insanlar Değişmez

yesim434

Hırçın Karadeniz Kızı Biricik Yeşim
AdminE
Bu Ayın Lideri
Döndüm dolaştım şu noktaya geldim ki . İnsanlar gerçekten değişmiyor. Değişen sadece ve sadece ruh halleri! Boşuna dememiş atalarımız “Dağlar yer değiştirir insanlar huy değişmez” “ Huylu huyundan vazgeçmez”. “7sinde neyse 70’inde odur.”diye.. Yüzlerce yılın tecrübesi, birikimi ne de olsaJ Biraz biraz hayattan öğreniyor, darbeleri yiyor ve sakinleşiyoruz yaş ilerledikçe hepsi bu.

Hayatı, insanları, davranış modellerini, ilişkileri gözlemlemeyi seven bir insan olarak, çoğu kez gözlemlediğim şey; insanların doğrulara ya da gerçeklere göre değil, tamamen psikolojilerine göre hayata baktıkları. Ruh halimiz yönetiyor içimizdeki değişimi. Yoksa durup dururken “ eveeet gelişim zamanı, hadi biraz bir şeyler okuyalım, dinleyelim gelişelim” demiyoruz. Mutsuz olduğumuz zaman mutlu olabilmek için çare arıyoruz sadece. Her şey süt liman olup, huzura kavuştuğumuzda da; bazılarımız hümanist ve barışçıl, bazılarımız eski şımarık ve bencil gözlüklerimizi takıyoruz tekrardan düze çıkmanın verdiği güvenle. İşte bu her iniş çıkıştaki değişimlerde ortaya çıkıyor “ ben artık çok değiştim” ler. Halbuki değişen sen değilsin, değişen sadece ruh halin. Biraz öğrenebilmişsen hayattan ya da şu “odun geldim bari bir sehpadır, bir masadır olayım da öyle gideyim” diyenlerdensen , 2 parmak fazla bir şey koyuyorsun üzerine. O da sadece gelişmek için değil, kendini daha iyi koruyabilmek, daha güçlü olabilmek için.
Şu 3 şeyi bozma! Karakterini, kalbini,vicdanını !!!!

yilmaz27

Ne Mutlu Türküm Diyene
Site Yetkilisi
Süper Moderatör
ve zihniyet <<<<<
2f19bb3f-2f66-4899-9ec7-99adbbbd620e-m.jpg