İPHONE 14 NE ZAMAN ÇIKACAK?

IPHONE 14 ÖZELLİKLERİ

Her yıl belirli tarihlerde İPhone’un bir üst modelinin tanıtımını gerçekleştiren Apple bu yıl iPhone 14 modellerini tanıtacağı tarihi açıkladı.
iPhone 14, iPhone 14 Max, iPhone 14 Pro ve iPhone 14 Pro Max olmak üzere 4 modeli satışa çıkarak olan Apple, 7 Eylül'de gerçekleştirecek ürün tanıtımının ardından iphne 14 serisini satışa çıkaracak.

IPHONE 14 ÖZELLİKLERİ

Apple iPhone 15'te ön kamera üreticisini değiştirmeyi planlıyordu. Ancak şirket bu adımı hızlandırarak iPhone 14 için yeni bir üreticiyle anlaştı.
Çinli tedarikçiyi bırakan Apple, Güney Koreli LG Innotek'i seçti. Bu tercih iPhone'un üretim maliyetlerini de artırdı. Zira LG'nin ön kamera bloğu Çinli üreticiye göre üç kat daha maliyetli
LG tarafından üretilecek ön kamera setiyle iPhone 14'ün selfie kamerasına ilişkin detaylar da ortaya çıkıyor. Analizlere göre ön kamera hem şekil hem performans olarak gelişecek. Ön kamerada altı parçalı F/1,9 açıklığında bir lens kullanılacak

Phone 14'te Type-C girişi olmayacak. Analist Ming Chi Kuo'nun aktardıklarına göre iPhone için USB-C çalışmaları başladı. Ancak Apple'ın iPhone 14'lerde Lighting kablosunu kullanmaya devam edeceği öne sürüldü. Bloomberg'den Mark Gurman yeni iPhone 14 ailesine ilişkin önemli bir iddia ortaya attı. Gurman standart modelde geniş açılı 48 MP'lik kameranın olmayacağını söyledi. Gurman'ın iddialarına göre yeni A16 Bionic işlemci ve 48 MP'lik kamera sadece Pro modellerde olacak.

IPHONE 14 FİYATLARI

iPhone 14 modellerinin fiyatlarıyla ilgili bazı bilgiler ortaya çıktı. Yeni modellerin fiyatı, iPhone 13 serisine kıyasla 100 dolar artacak.

iPhone 14 serisinin fiyatlarının şu şekilde olması bekleniyor:​

iPhone 14 - 799 dolar​

iPhone 14 Max - 899 dolar​

iPhone 14 Pro - 1099 dolar​

iPhone 14 Pro Max - 1199 dolar​

 
Top