Instagram Hikayelerde Görülen Öküz Yılı Filtresi Nedir ve Nasıl Kullanılır?

Enda

Neylersin!!!
V.I.P

Instagram Hikayelerde Görülen Öküz Yılı Nedir ve Nasıl Kullanılır?

Dünyanın en popüler sosyal medya uygulamalarından ikisi olan Facebook ve Instagram, Çin takvim sisteminin 12 yıllık hayvan döngüsünün ikinci yılını temsil eden Öküz Yılı için mobil uygulamalarına birtakım etiketler ve artırılmış gerçeklik efektleri ekledi.

An itibarıyla Instagram uygulamasını son sürüme güncellediğinizde, Hikayeler satırının en başında üzerinde kırmızı renkli öküz simgesi bulunan bir hikaye görüyorsunuz. Bu hikayeyi açtığınızda ise takip ettiğiniz hesapların Instagram’ın Öküz Yılı etiketi ya da AR filtrelerini içeren hikayelerini art arda görüntüleyebiliyorsunuz.

Öküz Yılı nedir?​

ÖKÜZ Yılı etiket

Öküz Yılı, hepimizin kullandığı miladi takvimin yanı sıra kendi takvim sistemine de sahip olan Çin'in 12 yıllık hayvan takvimi döngüsünde ikinci sırada yer alıyor. Fare, Öküz, Kaplan, Tavşan, Ejderha (Mitolojik bir varlık olsa da), Yılan, At, Koyun, Maymun, Horoz, Köpek ve Domuz Yılı'ndan oluşan 12 hayvanlı Çin takviminde öküzler; güvenilir ve istikrarlı olarak kabul edildikleri; ayrıca görevlerine yaklaşımlarında düzenleyici veya sistematik oldukları için yer almaktadır.

Instagram Öküz Yılı etiketi nasıl kullanılır?​

• #Adım 1: Instagram uygulamasını açın.
  • #Adım 2: Hikaye oluşturma ekranına gelin.
  • #Adım 3: Hikayeye eklemek için bir fotoğraf çekin ya da galerinizdeki bir fotoğrafı seçin.
  • #Adım 4: Ekrana dokunarak parmağınızı yukarı kaydırın.
  • #Adım 5: En üstte yer alan üç Öküz Yılı etiketinden birini seçin.

Hepsi bu kadar! Hikayenizi paylaştığınız andan itibaren sizi takip eden kişiler, Öküz Yılı hikayelerini açtıklarında sizin hikayenizi de görüntüleyecekler.

ÖKÜZ yılı filtre

Instagram Öküz Yılı filtresi nasıl kullanılır?​

• #Adım 1: Instagram uygulamasını açın.
  • #Adım 2: Hikaye oluşturma ekranına gelin.
  • #Adım 3: Parmağınızı deklanşör tuşunun üzerine getirerek sola kaydırın.
  • #Adım 4: Öküz Yılı filtresine geldikten sonra bir fotoğraf ya da video çekin.
instagram öküz yılı

Öküz Yılı filtresi ile oluşturduğunuz hikayeler, tıpkı Öküz Yılı etiketi bulunan hikayeler gibi Instragram akışının en başında bulunan Öküz Yılı hikayeler derlemesinin içinde yer alacak ve sizi takip edenler hikayenizi buradan görüntüleyebilecekler.
Facebook beğen butonu