İnternet Olmadan WhatsApp Kullanma Yolu

WhatsApp’ı, internet bağlantınız olmadığı zamanlarda da kullanabilmek mümkün. Bunun için yapmanız gereken telefonunuzdaki bazı ayarları değiştirmek. İşte adımda internetsiz WhatsApp kullanma yolu…

İnternetsiz WhatsApp

SMS’i ve MMS’i tarihe gömen ücretsiz anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp, dünyanın en çok kullanılan mobil iletişim araçları arasında yer alıyor.

Her ne kadar piyasada yerli ve yabancı şirketlerin üretimi olan çok sayıda alternatifi olsa da WhatsApp, kullanıcı ağırlığı ile daha fazla insana ulaşma imkanı sunduğu için bir adım önde görünüyor.

Ancak uygulama, bildiğiniz gibi internet üzerinden mesajlaşma, arama ve görüntülü konuşma imkanı sağlıyor.

Bağlantınızın olmadığı zamanlarda ise gönderdiğiniz tüm mesajlar, Wi-Fi veya hücresel veri açılana kadar uygulamada asılı kalıyor ve bu mesajlar, aktif bir internet bağlantısı olduğunda karşı tarafa iletiliyor.

Ancak internetsiz de WhatsApp kullanabilmek mümkün. WhatsApp’ı internet olmadan kullanabilmek için telefonunuzda birtakım ayarlar yapmanız gerekiyor. Ayrıca WhatsApp’ın şimdilik sadece Android cihazlarda internetsiz kullanılabildiğini belirtelim.

Peki internetsiz WhatsApp nasıl kullanılır? İnternet bağlantınızın olmadığı zamanlarda WhatsApp kullanmak için neler yapmanız gerekiyor? İşte internetsiz WhatsApp için adım adım yapmanız gerekenler...

İNTERNETSİZ WHATSAPP KULLANMA ADIMLARI​

Android cihazınızdan Ayarlar > Bağlantılar > Mobil Ağlar bölümüne girin. Bazı Android cihazlarda bu bağlantıya Diğer Ağlar seçeneği altından ulaşabilirsiniz.
Mobil Ağlar bölümünden ‘’Erişim Noktası Adları’’ seçeneğine tıklayın.
Erişim Noktası Adları ekranında sağ üst bölümde yer alan "Ekle" seçeneğine tıklayın.

Açılan ekranı aşağıdaki bilgilere göre doldurun.
İsim: WhatsApp​
APN: internet​
Proxy: 127.0.0.01​
Bağlantı noktası: 8080​

Bu işlemleri yaptıktan sonra profili kaydedin ve Erişim Noktası Adları bölümünden WhatsApp'ı seçin.
Bu işlemi yaptıktan sonra telefon 4G bağlantısında kalmaya devam ediyor ancak GSM şirketi internet harcamanızı size yansıtmıyor.

Normal ayarlara döndüğünüzde ise bu süreçteki internet kullanımınız tek seferde size yansıtılıyor.

iOS'ta ise ayarlar bölümünğn kısıtlı olması nedeniyle proxy ve port değişimi yapılamıyor. Bu nedenle WhatsApp, iOS telefonlarda internetsiz kullanılamıyor.

yesim434

Hırçın Karadeniz Kızı Biricik Yeşim
AdminE
Bu Ayın Lideri
Bu disaridan acik internet bulup baglaniyorsun öyle birsey ama Ben kesinlikle bu tafsiye etmiyorum senin Bütün bilgilerine ulasa biliyorlar ve Telefondan banka islemi yapiyorsan ayvayi yedin demek 😀

Simurg

Kabullenmiş olmanın dayanılmaz hafifliği...
Özel üye
Bu disaridan acik internet bulup baglaniyorsun öyle birsey ama Ben kesinlikle bu tafsiye etmiyorum senin Bütün bilgilerine ulasa biliyorlar ve Telefondan banka islemi yapiyorsan ayvayi yedin demek 😀
Bağlantı için izin vermezseniz kimse sizin bilgilerinizi göremez. Aynı wireles ağından bağlanan milyonlarca insanın bilgilerini herkes görürdü yoksa. Bunun bir sakıncası yok. Siz bağlantı izni vermediğiniz sürece tabi ...

yesim434

AdminE
Bu Ayın Lideri
Bağlantı için izin vermezseniz kimse sizin bilgilerinizi göremez. Aynı wireles ağından bağlanan milyonlarca insanın bilgilerini herkes görürdü yoksa. Bunun bir sakıncası yok. Siz bağlantı izni vermediğiniz sürece tabi ...
Degil öyle birsey sen zaten Kod gireceksin ben size söyle birsey söyleyim senin Dedigin sistemi isyerleri kullaniyor ve senin nerde oldugunda dahi haberleri var bir nevi senin bilgilerin ellerine geciyor 😞

Simurg

Kabullenmiş olmanın dayanılmaz hafifliği...
Özel üye
Sonuçta bir IP adresine sahipsiniz bundan kaçış var mı ki? İnternete bağlıysanız bir şekilde zaten yeriniz bellidir.

WhatsApp konusunda o kadar kolay değil mesajlara ulaşmak falan. Ama adli olarak yetki merciler belki ulaşabilir yasal olarak ama diğer türlü istene istediğinin mesajına ulaşamaz. Yoksa bu kadar güvensiz olsa kim kullanır ki WhatsApp'ı demi ama.

Yanlış yönlendirme yapmayalım lütfen :-D

yesim434

AdminE
Bu Ayın Lideri
iOS'ta ise ayarlar bölümünğn kısıtlı olması nedeniyle proxy ve port değişimi yapılamıyor. Bu nedenle WhatsApp, iOS telefonlarda internetsiz kullanılamıyor.
Neden peki ?

iOS olan telefonlar sürekli güncelleme yapiyor acik varsa kapansin diye 😄

belkide bu program Tür kiyede güvenlidir denemek lazim