İnstagram Kalıcı Hesap Silme, Geçici Kapatma

YoRuMSuZ

Biz işimize bakalım...
Instagram silme işlemleri sosyal medyasını kalıcı olarak kapatmak isteyen kişiler tarafından kullanılmaya devam ediyor. Facebook, Youtube ve Twitter ile birlikte dünyanın en fazla kullanılan sosyal medyası arasında yer alan Instagram’da hesabı kapatma işlemleri ile birlikte geçici olarak dondurma da yapılabiliyor.

Peki, Instagram hesabı kalıcı olarak nasıl kapatılır?


Instagram hesabı silmek için 'help.instagram' adresine yönelen kişiler görsel kullanılmaması nedeniyle dönem dönem zorluklar yaşayabiliyor. Fotoğraf paylaşımı ile başlayan ve ardından kullanıcı sayısının artmasıyla birlikte anlık bildirim, video ve canlı yayın özelliklerini de bünyesine ekleyen sosyal medya son dönemde hesapların çalınmasıyla birlikte eleştirilerin odağı olmuştu. Photoshop ile oluşturulan sahte kimliklerin denetiminde yetersiz kalan instagram kullanıcıların talepleri üzerine sahte kişilere hesapları teslim ediyor. Birçok kez hesabı çalınan kişilerse çareyi Instagram hesabını silmede buluyor. Peki, Instagram’ı kalıcı olarak silme nasıl yapılır? İşte, aşama aşama Instagram hesabı kapatma yöntemleri…

  • Hesabınıza giriş yapın.
  • Hesap Silme linkine
  • “Hesabınızı neden siliyorsunuz?” sorusuna yönelik cevaplardan birisini tercih edin.
  • Ardından “Instagram hesabımı kalıcı olarak sil” seçeneğine tıklayın ve hesabınızı tamamen kapatın.
  • Giriş yaptığınız hesabın silineceğini unutmayın ve eğer silmek istediğiniz hesap farklı bir hesap ise o hesaba ait kullanıcı adı ve parola ile giriş yapın…
instagram-silmek.jpg


Hesabınızı neden silmek istediğinizi soran bir pencere gelecektir. Herhangi bir şey yazın.

instagram-silmek_2.jpg


İşlem bu kadar. Artık hesabınız kapanmıştır...
 

YoRuMSuZ

Biz işimize bakalım...
Instagram Dondurma ve Hesabı Geçici Kapatma

Instagram hesabı dondurma işlemleri, ile ilgili bilgiler "help.instagram.com" adresinde yer almasına rağmen resimli anlatım kullanılmaması zaman zaman kullanıcıları zor durumda bırakabiliyor. İşte, bu durumun önüne geçmek için hazırlanmış olan hesabı geçici olarak kapatma yöntemleri...


1: Instagram hesabınıza giriş yaptıktan sonra sağ üst bölgede yer alan insan silüetine benzer simgeye tıklayın ve ardından açılan sayfadan "profili düzenle" seçeneğini tercih edin.

instagram_silme.jpg2: Açılan yeni sayfada sağ tarafta en altta yer alan "Hesabımı geçici olarak kapat" butonuna tıklayın.

instagram_silme2.jpg3: Geçici olarak kapatma sayfasında yer alan seçeneklerden dilediğinizi tercih edin ve kırmızı düğmeye basın.

instagram_silme3.jpg4: Instagram hesabı geçici olarak kapalı konuma geçerken hesaba yeniden giriş yapıldığı takdirde aktif hale gelecek ve takipçiler tarafından görülmeye devam edecek.

instagram_silme4.jpg
 
Top