temelinde kullanıcı arayüzüne sahip iPhone, kullanıcının parmaklarıyla ekranda bir isme veya numaraya dokunarak arama yapmasını sağlıyor. IPhone, bir PC gibi internet hizmetinden kullanıcı bilgisi alınmasını da olanaklı kılıyor.

Veri iletimi için EDGE ve Wi-Fi kablosuz teknolojilerini kullanan, quad band iletişim alt yapısıyla çalışan GSM telefonuna sahip iPhone, SMS yazarken yanlış yazmaya engel olan ve yanlışları düzelten "Qwerty" uygulamasını sunuyor.

İki megapiksel kamera ile bir PC ya da Mac ile uyumlu fotoğraf yazılımını bünyesinde bulunduran iPhone, ayrıca, geniş dokunmatik ekranla kullanıcısına şarkı, sanatçı, albüm ve şarkı listelerine bir parmak hareketiyle ulaşma olanağı sağlayan tam bir iPod hizmeti sunuyor.

Kullanıcısına müzik, sesli kitap, sesli ve görüntülü podcast, müzik videosu, televizyon programı ve film izleme olanağı sağlayan cihazın 3,5 inçlik ekranında TV programı, film izlenebiliyor, dokunmatik olarak ses, ileri-geri kontrolü yapılabiliyor.

802.11 b/g Wi-Fi ile kablosuz internet ağına bağlanabilen iPhone, ayrıca Google'ın harita hizmeti ile Apple'ın harita uygulamasını kullanabiliyor.

Cihazın üzerindeki yakınlık sensörleri, iPhone kulaktan uzaklaştırıldığı anda ekranı kapayarak, enerji tasarrufu sağlıyor ve tekrar dokunana dek kapalı kalıyor.
 
Geri
Top