İnsanları Değil Rabbini Razı etmeye Çalış

yaren*

Herşey olması gerektiği gibi ;)
Özel üye
Bazen Deriz ya İçimde Büyük Bir Sıkıntı Var

Ne Yapacağımızı Bilemeyiz

Bu Sıkıntıdan Nasıl Kurtulabiliriz Diye Çare Ararsınız

Bir Dost Eli Ararsınız
...
Sizin İçin Çok Değerli ve Sevdiğiniz Dostlarınız Vardır
Onlar Sizi Teselli Etmeye Çalışır Ama Sıkıntınız Hala Geçmemiştir
Sonra Derdinizle ve Sıkıntınızla Kalırsınız Tek Başınıza

O Zaman Anlayın ki ALLAHu Teala Kimsesizler Kimsesidir
Anlayın ki En Hayırlı, En Vefalı Dostunuz Yüce ALLAHtır
Rabbimizdir

Senin Denizler Kadar Cürmün Olsa Dahi Azze ve Celle)nun hiç kimsenin İdrak Edemeyeceği Rahmeti ve Merhameti Var

Sen Rabbine Bir Adım Atsan (Celle Celaluhu) Sana On Adım Atar, Sen Rabbine Yürüyerek Gitsen O (Celle Celaluhu) Sana Koşa Koşa Gelir Yeter ki Rabb;ine Kul Ol, Vefalı Ol

Bu Alemde Yalnız Değilsin
Bütün Dostların Seni Terk Etse Dahi O (Celle Celaluhu) Seni Terk Etmez Hani Yüceler Yücesi Rabbimiz Buyuruyor

ya Ma Veddeake Rabbüke Vema Kala ( Rabbîn Seni Terk Etmedi ve Sana Darılmadı Duha Süresi 3. Ayet-i Kerime) O Vefaliların En Vefalisidir ( Azze ve Celle)

Ey Kul Bittim Dediğin Anda Sana Yetiştim Ya Kulum Diyen Bir Rabbin Var Hadi Masivayı At Gönlünden Ellerini Aç Rabbine Kul Ma Yabeu Bikum Rabbi Lev La Duakum ( Eğer Duanız Olmasaydı Rabbim Size Hiçbir Değer Vermezdi
Furkan Süresi 77. Ayet-i Kerime )Ayet-i Kerimenin Hükmünce Şimdi Rabbine Yalvarma Vakti

Bütün Kapılar Yüzüne Kapansa Dahi Dua Kapın (Celle Celaluhu)nun İzniyle Hep Açık Sen Karınca Misali Rabbine Yönel

(Celle Celaluhu)na Ram Ol
O Şüphesiz ki Senin Hakkında En Hayırlı Hükmü Verir
Sen Kulluğunu Yap Mükafatını Rabbime Bırak

Hani Bediüzzaman Hazretleri Diyor ya Eğer O (Celle Celaluhu) Razı Olsa Bütün Dünya Küsse Ehemmiyeti Yok İnsanları Değil Rabbine Razı Etmeye Çalış

Ey Rabbim Biz Acz ve Fakr Kullarını Sana Ram Olmuş, Hazret-i İsmailin Teslimetiyle Teslim Olmuşlardan EyleZAT'ına Layık Kul, HABİB'(SallALLAHu Teala Aleyhi ve Sellem)'ine Layık Ümmet Eyle...