iOS 14.7.1 yayınlandı! İşte özellikler

Apple, kısa süre önce piyasaya sürdüğü yeni arayüzdeki hata sebebiyle iOS 14.7.1 ve iPadOS 14.7.1 güncellemelerini yayınladı.

ios-14-7-1.jpg

Apple kısa süre önce iOS 14.7.1 ve iPadOS 14.7.1‘i yayınladı. ABD merkezli teknoloji şirketi Apple, iOS 14.7’nin piyasaya sürülmesinden sadece bir hafta sonra güncelleme yapmış oldu. Şirket, önceki sürümün bazı hatalarını düzeltmek için yeni güncellemeyi paylaştı. Peki, yeni güncellemeye nasıl ulaşacağız? Apple’ın bu kadar kısa bir süre içerisinde yeni güncelleme yayınlama sebebi ne? İşte şu ana kadar güncellemenin ayrıntılarına ilişkin bildiklerimiz…

iPadOS ve iOS 14.7.1 özellikleri neler?​

iOS 14.7’de bir sorun ortaya çıkmıştı. Son olarak Apple Watch akıllı saatler eşleştirilmiş iPhone cihazlarını açamıyordu. Hatta bazen de kolunuzda takılı değilken telefonu açıyordu. Geçici çözüm olarak Apple Watch cihazlara yeniden şifre koyulması önerilmişti.

Ancak yeni güncelleme Touch ID teknolojisine sahip iPhone’ların Apple Watch ile açılmasını engelleyen bu hatayı düzeltiyor. Ayrıca Apple, bazı güvenlik açıklarını da düzeltti. Böylece işletim sisteminin genel performansını iyileştirdi.

Peki, yeni güncellemeyi nasıl indirebilirsiniz? iOS ve iPadOS 14.7.1 güncellemelerini ücretsiz olarak indirebilirsiniz. Yeni yazılıma erişmek için Ayarlar > Genel > Yazılım Güncelleme‘ye gidin. Güncelleme şu anda kullanıma sunma aşamasında.

Bir hafta öncesine dönecek olursak iOS 14.7 ne getirdi? En önemli özelliği Apple’ın yeni şarj aksesuarı MagSafe Battery Pack’in yazılım ayağını tamamlaması. Bu powerbank 99 dolar fiyat etiketiyle satışa çıktı. MagSafe Battery Pack, iPhone 12 serisinde çalışıyor. Bununla birlikte, Apple Card Aile planında diğer hesaplara harcama limiti konulabilecek. Homepod cihazlara ise zamanlayıcı eklenmesi için yazılımsal destek geldi. Ayrıca Hava Durumu uygulamasında hava kalitesi de gösterilmeye başlandı.

Kaynak: https://shiftdelete.net/ios-14-7-1-ve-ipados-14-7-1-yayinlandi-iste-yenilikler
 
Top